Блоги → Перегляд

У Тернополі відбулася смолоскипна хода за визнання УПА

Понеділок, 18:43, 19.10.09

Рейтинг
11 9
Переглядів
2060

0
0
18 жовтня у Тернополі з ініціативи міської організації Всеукраїнського об’єднання "Свобода" відбулася смолоскипна хода, приурочена до 67-річниці створення Української повстанської армії. В акції взяли участь тернополяни, жителі Донеччини, а також представники громадських організацій, створених у Португалії українськими заробітчанами.

Хода почалася ввечері з Театрального майдану. Тисячна колона "свободівців" та симпатиків організації пройшла вулицями В’ячеслава Чорновола, Богдана Хмельницького, Руській, Патріарха Йосипа Сліпого та Сагайдачного. Після цього біля пам’ятника Івану Франку відбулося віче за участі ветеранів УПА.

"Ми пройшли вулицями Тернополя, щоб вшанувати героїв, завдяки яким ми можемо сьогодні вільно почувати себе у своїй країні та називати себе українцями, - сказав під час віче голова Тернопільської міської організації ВО "Свобода", депутат Тернопільської міської ради Михайло Головко. – На жаль, ще досі так звана "українська" влада не спромоглась визнати вояків УПА, які воювали під Тризубом та синьо-жовтим стягом, борцями за волю та незалежність. До сьогодні наші повстанці державою визначаються як бандити. Адже окупанти найбільше бояться правди - щоби нація не прозріла і не виборола собі справжню волю. Хоча теперішні псевдодемократи та ліберали, кожного разу йдучи на вибори спекулюють на темі визнання борцями за незалежність України вояків УПА. Залишається фактом, що у рік святкування 100-річчя від дня народження від народження Степана Бандери, так званий "український" президент так і не визнав його Героєм України!

Сьогодні в України керують окупанти. Вони в Одесі встановили пам’ятник російській цариці Катерині, яка зруйнувала Запорізьку січ. В Севастополі відкритий ганебний знак жертвам, які ніби загинули від рук ОУН-УПА. Угорські та польські сепаратисти почали все активніше встановлювати пам’ятники своїм героям на території Західної України, називаючи їх борцями за свою державу. І це лише кілька фактів ганебного знущання з української нації. І немає кому захистити нас. Адже вже практично немає своєї армії. Україна перетворилася на поліцейську державу, де правоохоронців більше ніж військових. У мене виникає тоді питання: хто кого у такому випадку боїться?", - додав Михайло Головко.

Михайло Головко також зазначив, що зараз проти нас ведеться інформаційна війна через засоби масової інформації та інші джерела масової інформації, якими володіють вороги України.

"Ніхто крім нас немає права керувати Україною. Сьогодні починається нове пробудження нації. Ми входимо у нову виборчу кампанію – президентську. Більшість кандидатів нас знову хочуть ввести в оману. "Він", "Вона", "воно" знову нам пропонують щось нове, завертаючи його у різнокольорові фантики, але таке ж гниле та антиукраїнське за змістом. Але на цей раз українці повинні зробити правильний вибір. У списку кандидатів ми таки зможе знайти справжнього націоналіста та патріота України, який рано чи пізно таки стане Президентом," - підсумував Михайло Головко.

Голова Тернопільської обласної організації ВО "Свобода" та керівник фракції ВО "Свобода" у Тернопільській обласній раді Олег Сиротюк у своєму виступі торкнувся теми розклад сил у представницькому органі Тернопілля. "Хоч Тернопілля вважається П’ємонтом відродження української державності, та в обласній раді зі 108 депутатів знайшлося лише 61, який проголосував за рішення ініційоване фракцією ВО "Свобода" про звернення до Президента щодо визнання Степана Бандери Героєм України. І це є показовим фактом, адже в нашому краї ще збереглися у різних політичних лавах ті люди, які і надалі на владних посадах продовжують комуністичний курс. В обласні й раді голосували проти вже згаданого рішення фракції "Партії Регіонів" та "Єдиний центр", тобто вони не хочуть визнавати УПА та Степана Бандеру борцями за волю України", - сказав Олег Сиротюк.

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі