Блоги → Перегляд

Чим зайнятись патріотові? Новий вимір патріотизму

Середа, 12:52, 13.03.13

Ввідні дані:

Патриоти́зм (греч. πατριώτης — соотечественник, πατρίς — отечество) — нравственный и политический принцип, социальное чувство, содержанием которого является любовь к Отечеству и готовность подчинить его интересам свои частные интересы. Патриотизм предполагает гордость достижениями и культурой своей Родины, желание сохранять её характер и культурные особенности и идентификация себя с другими членами народа, стремление защищать интересы Родины и своего народа. Исторический источник патриотизма — веками и тысячелетиями закреплённое существование обособленных государств, формирующее привязанность к родной земле, языку, традициям. В условиях образования наций и образования национальных государств патриотизм становится составной частью общественного сознания, отражающего общенациональные моменты в его развитии.

Приписывая другим лицам патриотические чувства, а некоторым событиям патриотическую окраску, оценивающее лицо тем самым чаще всего даёт положительную характеристику.[1][2]

Патриотизм — особое эмоциональное переживание своей принадлежности к стране и своему гражданству, языку, традициям.

Представления о патриотизме связываются с трепетным отношением к Родине, но представление о сущности патриотизма у разных людей разное.[3][4][5] По этой причине одни люди считают себя патриотами, а другие себя таковыми не считают.[4][6][7]

 

  1. полисный патриотизм — существовал в античных городах-государствах (полисах);
  2. имперский патриотизм — поддерживал чувства лояльности к империи и её правительству;
  3. государственный патриотизм — в основании лежат чувства любви к государству.
  4. квасной патриотизм (ура-патриотизм) — в основании лежат гипертрофированные чувства любви к государству и своему народу.
  5. околопатриотизм (В России) —в основании лежит чувство любви к семье,родине ,нации.

 

Джерело: Вікіпедія.

---------

Отже,

Що ж нам пропонує усталений штамп "патріотизм". "бути патріотом"? Піклуватись лише про державу, її культуру і досягнення, тобто своїми діями допомагати правлячій верхівці реалізувати їхню політику всупереч своїм власним інтересам.

Чи не абсурд???

Звідси - розмови про необхідність пам"ятників, використання суспільної мови як політичної зброї, іформаційні війни на пустому місці.

Хлопці, вам шо, зайнятись немає чим?

Раніше і я думав, що патріотизм - це емоціональне почуття, готовність ревностно стати на захист якихось ефемерих"національних інтересів".

Патріотизм в нинішній Україні - це популістське гасло "Любіть Україну!", затискаючи себе матеріально, коли правляча верхівка може цього не робити і дозволити собі жити за мій рахунок.

Хіба це патріотизм?

У час війни чи смути зрозуміти, як діяти патріоту, досить просто: ти або воюєш за, чи воюєш проти.

Не важливо чого! Це ти фашист чи антифашист, комуніст чи націоналіст, східняк чи західняк.

Насправді, чого б там вас не вчили, як політолог я давно дійшов висновку,що основний тезис патріотизму, як і всякої політичної поведінки - це захист і приумноження інтересів. І саме політичний інтерес слід ставити у главу кута.

Що ж таке політичний інтерес? Це сукупність зацікавленості суб"єкта А у владі над суб"єктом Б з метою отримання особистої вигоди.

Відповідно, суб"єктів А і Б можна розділити: вони можуть бути одні, а можуть складати групи. 

Отже, що таке патріотизм і що робити молодим патріотам України? Ви подумайте над складовою інтересу.

"Патриотизм - нравственный и политический принцип, социальное чувство, содержанием которого является любовь к Отечеству и готовность подчинить его интересам свои частные интересы. "

Чому я маю підкоряти свої інтереси інтересам моєї Батьківщини (не плутати із партією)?

Держава має дати відповідь на це питання.

І добра та держава, при якій цей процес взаємно вигідний як для держави, так і для тебе особисто.

Як тільки тобі це не вигідно, цим нема чого займатись!

А який сенс ламати пам"ятники? Чого ти цим доб"єшся? У нас не настільки розвинута країна. щоб пілся 2-х - 3-х показів у ЗМІ тебе помітили і запросили у політичний клуб. Треба пробиватись самому.

Он Коханівський, ламав пам"ятники, сидів у КПЗ, вийшов. Тепер - голова обласної ОУН (Плав"юка, нині покійного).

А чим займається зараз ОУН? Тим, що і раніше ВЛКСМ - пустопорожнім пиз..жем!!*

*Насправді, панове, за прикриттям цього вони збирають пожертви. членські внески, відмічають "на папір" свої "досягнення і відправляють це все в Канаду, зачитуючи перед зборами свої "досягнення". після чого канадська діаспора видає кошти "на розвиток". Отак! А ви кажете, нема у них грошей. А офіс на Мазепи (прямо біля метро Арсенальна в Києві) за чий кошт утримується?=)

 

А коли сім"ю кормити? Коли заробляти і жити?

Нема коли? Що ж, не нарікай, що бідний.

Із необхідності кожному з нас стати Людиною, пробитись у житті серед таких же і серед більш багатих, здобути ресурси, захистити бізнес від олігархів. постає нове, сучасне визначення патріотизму.

Отже, новий вимір патріотизму - це підпорядкування чужого інтересу інтересом власним заради спільного добра Батьківщини - сукупності дружніх колективів, що мають спільний інтерес до виживання як великої спільноти - нації - через владу у власній державі.

І чи це реалізується методами Лукашенко, коли є держава, але немає свободи думки в обмін на сите і задоволене життя; чи методами США, коли є і те, й інше; чи методами Китаю, коли нема ні того. ні іншого у одної частини населення і є і те, й інше у іншої його частини - не так важливо.

Головний критерій патріотизму - його системна ефективність: що корисного ти зробив для своєї країни (нації-держави), поділеного на те, чим тобі відплатили в кінцевому рахунку (його ККД). Вимірюється у %.

А звідси, можна вивести і націоналізм, і імперіалізм, й інші ідеологічні тезиси, складовою яких є патріотизм.

Націоналізм=державницьке мислення + патріотизм.

Держава=патріотизм*державницькемислення*сила армійських і силових структур*кількість активного населення*середній показник патріотизму окремого громадянина.

"Не треба нам ні слави, ні заплати, заплатою нам є радість боротьби" - тут цей лозунг не є доречним.

Бо у військовий час ти помреш один раз, швидко.

А під час миру цей процес просто розтягують муками усе життя по шаблону держави!

BEGD3Usg2TI.jpg

Ти хочеш так жити все життя? Тоді форматуй своє мислення!

Перший принцип Тридекалогу Імперіаліста:

1. Розшириш свою свідомість або згинеш у боротьбі за неї!

http://politiko.ua/blogpost51467

Резюме: зайнятись є чим! Це і робота із собою, і здобуття місця під сонцем, і кар"Єрний ріст, і будівництво компаній, і об"єднання (консенсус) різних груп людей, і науково-технологічні досягнення, і політична робота у державних органах... просто неоране поле із націогенезу і державотворення!

А не лише знесення пам"ятників заради кар"єрного росту твого вождя в сумнівній політичній структурі, який максимум що кине тобі 100 грн на мітинг.

"Стукайте - і Вам відчиять!" (с)

Коментарі

Захаре, я ж вам всім вже про патріотизм розжовував, останній раз ось: http://politiko.ua/blogpost90385
То невже так важко доходить?
0

Схоже, у нас різні погляди на патріотизм=) я за варіант від Уго Чавеса і Лукашенко - Arbeit macht frei! (c). Тільки не плутайте із популістським гаслом нацистів: уж хто-хто, а вони ледве не захопили світ. А літаки "Мессершмідт" досі літають! Хоч один Як чи Іл-2 зараз літають? =) Питання риторичне.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі