Блоги → Перегляд

В Днепропетровске власти подписали Меморандум с общественниками

Четвер, 20:33, 14.03.13

Рейтинг
2 0
Переглядів
2544

0
0

Сегодня губернатор Днепропетровской области Дмитрий Колесников, председатель Днепровского областного совета Евгений Удод и представители общестенных организаций подписали Меморандум о взаимодействии и сотрудничестве.  Сам текст Меморандума на государственном языке выглядит так, а вот перечнем общественников-подписантов пока не владею.

МЕМОРАНДУМ

про взаємодію і співпрацю між Дніпропетровською обласною державною адміністрацією, Дніпропетровською обласною радою та

громадськими організаціями

 

м. Дніпропетровськ                                             “14” березня 2013 року

 

Дніпропетровська обласна державна адміністрація (далі – облдержадміністрація), Дніпропетровська обласна рада (далі – обласна рада) та Дніпропетровські громадські організації (далі – громадські організації),

усвідомлюючи спільну відповідальність влади та громадськості за розвиток регіону,

визнаючи необхідність налагодження конструктивного діалогу між обласною владою та громадськістю для вирішення завдань державної і регіональної політики, впровадження громадських ініціатив, соціальних проектів та проектів сприяння розвитку громадянського суспільства,

розуміючи необхідність здійснення ефективного громадського контролю за діяльністю місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування,

керуючись принципом доцільності об’єднання зусиль для реалізації Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровської області домовились про наступне:

 

Сторони констатують єдиний підхід в розумінні значимості для сталого розвитку регіону співпраці і партнерства між місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями. Обласна влада визнає потенційну здатність громадських організацій прийняти на себе функцію посередника між владою та суспільством і успішно реалізувати задачі залучення громадськості до участі у формуванні та реалізації регіональної політики.

1. Облдержадміністрація та обласна рада підтверджують прагнення до подальшої підтримки розвитку громадянського суспільства в регіоні, функціонування громадських організацій для становлення, формування та динамічного розвитку громадської активності, участі представників громадських об’єднань у розробці та реалізації соціальних проектів і заявляють про готовність прийняти наступні зобов’язання:

1.1 Надавати консультативну та організаційно-методичну підтримку діяльності громадських організацій.

1.2 Забезпечити відкритість, прозорість і публічність у своїй діяльності.

1.3 Забезпечити залучення громадських організацій до розробки проектів рішень, формування та реалізації регіональної політики.

1.4 Сприяти здійсненню громадськими організаціями своїх моніторингових і контрольних функцій.

1.5 Проводити консультації з громадськістю з обговорення проектів суспільно значущих нормативно-правових актів, актуальних питань соціально-економічного та суспільно-політичного розвитку регіону.

1.6 Підтримувати ініціативи громадських організацій, брати участь у співфінансуванні проектних пропозицій, поданих громадськими організаціями та підтриманих донорами (міжнародними фондами, національними фондами, благодійними фондами, благодійними організаціями) у розмірах, погоджених Сторонами в рамках реалізації регіональних програм, згідно з чинним законодавством України.

1.7 Запрошувати представників громадських організацій до участі у навчальних програмах, тренінгах, майстер-класах в Україні і за кордоном з метою постійного підвищення їх кваліфікації, професійних навичок, правової та громадянської культури.

1.8 Надавати консультаційний супровід громадським організаціям у рамках проектної діяльності Сторін.

1.9 Висвітлювати у засобах масової інформації заходи з реалізації спільних проектів.

1.10 Вживати погоджених спільних дій, спрямованих на підвищення ефективності реалізації Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровської області.

 

2. Громадські організації заявляють про згоду прийняти наступні зобов’язання:

2.1 Надати підтримку і взяти активну участь в модернізації регіону, реалізації регіональної політики, проведенні суспільно необхідних реформ.

2.2 Нарощувати експертний потенціал інститутів громадянського суспільства для посилення аналітичного супроводу при формуванні і реалізації регіональної політики у різних сферах.

2.3 Подавати на розгляд облдержадміністрації та обласної ради пропозиції щодо підготовки проектів нормативно-правових актів з питань формування та реалізації регіональної політики, удосконалення роботи місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

2.4 Проводити відповідно до законодавства громадську експертизу та громадську антикорупційну експертизу проектів нормативно-правових актів.

2.5 Брати активну участь у вирішенні задач соціального характеру, реалізації соціальних проектів Дніпропетровської обласної державної адміністрації та Дніпропетровської обласної ради.

2.6 Своєчасно надавати необхідні документи та відповідні звіти, пов’язані з реалізацією Сторонами спільних проектів.

2.7 Брати участь у спільних заходах, навчальних програмах, тренінгах, майстер-класах.

2.8 Забезпечувати необхідний рівень обміну інформацією щодо розробки та реалізації соціальних проектів у Дніпропетровській області.

2.9 Вживати погоджених спільних дій, спрямованих на підвищення ефективності реалізації Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровської області.

2.10 Висвітлювати на своїх офіційних інтернет сторінках та у засобах масової інформації проведення Сторонами заходів з реалізації спільних проектів.

2.11 Сприяти формуванню позитивного іміджу Дніпропетровської області.

 

Таким чином, Дніпропетровська обласна державна адміністрація, Дніпропетровська обласна рада і громадські організації області, виражаючи спільне розуміння задач розвитку регіону і підтверджуючи прийняті на себе зобов’язання, погодились:

забезпечити взаємну підтримку і активну співпрацю в питаннях суспільного розвитку регіону, включаючи реалізацію Комплексної стратегії розвитку Дніпропетровської області, на основі партнерства і взаємної відповідальності;

забезпечити інформаційний обмін щодо діяльності по вирішенню соціально-економічних і гуманітарних проблем та реалізації спільних проектів, а також постійний діалог, в тому числі через щоквартальні зустрічі.

 

Меморандум набирає чинності з дати його підписання Сторонами, діє до 31 грудня 2020 року та автоматично може бути пролонгований за умови відсутності заперечень Сторін.

 

Дострокове припинення дії Меморандуму здійснюється згідно чинного законодавства України.

 

Зміни або доповнення до цього Меморандуму вносяться за взаємною згодою Сторін і оформляються окремими протоколами, які є невід’ємними частинами цього Меморандуму.

 

ПІДПИСИ СТОРІН

 

Голова Дніпропетровської обласної  державної адміністрації

Голова Дніпропетровської обласної ради

Д.В. Колєсніков _________________

Є.Г. Удод ________________

 

 

ОРГАНІЗІЦІЯ

КЕРІВНИК

ПІДПИС

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі

Якийс не юридичний докумен. Може Вони не знають , щр таке МЕМОРАНДУМ іякий повинен бути ФОРМАТ цього документу? Так хай для порядку запросять фахівців ПРАВА. Юридичний відділ Дніпропетроської Облради!
А може це для галочки на Київ Арбузову?
0

Посмотрим что из этого получится. 34 канал передает, что этот Меморандум является первым из трех документов, которые планируется подписать с общественными организациями Днепропетровщины - http://34.ua/news/main_news/17221-vlasti-dnepropetrovschiny-podpisali-memorandum-o-sotrudnichestve-s-obschestvennikami.html.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі