Блоги → Перегляд

Російські спецслужби отримали можливість відстежувати розмови у Skype

Субота, 22:07, 16.03.13

Рейтинг
2 0
Переглядів
2315

0
0

skype-150x150.jpgСпецслужби Росії можуть відслідковувати розмови у Skype за рішенням суду або просто «за запитом». Про це «Ведомостям» розповіли кілька учасників ринку інформаційної безпеки.

Генеральний директор Group-IB Ілля Сачков стверджує, що російські спецслужби вже кілька років можуть не лише прослуховувати, але й визначати місцезнаходження користувача Skype. Тому співробітникам Group-IB заборонено спілкуватися на робочі теми у Skype.

Виконавчий директор Peak Systems Максим Емм розповідає, що після того, як Microsoft придбала Skype у травні 2011 року, вона обладнала клієнт Skype технологією законного прослуховування. Тепер будь-якого абонента можна перемкнути на спеціальний режим, за якого ключі шифрування, які раніше генерувалися на телефоні чи комп’ютері абонента, будуть генеруватися на сервері. А отримавши доступ до сервера можна прослуховувати розмови та читати переписку. Microsoft надає можливість користуватися цією технологією спецслужбам по усьому світі, у тому числі й російським.

За словами двох фахівців з інформаційної безпеки, доступ до переписки та розмов у Skype російські спецслужби не завжди отримують за рішенням суду. Деколи це відбувається «просто за запитом». Офіційні представники Microsoft, МВС та ФСБ відмовилися від коментарів.

Цього тижня стало відомо, що в китайський дистрибутив Skype вбудовано кейлогер – програму, яка фіксує дії користувача на клавіатурі. Вона перевіряє тексти на наявність у них небажаних слів і пересилає зібрані логи «куди слід».

Коментарі

А є програми у яких спілкування є закритим і анонімним?
Павло К.   07:30
0

Як мені відомо, найкращу політику в цьому плані веде Google. При тому в нього є і чат, і відеодзвінки, тож за функціоналом нічим не поступається Скайпу.
++++ Ця робота рано чі пізно була б почата. На те вони і спецслужби.Інша справа контроль над новітніми технологіями... Так регламент регістрації ПАТЕНТІВ і АВТОРСЬКИХ ПРАВ дає змогу не тільки шпигунству , а і визначитися з контролем нагляду.
Як кажуть "куди МИ з підводного човна?"...
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі