Наперед перепрошую за деталізацію та відразу хочу акцентувати: дуже потребую поради та підтримки.
Кілька років роботи – 1331 пост – дослідження про конституцію, людину і закон, права людини в Україні та світі... під загрозою банальної "зачистки".
Але, про все по порядку.
З 2009 року веду блог «Конституційна Асамблея» – http://constituanta.blogspot.com/ – некомерційний, недержавний, не сайт, а лише блог, акцентований на коло питань пов’язаних із розвитком конституційної думки в Україні.
За увесь час існування блогу жодних претензій правового характеру щодо ведення блогу не надходило. Усе було ловко.
Не можу похвастатися великими здобутками блогу, тим більше що вони вже в минулому: 2-й PageRank (алгоритм оцінки значимості), при цьому сторінка дослідження «1000-літня Конституційна Асамблея України: шлях до Народної Конституції чи втрачене тисячоліття» мала аж 1-й PageRank, але головне – від лютого 2011 року блог мав першу позицію у результатах пошуку Google.Інтернет за запитом «Конституційна Асамблея».
У травні 2012 року почалися відомі подвижки з Конституційною Асамблеєю при Президентові України, було утворено кілька тематичних інтернет-ресурсів, тема Конституційної Асамблеї вийшла на високий державний рівень.
Жодних заперечень, лише – вітання. Десь-якось серед потужних державних сайтів за темою Конституційної Асамблеї знайдеться місце і для мого блогу...
Протягом кількох днів січня 2013 року рейтинг Alexa – відвідуваності блогу «Конституційна Асамблея» сходить на «нет».
Зазвичай рівень відвідуваності блогу мав рейтинг Alexa приблизно в межах 10.100.000 – 10.200.000. Раптом – 18 січня цей рейтинг склав 16.400.000, 20 січня – 24.600.000, 21 січня – «нема».
Подумалось - нема так і нема. Проте відразу впали в око два нюанси.
Перший. Виникла проблема з індексацією активності блогу за результатами пошуку Google.
Зазвичай після розміщення публікації Google вказував: 1хв., 10хв., 2 години… назад розміщено те-то і те-то. Тепер Google інформує про публікацію та індексує публікацію десь через два-чотири дні після її опублікування.
Другий. У пошуку Google.Блоги зникає будь-яке посилання як на блог «Конституційна Асамблея», так і на будь-які публікації цього блогу (як на копіпасти так і на оригінальні публікації).
Зазвичай, протягом усіх років діяльності блогу, Google.Блоги розміщував блог «Конституційна Асамблея» на чільному – першому місці у результатах пошуку за запитом «Конституційна Асамблея».
Потім Google.Блоги розділив «пальму першості» блогу «Конституційна Асамблея» із сайтом «Конституційна Асамблея. Дискусійний форум» - http://cau.in.ua/.
Тепер у Google.Блоги є тільки сайт "Конституційна Асамблея" - http://cau.in.ua/ і жодної згадки про блог "Конституційна Асамблея" - http://constituanta.blogspot.com/ (за результатами звичайного пошуку) - блогу, який по суті є частиною Google.
Блог "Конституційна Асамблея" та його публікації на Google.Блоги можна хіба знайти у такому собі "мішку" - за е-адресою блогу.
Нині маємо абсурдну ситуацію, коли у Google.Блоги висвітлюються з інших блогів лінки (див. фото) – посилання на блог «Конституційна Асамблея», як на джерело, наприклад на унікальне дослідження «1000-літня Конституційна Асамблея України: шлях до Народної Конституції чи втрачене тисячоліття», а власне саме дослідження блогу «Конституційна Асамблея» - http://constituanta.blogspot.com/2011/12/1000_09.html - на Google.Блоги як «корова язиком злизала».
На Google.Блоги були, але зникли, у результатах звичайного пошуку, посилання на публікації блогу «Конституційна асамблея» за запитами: Білль про Права 1791, Декларація прав людини і громадянина 1789 (мій переклад), Конституція Сполучених Штатів Америки 1787, Декларація Незалежності США 1776, Декларація прав Вірджинії 1776, добірка – Міжнародний білль про права людини та багато інших подібних і очевидно вартих поширення матеріалів (при цьому у Google.Блоги, за моїм аналізом, немає відповідних замінників цих публікацій, інакше кажучи – ці публікації у блогах є до певної міри унікальними).
Далі більше. 2 березня 2013 року блог «Конституційна Асамблея» благополучно позбувася відразу 2-х PageRank. А за запитом «Конституційна Асамблея» на першій позиції в пошуку Google.Інтернет виходить http://cau.in.ua/ (див. фото).
Воно і не погано. Інтернет великий. Але досвід з Google.Блоги підказує, що місця поряд із сайтом http://cau.in.ua/ для блогу http://constituanta.blogspot.com/ може і не знайтися.
Тепер трішки про http://cau.in.ua/.
Сайт http://cau.in.ua/ – один з е-ресурсів Конституційної Асамблеї при Президентові України. Сайт http://cau.in.ua/ – мрія кожного. Існує з літа минулого 2012 року (тобто десь півроку) та ледь не «від народження» має 6 PageRank. Чому б і ні? Тема конституційної реформи того варта, потреба у подібному ресурсі – очевидна.
Для розуміння: максимальний 10 PageRank (алгоритм оцінки значимості) має Google, Youtube, Microsoft і т.п. «Українська правда» має 7 PageRank. Glavred та Glavcom - 5 PageRank. Сайт Unian має 6 PageRank, отже є відповідником за значимістю сайту http://cau.in.ua/.
Від початку сайт http://cau.in.ua/ мав гучну назву «Конституційна Асамблея. Дискусійний форум». Проте пару тижнів назад був перейменований просто у «Конституційна Асамблея». Дискусії вочевидь не вийшло…
Підсумок. PageRank – «0». Індекс Alexa – «нема». Натомість є дискримінація блогу «Конституційна Асамблея» у пошуку Google.Блоги та нехороші очікування щодо долі блогу у пошуку Google.Інтернет. Також є підозра про стороннє зловмисне втручання в роботу Google.Блоги.
На сьогодні не маю якихось серйозних нарікань на висвітлення блогу "Конституційна Асамблея" у Google.Інтернет. Навпаки - велика подяка Великому Google. Перебувати на першій сторінці у результатах пошуку за запитом "Конституційна Асамблея" почесно і відповідально.
Проте виникає запитання: якщо у загальному Інтернет-пошуку блог є, при цьому на перших позиціях, чому у "спеціальному" пошуку Google.Блоги його немає? Та чи не є обнулення PageRank блогу початком його зачистки в Google.Інтернет, як це відбулося разом із «нет» Alexa на Google.Блоги?
Нікого конкретно не звинувачую. Спершу хочу розібратися. Сайт http://cau.in.ua/ теж може виявитися пішаком чиєїсь гри, із розрахунку – використати описану вище ситуацію для закидів тому ж таки http://cau.in.ua/ іже з ним.
Що далі?
Позвонив людині, яка причетна до Конституційної Асамблеї Януковича-Кравчука, розповів про ситуацію та запитав – що відбувається?
Відповідь була і очікуваною і несподіваною: «Вадим, мы не знаем, кто мочит твой блог… Короче, будет DоS-атака, звони!». На моє здивування: «Хто при розумі ризикне атакувати Google?», із не меншим здивуванням було сказано: «А шо тут такого?»
Сподіваюсь, що з DоS-атакою це жарт (хоча блог про всяк випадок скопіював), але розумію, що опинився у поганій ситуації, коли нічого не можу вдіяти аби захиститися. Тому прошу поради та підтримки.
Що робити?
В Інтернеті розбираюся на рівні користувача. Тож маю безліч запитань і сумнівів. Може сам щось робив чи роблю не так? Але ж досі більше ніж 3 роки усе було так!
Даруйте за можливо надмірну емоційність цієї публікації та в силу цього зайві слова, підозри. Мо усе простіше – якийсь технічний збій?
Остання надія – поскаржився в Google. Чекаю відповіді та може захисту від дій тих, хто дозволив собі «гратися» з Google (якщо такі дії мали місце бути).
Отака селяві. Одне зрозуміло точно – дискусії не вийшло.
05 березня 2013 р.
Результати пошуку Google.Блоги за запитом 1000-літня Конституційна Асамблея та 1000-летняя Конституционная ассамблея. Маємо інформацію лише з ресурсів, на яких розміщені лінки - посилання на джерело публікації - блог "Конституційна Асамблея" ...
Сторінка Google.Інтернет за запитом Конституційна Асамблея станом до 2 березня 2013 року та протягом останніх півроку у перших п'яти результатах пошуку
Сторінка Google.Інтернет за запитом Конституційна Асамблея станом від 2 березня 2013 року
Сторінка Google.Інтернет за запитом Конституційна Асамблея станом на 3 і 4 березня 2013 року
Процес - пішов? Сторінка Google.Інтернет за запитом Конституційна Асамблея станом на 5 березня 2013 року
"Мішок" для блогу "Конституційна Асамблея" у пошуку Google.Блоги
Сайт http://cau.in.ua/ - кращий український блог за запитом Конституційна Асамблея у пошуку Google.Блоги станом на 5 березня 2013 року
P.S.
Цим повідомляю, що проблема із висвітленням блогу «Конституційна Асамблея» у пошуку Google.Блоги – означена у публікації від 5 березня 2013 року «Конституційна Асамблея. Повідомлення про дискримінацію» – вирішена.
Від 15 березня 2013 року у пошуку Google.Блоги поновилося відображення блогу «Конституційна Асамблея» – http://constituanta.blogspot.com/ (див. фото).
Що саме стало причиною зникнення блогу із пошуку Google.Блоги наразі лишається невідомим.
Що саме спричинило зникнення з Інтернету на два дні, а затим «чудесного воскресіння» публікації «Конституційна Асамблея. Повідомлення про дискримінацію» також невідомо, принаймні для мене. Менше з тим – добре є те, що добре закінчується.
Дякую Politiko – дякую друзі за небайдужість.
Дякую службам підтримки Google. VIVA Google!
Post tenebras lux...
15 березня 2013 року
Сторінка Google.Блоги за запитом Конституційна Асамблея станом на 15 березня 2013 року
и будет вам счастье.
сейчас глянул в Гугле, вы на пятом месте, хороший результат, что не устраивает?
С чего это такое внимание, точнее невнимание к конкретному блогу, к конкретному е-адресу?
3 года был первый результат. но всё хорошее когда то заканчивается. понимаю - трудно тягатся с госресурсами.
Беда в другом - есть нехорошие ожидания по опыту Гугл.Блоги.
Там тоже блог был первый, потом второй. Тепеь вообще нет в результатах обычного поиска - только по прямому адресу. Нет не только блога но и более 600 публикаций этого блога, которые на Гугл.Блоги были а в течении января 2013 - сплыли.
P.S. то что были первыми, а сейчас пятыми - ничего удивительного, другие подросли прокачались, вы подустали и т.п. много факторов.
там пропишите что сможете, также прописывается каждый отдельный пост.
PP.SS.
выйти на первое мсето можно:
1) имея уникальный контент с правильной индексацией
2) уникальное имя домена
3) кропотливая работа по оптимизации Seo, Ceo, Cto....
спасибо за подказки. сейчас гляну.
касаемо первого места - не вопрос, блог там был начиная с февраля 2011 и до 2 марта 2013, тоесть - более двух лет лидерства. пришло время для других - плиз. но зачем вообще "мочить" блог?
«Глупый ищет видное место, а умного и в темном углу видно»
сейчас глянул в Гугле, вы на пятом месте, хороший результат
_______
вот-вот, а на Гугл.Блоги - вообчче нет никакого, даже последнего результата)