Четвер, 11:40, 17.01.13

Рейтинг
17 0
Переглядів
3177

0
0
У цій статті згадуються

Українофоби доволі сильно полюбили ярлик "фашисти" для означення українців. Хоча по суті часто вони є більш крайніми-націоналістами ніж українці, яких вони обзивають. Свого часу навіть Ющенка обізвали фашиста, хоча він займав доволі помірковану національну позицію, намагався не раз наладити стосунки з партією регіонів. Ніби то правили помаранчеві фашисти, але Янукович побував прем'єром... По суті єдині хто хоч якось має зазіхання в крайньо правий націоналізм - то це "Свобода" і та доволі скромно виглядає поряд з деякими ідеологами "руского міра".

Насправді про фашизм можна доволі багато сперечатися, що йому притаманне. У вікіпедії доволі непогана стаття є розписана, якщо коротко можна означити фашизм так. "Фашизм — форма правління та радикальна авторитарна імперіалістична націоналістична ідеологія, характерними ознаками якої є сильний культ особи, мілітаризм, тоталітаризм, імперіалізм та ідея постійної війни і панування". Ксенофобія початково не була ознакою фашистської ідеології, хоча по суті була притаманною усім фашистським організаціям. Останні доречі були і серед євреїв, серед яких є і до  сих пір доволі багато радикальних націоналістів. 

По суті якщо взяти наведене базове визначення фашизму, то якщо відкинути ксенофобію, то радянський союз майже повністю підпадає під означення фашизму, щоправда і ксенофобія в деякі роки набувала певних чітких ознак. Доволі поширеною була в сталінські роки українофобія. Після війни, коли Ізраїль незахотів бути сателітом СРСР євреї стали гонимою нацією в союзі, були негласні правила на певні професію  і т.п. Намаганням союзу було створення нової нації "Радяської" (не забуваймо що нація - це іноземне запозичення що означає "народ"). І по суті усі інші нації намагались асимілювати і перетворити в гомосоветікусну націю, що також можна розцінити як певну ксенофобію.

Українці аж ніяк не страждають на бажання мати тоталітарну владу, будувати імперію, воювати з сусідами. Дещо присутній націоналізм і то доволі поміркований, що вкладається в значення патріотизму, радикали становлять доволі незначний процент населення як і ксенофоби. Чого не скажеш про туж Росію.

Тоталітаризм - без сумніву в Росії присутні явні ознаки тоталітаризм, які приховані під так званою російською керованою демократією, держава все більше намагається контрулювати населення і все кругом. Хоча звичайно до сталінських років далеко. Але цілий ряд прав людини недотримуються і порошуються, як наприклад свобода зібрань та висловлювань. Навіть за висловлювання проти когось з чиновників по закону можуть посадити за грати.

Імперіалізм - хоч відбавляй, і при чому це проголошується на державному рівні. Згадаймо заяви російських політиків про "русскій мір", про сфери впливу і т.п. Все це імперська ідеологія 19 століття, від якої в цивілізованому світі відмовились, проте в Росії вона успішно процвітає.

Стан війни - російські солдати до сих пір воюють і вмирають у себе в державі, укріпляючи завоювання російської імперії. Популяризується військова служба. Маса пропаганди проти сусідніх держав, на тереторії яких нібитио Росія має історичне право. Зумбуюча пропаганда інколи попадає навіть в українських телеефір, що вже говорити про Росію, де вона іде в повній мірі по усіх масмедія. Необхідність як не військогового так економічного захоплення України та інших пострадянських країн відкрито обговорюється російськими політиками.

Культ особи - згадаймо про творення образу найкращого російського президента усіх часів Путіна.

Ксенофобія - в кілька раз активніше виражена ніж в українців. Згадаймо що і ставлення до українців у росіян гірше ніж в українців до росіян і про нелюбов до кавказьців і про масові  побутові конфлікти на етнічному рівні. Хоча Путін і обмежує себе націоналістичними заявами, проте ряд членів Єдиної Росії відкрито висловлюють по суті фашистські лозунги, підтримуються різноманітні проросійські націоналістичні організації, особливо за кордоному і, зокрема, в Україні. Згадаймо хоча б про несприйняття української мови та культури - адже це є прямий вияв ксенофобії. Навіть наші доморощені комуністи страждають нею, хоча і прикидаються інтернаціоналістами. Тільки якщо ви інтернаціоналіст, то навіщо вам здалась російська мова, вас взагалі не повинні цікавити питання, які відносяться до націоналістичних.

В Москві двірником не станеш без знання російської і навіть у ВУЗАХ Чечні та Татарстану обов'язковим є навчання російською мовою, а коли в Україні намагаються увести нормальне функціонування української мови, то зразу кричать про фашистів. Так розберіться, якщо це можна в федеральній росій, то чому аналогічне неможливе в унітарній Україні? Суми, які виділяються Росією на розвиток російської мови в Росії і закордоному, навіть в процентному співвідношенні від ВВМ неспівмірі із коштами, які Україна виділяє на українську мову, навіть за Ющенівських років, неговорячи вже про роки панування Януковича і Ко.

Так що як бачимо якщо вже кричати про фашистів, то русскії є більш вираженими фашистами ніж українці. І перед тим як кидатися гучними фразами варто б витягнути колоду з власного ока.

Власне ж товариші росіяни українці не проти дружити і не лити на вас бруд, поважати культуру і мову, але ж і ви нас зрозумійте! Українці також хочуть мати свою культуру і мову, гордитися ними, розвивати і укріплювати власну державу. По суті українці не роблять нічого такого, чого б не робилося в межах сучасної Росії. Більш того українці більш толерантно ставляться до представників інших націй порівняно з росіянами, що підтверджують усі соціологічні опитування. Проте саме патріотичні бажання українців і викликають мабуть невдоволення в українофобів, яким українська незалежність є ненависною. Невже вам земельки товариші росіяни мало? Ви до сих пір не можете ковтнути те, що маєте і навести в себе лад, а руки так і тягнуться до чужого... ще земельки... ще панування... ще... ще... ще...

Коментарі

@Українці аж ніяк не.. радикали становлять доволі незначний процент населення як і ксенофоби."-
то чим пояснюється дуже великий процент ксенофобів, зокрема, юдофобів та русофобів на Politiko? Це самі виродки українського народу?
+6

Зайдіть в російську блогосфері і там цього лайна буде набагато більше і висловлювання більш радикальні...
+4

Олег Блогов 19:10
А що на Politiko роблять українофоби? От Ви, кремлефіли, робите на Politiko?
Zakir Zakirov   13:32
+1

Блогов, покажи мне хоть одного русофоба на Политико?
-1

Zakir Zakirov 13:32 0

Блогов, покажи мне хоть одного русофоба на Политико?
_______________

САмый жирный из всех -это твой друх леусенка))
Каган русофобов))
" товариші росіяни українці не проти дружити і не лити на вас бруд, поважати культуру і мову,"-
отже, треба ще щоб слова збігалися з діями, тоді не варто підтримувати радикальні русофобські політичні сили та обмежувати ту саму мову і культуру, яку готові поважати, чи не так?
+3

спочатку треба щоб українофоби перестали лити бруду на Україну і не заважали українській мові. В москві двірником не станеш без знання Російської і навіть у ВУЗАХ Чечні та Татарстану обов'язковим є навчання російською мовою, а коли в Україні намагаються увести нормальне функціонування української мови, то зразу кричать про фашистів. Так розберіться, якщо це можна в федеральній росій, то чому аналогічне неможливе в унітарній Україні?...
+3

А щодо підтримки Свободи, вона вилилась через прямі українофобські висловлювання і дії теперішньої влади... які давно забули про толерантність... відповідно і їхні опоненти починають забувати про толерантність
-4

с каких ето пор россия для вас образец для подражания?))
+3

Вона не зразок, але у нас дехто лише розуміє приклади із батьківщини своїх предків;) Можна навести законодавство Польщі чи Франції і ще ряду країн, там теж доволі серйозні закони, що захищають національну мову і сприяють їх розвитку.
-4

Во первых,в каждой стране свой особый случай
Во вторых- русский язык, древнеболгарский. стал руси сначал сакральным-церковным языком. а потом ещё и письменным языком которым пользовалась элита в городах. Потом этот язык стал языком городов. а мова осталась языком сёл и безграмотных людей.
Козацкая верхушка прекрсно владела русским языком. как просвещённые люди своего времени, православные. Одни письма Хмельницкого царю чего стоят))

так шо русский, он же древнеболгарский. в украине не чужой со времён Крещения руси.
А чужой он тока для селюков, потомков черни и гречкосеев.
-4

ну и для униатов и прочих католиков тож чужой и вражеский к тому ж))
+3

Не зовсім вірно. Сучасна російська мова хоч і близка, але не є церковнослов'янською. Навіть сучасний варіант церковнослов'янського яким ще правлять в церквах - це зовсім не та мова, що була тисячу років. Спрощення алфавітів, вплив народних говірок значно вплинув на церковнослов'янський. А власне російська - це мова міщанства 19-20 століття, суміш церковнослов'янської з говірками центральної росії.
+4

Чому аристократія надавала перевагу французькій - та тому що францзька в 19 столітті була розвинутою, а російська лише починала уніфікуватися. Існувало маса діалектів, деякі книги русскіх письменників 19 століття росіянам важче читати ніж українцям ранні твори І. Франка
+4

Можна згадати також про заборони владою Російської імперії українсько-білоруських церковнослов'янських книг, які мали значні відмінності від московського варіанту.
+4

А взагалі Дніпровець сходіть у церкву в якій ще правиться церковнослов'янською, або достаньте біблію на церковнослов'янській чи подивіться літопис і ви побачити що російська мова і церковнослов'янська це дві різні мови. Найкраще церковнолов'янську почути в церкві, оскільки звучання схожих на письмі слів часто відрізняється від російських. Та й сучасна болгарська хоч на письмі і схожа на російську вживу це зовсім інша мова, хоча звичайно схожість є.
-3

шож и ты н прав) Могу сказать тебе точную формулу русского языка, которую я почерпнул у академика Зализняка))
церковнословянский+киевский+новгородский+иностранные заимствования.
Ну а дальше он развивался как ты написал
+5

Залізняк - лох!
Філолог займається філологією. Яка гидота!
Філолог повине очолювати кафедру історії. Або буди депутатом.
-5

-4

хорошему человеку не дадут фамилию -фа ри он
+4

А -сер гей?
Нормального пацана назвуть -сер гей?
-6

+4

Залізняк непогано розписує, проте його можна сприймати по іншому. Кожен шукає підтвердження своїх теорії:) А щодо української то сформувало її не село, а інтелігенція, серед якої були не тільки виходці із сіл, але й міщани. І формувалась вона як і більшість європейських мов. І зараз її розвиває передусім міське середовище. Та навіть основоположником літературної української був не виходець з села, а міщанин, полтавчанин Котляравський. Шевченко ж вніс значний вклад у встановлення літературної мови. І хто б як не гнав на Шевченка, але він свого часу отримав чи не найкращу освіту на той час. Аналогічно російська літературно почав розвивати Ломоносов, але справді добре це зробив Пушкін, в якому доречі частково текла кров негра.
-2
що за фігня? Усе Політико гуде про фашизм, націоналізм і т.д.

мені смішно. Справа в тому, що я крім форумів ще щось читаю

і навіть інколи філософію

от: вирішив зайнятися політичною агітацією шизоаналізу Делеза
http://politiko.ua/blogpost89853

сподіваюсь, поборники традиційних ідеологій мене не розстріляють
+4

хтось один почне інше підхоплюють, висловлять свою думку. За місяць буде уже зовсім інша тема:)
ОСЬ ось розвелося на політико фашистів,тільки біда з ними одні московини чи то пак росіяни та які з них росіяни так москалі не більше
-2

фу фу фу
фашистским свинячим Духом воняе!!))))))
+2

Гєй апять нажралса?
Читайте науковців по темі. Англійською, проф. Олександр Мотиль (США) "Чи є Росія за правління Путіна дійсно фащистською?" http://www.ku.de/forschungseinr/zimos/streitfragen/zeithistorische-streitfragen/article/is-putins-russia-really-fascist-a-response-to-alexander-motyl/
+2
+++++!
+2
Фашизм в Україні втілюється під гаслом "Україна для людей!""
Фашизм, фашизм, фашизм....
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі