Середа, 01:12, 17.04.13

Рейтинг
30 0
Переглядів
4497

0
0

В суспільстві панують шкідливі стереотипи щодо сонячної енергетики.
Викликані вони ЗМІ, які називають сонячну енергетику "нетрадиційною". Насправді сонячна енергетика є найпотужнішою з усіх можливих, корисною за всіма показниками і такою що діяла завжди.

З дозволу шановного пана Дмитра публікую нашу переписку щодо сонячної енергетики. Надіюсь, інформація буде корисною читачам, адже сонячна енергія є екологічнокорисною і з нею нас чекає велике майбутнє.

Якщо є запитання - можете їх задати в любий час прямо сюди для обговорення. Відповім обов'язково!

Добрий вечір!
Скажіть, будь ласка, що за карта на вашій аватарці?

1259085b0d69d9.jpgЦе карта перспектив сонячної енергетики в Україні - десятка найгарячіших, за сумою річних температур повітря (води) областей.

О, доволі цікаво!
Мене дезорієнтувало, що там не всі області зображені. Це означає, що не скрізь в Україні доцільна саме сонячна енергетика?

Так, не скрізь. На аватарці крім "гарячої десятки України" є своєрідна "біла пляма де сонячна енергетика не така ефективна як в областях "гарячої десятки", особливо взимку. Але використовуватись сонячна енергія буде всюди - це без сумніву.
В українській "ТОП-10" на першому місці Крим, а Закарпаття - на останньому. Відмінність нумерації для води у трьох областях зображена цифрами в дужках: (5); (6) і (7).

Області, які не ввійшли в десятку, будуть отримувати енергію з "десятки". Іншими словами, в цих "холодних" областях пророцтво Тараса Шевченка (яке сам він назвав БЕЗСУМНІВНИМ) справджуватись буде не в першу чергу і не на повну силу (скажімо так). Тому я проти поділу України як "способу зберегти українство"(с).
Хотів цією аватаркою звернути увагу на політику Кремля, на русифікацію і її істинну мету - відібрати в українців найперспективніші в майбутньому області України.

Яке пророцтво?

Пророцтво Т.Г.Шевченка з його "Журналу" (щоденника), писав про це в
http://politiko.ua/blogpost74649
Воно дуже актуальне бо торкається головних проблем нашої епохи. Вирішуватимуть їх з допомогою правди і науки, а конкретно - прогресу теплових машин і транспорту.
В часи Шевченка теплові машини вже працювали від енергії Сонця і "сильним світу сього" прийшлось докладати чимало зусиль щоб зупинити прогрес теплотехніки. На цю штучну зупинку прогресу, поет інтуїтивно відреагував:
"І день іде, і ніч іде.
І голову схопивши в руки,
Дивуєшся, чому не йде
Апостол правди і науки!".

З середини ХІХ століття термодинаміку та астрономію (це підрозділи фізики) бувально закидали різними псевдо-законами, тому сьогодні енергетика базується не на Сонці, а на геотермії (геотермія спричинена земною радіацією, один з її наслідків - утворення газу та нафти). Застосуванню геотермальної енергії сприяли багаті північні імперії. Вони не хотіли бути біднішими за свої колонії, а ті знаходились переважно в теплих регіонах Планети..

Які ж це машини за часів Шевченка працювали від енергії Сонця?

Котел (випарник) теплової машини може гріти як вогонь, так і Сонце чи нагріте Сонцем та геотермією тепле повітря й вода. Найкращі умови для таких теплових машин у Перській Затоці, Червоному Морі (це в Східній Півкулі) і в трьох теплих морях навколо Куби (це Західна Півкуля). Винахідники почали, здається, з аміаку і отримали позитивні результати. Одиночні двигуни, що працювали на сонячній енергії, були мало не в усіх розвинутих країнах - про це колись можна було прочитати в БСЭ (стаття "гелиоэнергетика").

Що думаєте про атомну енергетику?

Атомна енергетика ("мирний" атом) - це обман придуманий в Росії (в м.Обнінск) у 1954 році. В цьому ж році було фактично заборонено паровий двигун. Чому заборонено?
18.jpg

(конвеєр по виготовленню паромобілів, 20-ті роки, США)

Багаті північні країни могли втратити своє лідерство внаслідок з'яви парових двигунів на легкокиплячих рідинах. Тому вони взяли курс на геотермальну енергію (уран-плутоній, газ-нафта) яку змусили вважати "безальтернативною" а сонячну енергію (промені-повітря-вода) оголосили "нетрадиційною" енергією. Така підміна понять все й заплутала..dobl.jpg(американський паромобіль Добль)

В атомному котлі в теплову енергію трансформується десь коло 10-20% маси палива (плутонію), решта - шкідлива радіація і радіаційні відходи. Подальша доля цих відходів невідома (вчені просто не знають що з ними буде..). Енергія АЕС ніколи не була рентабельною про що попереджав ще "батько" атомної трансмутації (алхімії), британський вчений Резерфорд. Насправді АЕС є етапом виготовлення з природного урану збройового плутонію для бомб і ракет. АЕС - злочин проти людства!

Не знав що парові котли заборонені. То що виходить, якщо якісь Емірати раптом вирішать не користуватись нафтою (а лише продавати її) і поставити свою промисловість на парову енергетику, то через певний час вони помітять у себе десант американських "миротворців"?

Є така штука - технопарки. Їх утворили у нас в 90-і роки. Щоб виготовляти массово парові двигуни, необхідні певні наукові кадри, станки, технології і кооперація між різними підприємствами та науково-дослідними інститутами. На етапі кооперації і спрацьовує негласна заборона. Вам просто не дають дозвіл - от і все. У мене був ще гірший випадок - просто "водили за ніс" не кажучи ні "так", ні "ні"..image_975.jpg(англійська парова вантажівка що працює і нині)

Проти тих, хто самотужки виготовив перспективний паровий двигун, застосовують метод "точкової" репресії. Ось реальний приклад: виготовивив плазмовий двигун (паровий двигун внутрішнього згорання), відразу у мене відібрали цей двигун, позбавили засобів до існування, відібрали житло, навіть не давали висипатись, словом - прийшлось пуститись в біга щоб не було ще гірше..

В Еміратах не буде ендодвигунів бо вони ведуть до демонополізації енергетики. Монархи Еміратів втратять мільярдні прибутки, владу над людьми і всю свою силу. Ріст економіки, притік робочої сили з усього світу, інтелектуали, лібералізм, демократія, нова епоха - воно їм, монархам, треба?

І це ж питання щодо нас - якщо ми залишимо шахти (бо ж спалення вугілля дуже шкідливе) і переведемо промисловість, скажімо, Донбасу на пару, що нам зроблять?

Донбас може втратити попит на своє вугілля. Вугілля - сонячна енергетика, сонячні "консерви" (тому й не відношу його до геотермальної енергетики), але наявність теплого Азовського моря зведе застосування вугілля до мінімуму. Енергію для Донбасу будуть давати теплонасоси з електрогенераторами які візьмуть енергію з моря. Думаю, в цьому випадку азовські рибалки назавжди забудуть про масовий замор риби. Під час нересту риба гине, якщо не знайде холодної, багатої на кисень води.

Я так розумію, кип'ятити воду в котлах можна за допомогою всіляких лінз та дзеркал?

Вода поглинає майже 100% сонячної енергії і навіть більше. Це в рази більше від найкращої сонячної батареї! Є багато речовин (газів) які киплять при температурі значно меншій ніж температура навколишнього середовища. Якщо випарник (котел, заповнений такими речовинами) занурити в річкову чи морську воду, він почне генерувати пару. В детандері пара знову стане рідиною і тд - по циклу.
Найдивніше те, що відбираючи сонячну енергію з басейну чи з каналу можна поповнювати їх дистильованою водою що конденсується з атмосфери! Як тут не згадати "пустелю що зацвіте трояндами"(с)?

Що ви про біогаз думаєте?

Утворення біогазу - повільний процес. Біогаз, це здебільшого сонячна енергетика (рослинна сировина + тепло + вода + метаногенні бактерії = біогаз). Отже біогаз не буде головним чинником в остаточному вирішенні енергетичної проблеми, хоча й залишеться як допоміжний вид енергетики на базі очистних споруд та в сільському господарстві. До речі, так званий "сланцевий газ" які і "природний газ" - все це різновиди біогазу.
Наголошую - майбутнє за безпаливною енергетикою. Газ буде циркулювати в випарнику-детандері минаючи процес спалення.

Зацікавила модель випарника, наповненого певними газами.
Ці котли замкнуті? Тобто, газ кипить, рухає генератор, охолоджується і повертається до теплої води?

Випарник можна побачити всередині холодильника, морозильника або в кондиціонерах. Це та частина теплонасосу що є найхолоднішою. Випарник вбирає тепло з повітря або води і передає його по трубкам.

Конструктивно випарник - звичайний "радіатор", "батарея", словом - теплообмінник з трубок і пластин (колись казали - котел). Спочатку застосовували циліндричні цистерни в які входили дві трубки - знизу для рідини і зверху для пари. Потім догадались збільшити площу контакту з нагрітими газами, повітрям чи водою, зробити поверхню ребристою і тп.

Оскільки випарники на повітрі обмерзали, їх почали занурювати у воду. Вода є рекордсменом по теплопровідності після тої речовини з якої складається Всесвіт. Речовина з якої складається Всесвіт є найкращим газом для випарника. Ця речовина сьогодні, фактично, є забороненою. Навіть її назву в інтернеті не знайдете..

Переконаний, що необхідно зменшувати вугільну енергетику, бо це неекологічно і неефективно.

Спалювати вугілля - архаїка. Ще Меделєєв говорив це стосовно нафти і його за це в 1880 році не прийняли в академіки та згодом позбавили професури. До речі, приклав до цього свою руку і швед Нобель (засновник "Нобелівської премії") який разом з братом багатів на добутку і продажу нафти (в Баку тоді добували половину всієї світової нафти).83ed30a97f01.jpg(паромобіль 30-х років який британці конструювали для Німеччини)

Навіть ті парові двигуни, що працюють на воді, мають більший ККД ніж двигуни внутрішнього згорання, і нас обманюють, коли кажуть протилежне. Це звичайна практика комерсантів і політиків - перш ніж обікрасти, людей необхідно одурити. Насправді найменший ККД має уран-плутонієва АЕС (нафто-газовий ДВЗ на другому місці). Найбільший ККД мають парові двигуни і теплові насоси.

Доречі, АЕС і ДВЗ також є паровими двигунами. В АЕС атомний котел гріє воду десь до 300 градусів Цельсія (після 302 може статись аварія). В ДВЗ топка, котел і робоча камера знаходяться в одній точці простору і їх робота чергується у Часі. Такі двигуни неможливо зробити досконалим - всі їх компоненти не підлягають аналізу (розділенню) і вдосконаленню. Крім того, СО2 (вуглекислий газ) є найгіршим з робочих речовин для теплових машин, і саме він утворюється у всіх існуючих ДВЗ.

Комерсантам необхідні шкідливі, недовговічні і неекономні двигуни. Ось чому саме такі двигуни, вже друге століття, панують у нашу комерційну епоху..

Ви мене зацікавили цією речовиною, що є найкращим газом для випарника.
Звідки вам про неї відомо, якщо не можна знайти, навіть, назву?

Одна з назв цієї речовини - "флегматизований водень". Це водень з домішками гелію. З цієї речовини на 99% складається Всесвіт. Саме цією речовиною заповнювали дирижаблі, які в 1954 році заборонили через їх супернадійність і надзвичайну економність. Дирижаблі відразу замінили гелікоптерами - найдорожчим і найнебезпечнішим засобом переміщення у Просторі.U_S_S__Macon_by_WTFguy21.jpg(американський дирижабль)

Суміш водню і гелію також заборонили бо вона не зріджувалась з допомогою дроселювання (як усі інші гази) і приходилось застосовувати детандери. Вони й працювали наче навіжені без видимих причин. Виявилось - детандери працюють на енергії Сонця яку поглинув робочий газ (флегматизований водень) з навколишнього середовища.
Цю важливу комерційну, політичну і мілітарну таємницю мені відкрили наші вчені ще у 80-х роках, під час Гласності.

Що таке детандер? І як видобувати таку суміш?

Детандер зменшує швидкість теплового руху молекули (чи атома) перетворюючи його в механічний (обертовий) рух валу.
Перші детандери були поршневими і нічим не відрізнялись від звичайних парових машин.
В часи Наполеона, Карно-старший (Карно-син - автор Циклу Карно) відкрив, що поршень в процесі роботи змінює всі характеристики свого руху - напрямок (з прямого на зворотній) і швидкість (з нуля до максимуму). Отже, писав Карно, для збільшення ККД слід відмовитись від поршня і переходити на турбіну!

Перші турбіни були прямоточними - газ рухався вздовж вісі турбіни. Потім перейли на більш досконалі тангенційно-радіальні турбіни в яких кожна частинка (молекула чи атом) рухалась по спіралі і вдарялась в лопать декілька раз.
На сьогодні це найкращі двигуни з усіх можливих. За ККД і питомою потужністю вони є абсолютними рекордсменами науки і техніки!

Водень добувають з метану. Гелій також добувають сьогодні з природного метану, але його необхідно значно менше ніж водню, можна взагалі не давати..

Тобто, в трубку заливається цей газ, трубку занурюють у воду (море, приміром), через що, газ починає "кипіти" і рухати турбіну, що виробляє електроенергію. Причому, після приведення в рух турбіни, газ знову охолоджується і повертається до тієї частини трубки, яка занурена у море, де він знову нагрівається, збільшується в об'ємі...
Я правильно зрозумів принцип?
Це дуже привабливий механізм!
А метан де добувається? Біогаз же містить метан?
І як з метану роблять водень?

Якщо розглядати процес в динаміці, то Ви маєте рацію:
- в трубах кипить рідкий газ, далі він йде в детандер (активну турбіну), детандер приводить в рух електрогенератор який по ЛЕП (лінії електропередач) подає енергію споживачу, а зріджений газ знову йде в труби..
Щоправда, активні турбіни сьогодні фактично заборонені. Ми не розглянули стартерний (пусковий) етап роботи детандерного теплонасосу.

Активну турбіну можна замінити пасивною (реактивною) турбіною + компресор. Газ зріджується (динамічна конденсація) значно швидше ніж випаровується (динамічне випаровування) отже агрегат з дизельного мотора (турбонаддув) може працювати в режимі активної турбіни якщо з'єднати короткою трубою центри обох турбін. Це ми і зробили. Залишилось якось приєднати генератор. Де мені взяти такий елетрогенератор, що витримає на протязі хвилини до 60 тис. обертів?
Якщо працювати з вологим і теплим повітрям, то можна моделювати процеси що відбуваються в природі: циклони, торнадо, смерчі.

Щодо метану. Природний газ, це і є метан. Біогаз також містить багато метану але є ще й СО2 (вуглекислий газ), який можна відділити від метану в газовому циклон-сепараторі.
Найдешевший водень добувають саме з природного метану. Є декілька способів. Водень виділяється при отриманні газової сажі для виготовлення гуми і чорної фарби:
СН4 = С + 2Н2.
Цим методом з одного об'єму метану отримують 2 об'єми водню.
Природний газ змішують з водяною парою та киснем (кисень добувають з повітря детандером) і нагрівають до температури 800-900 °C в присутності каталізатора:
2СН4 + О2 + 2Н2О = 2СО2 + 6Н2.
Як бачимо - з одного об'єму природного газу отримуємо 3 об'єми водню.
Найпродуктивнішим є водопаровий метод коли з одного об'єму метану отримують аж 4(!) об'єми водню:
СН4 + 2Н2О = СО2 + 4Н2.

Забув згадати, водень можна буде спалювати на вході в турбіну щоб посилити роботу повітряного детандера зимою чи коли необхідно включити форсаж в мотобайку чи в автомобілі. Це щодо повітряного теплонасосу..

Детандерний теплонасос, який Ви описали, є водяним (працює від тепла води). Він найкраще працюватиме в Перській Затоці, Червоному морі, в морях навколо Куби, на кораблях що плавають вздовж Гольфстріму чи на берегових електростанціях.
Цікаво, лідером у виготовленні водню сьогодні є США. Водень є найдешевшим і найбезпечнішим з горючих газів. Водень нетоксичний і має дуже низьке тепловипромінення. Вибух водню є завжди подвійним (експлозійно-інплозійним), тобто вибух відразу компенсується вакуумним колапсом - шуму багато, руйнацій нема.

Але з природним газом у нашій країні не густо. Не хотілося б продовжувати купляти його (навіть, якщо не у Росії). Тому, власне, спитав про біогаз.

Найпотужніше газородовище Європи (Дашавське) розташоване у нас в Прикарпатті. Купувати в РФ газ ніхто й не збирається бо він дуже дорогий через значну довжину газових магістралей і застосування для транспорту газу авіаційних двигунів.
Біогаз можна отримувати на водоочистних підприємств (з фекалій та іншої азотовмісної ограніки) переробляючи органічні відходи в біодобрива.
Водень (отриманий з метану) можна не спалювати а використовувати безкінечно довго. Для цього необхідна лише певна частина метану, перероблена у водень.

Якщо можна доволі тривалий час використовувати невелику кількість газу для видобутку енергії, то це надзвичайно чудово!
Єдина проблема, що це намагатимуться прикрити сильні світу сього.
Наприклад, раптом, Сполучені Штати усвідомлять, що після цих нововведень в Україні "різко понизився" рівень демократії і надішле до нас свої війська. А зі сходу можуть прийти російські війська на захист російськомовного населення від дешевої енергії... )


Цю технологію приховують від людей на протязі ХІХ, ХХ і ХХІ століть. Сонце неможливо відібрати у людей і потім продавати їм те Сонце за гроші. З введеням ендоенергетики настане невідворотний крах транснаціональних енергетичних монополій і ослаблення багатьох плутократичних угрупувань, серед яких і акціонери Gгазпрому..
Керівництву РФ і США сьогодні добре, а з введенням ендоенергетики могутність США і особливо РФ впаде. Тому вони не дають одне одному просуватись в бік Термального Екватора: США перешкоджали СССР захопити Вьєтнам і Афганістан, СССР не впустило США в Кубу..

Але жодна з цих країн, наскільки мені відомо, так і не використала "сонячні" технології!
Ех, потрібно визначити, хто саме стоїть на заваді до них...


У "Большой Советской Энциклопедии" написано, найбільшого свого розвитку теплові насоси набули в часи Третього Рейху. Гітлер, як відомо, вважав себе "борцем з плутократією" і заради здорового популізму просто був зобов'язаний сприяти розвитку того, що необхідно людям, а не "сильним світу сього". Але - не склалось..
85053293.jpg(німецький дирижабль в небі над Америкою)

Ще під час ДСВ (ІІ-ої світової війни) серед всього іншого було домовлено: відразу після перемоги Франція і Британія відмовляться від усіх своїх колоній в зоні "теплих морів". В свою чергу, США і СССР зобов'язалися бойкотувати сонячні ендотехнології.
Сталін чомусь не поспішав виконувати ці додаткові пункти домовленостей..
Відразу після його смерті (помер він у 1953 році) у 1954 році в СССР були зняті з використання дирижаблі і парові машини (паровози, локомобілі, парова будівельна техніка, пароплави і тп) і відразу введено поняття "мирний атом". Це неймовірно, але всі паровози було раптом замінено тепловозами! Виникає запитання: "на які ши-ши?".
В СССР зробили ставку на геотермальну енергетику (уран-газ-нафта) і віддалились від сонячної енергетики (біопаливо-торф-вугілля). Про ендоенергетику вже мова й не стояла..
Хто це зробив? Плутократи? Комерційний Інтернаціонал?

Перемогти б цих закулісних "плутократів"...

Поки що це неможливо. Люба людина є рабом плутократії якщо обрала неетичні цілі:
- гроші;
- владу;
- силу.
Натомість, замало людей сьогодні прагнуть вічних цінностей:
- правди;
- справедливості;
- свободи..

Коментарі

Дякую, дуже гарно описано проблему. +!
+2

Українці наївно думають, що добробут зростає тільки завдяки політикам.

Насправді, добробут людей напряму залежить від рівня використаної енергії. Навіть Ленін це розумів і розпорядився будувати ДніпроГЕС. Але в СССР енергія не стільки використовувалась (і навіть не застосовувалась) скільки витрачалась..

А ось що пише Тарас Григорович Шевченко:
«…пароход в ночном погребальном покое мне представляется каким-то огромным, глухо ревущим чудовищем с раскрытой огромной пастью, готовою проглотить помещиков-инквизиторов. Великий Фультон! И великий Уатт! Ваше молодое, не по дням, а по часам растущее дитя в скором времени пожрет кнуты, престолы и короны, а дипломатами и помещиками только закусит, побалуется, как школьник леденцом. То, что начали во Франции энциклопедисты, то довершит на всей нашей планете ваше колоссальное гениальное дитя. Мое пророчество несомненно. Молю только многотерпеливого Господа умалить малую часть своего бездушного терпения. Молю Его коснутся своим свинцовым ухом хоть одной полноты этого раздирающего вопля, вопля своих искренних, простосердечных молителей» (“Журнал” 27.08.1857).
0

"…пароплав у нічному похоронному спокої мені ввижається якимсь величезним чудовиськом, що глухо реве, з розкритою величезною пащею, готовою проковтнути поміщиків-інквізиторів.
Великий Фультоне! Та великий Уатт! Ваше молоде дитя, яке зростає не щоднини, а щогодини, незабаром зжере батоги, престоли і корони, а дипломатами та поміщиками тільки закусить, побавиться, як школяр льодяником. Те, що розпочали у Франції енциклопедисти, довершить на всій нашій планеті ваше колосальне геніальне дитя.
Моє пророцтво безсумнівне. Благаю лише багатотерпного Господа зменшити дещицю свого бездушного терпіння. Благаю Його торкнуться своїм свинцевим вухом хоч однієї повноти цього несамовитого волання, волання своїх щирих, простосердих молільників" (“Журнал” 27.08.1857 Т.Г.Шевченко).

Детальніше про можливі шляхи реалазації пророцтва Тараса Григоровича Шевченка можна ознайомитись тут:

http://politiko.ua/blogpost34037 Ендоенергетика
http://politiko.ua/blogpost62438 Любителі, які посоромили професіоналів..
http://politiko.ua/blogpost65410 10 000 $ тому, хто знайде свідчення, так званого, «Другого Закону» або «Другого Начала» (Термодинаміки, далі - ДЗ). При чому, вказана сума (10 000 $) буде сплачена КОЖНОМУ за кожне свідчення ДЗ.
http://politiko.ua/blogpost65658 Найгірші з можливих теплові двигуни є сьогодні найбільш уживаними! (Конкурс на отримання 10000 доларів США продовжується!)
http://politiko.ua/blogpost66100 Ендоенергетика замінить АЕС
http://politiko.ua/debate939 Фізика, це наука про Світобудову. Отже слід викинути з шкільких підручників усі побрехеньки. Розпочати слід з, так званого, "другого начала термодинаміки" яке змушує нас користуватись найшкідливішими енергетичними системами з усіх можливих - АЕС, нафтопаливними ДВЗ...
http://politiko.ua/debate990 АЕС (атомні електростанції) та нафто-паливні ДВЗ (двигуни внутрішнього згорання) є найгіршими з усіх відомих теплових двигунів.
http://politiko.ua/poll1470 Perpetuum mobile (Вічний двигун) можливий?
http://politiko.ua/poll2273 Що є "Друге начало термодинаміки"?
http://politiko.ua/poll2400 Чим відрізняється найдорожча сонячна батарея виробництва США від звичайної води?
http://politiko.ua/poll2405 Чим відрізняється теплонасос (детандерний) від ТЕС або іншого теплового двигуна діючого за "циклом Ренкіна"?
http://politiko.ua/blogpost74649 Слово Пророка..
http://politiko.ua/blogpost87839 Геополітика (якою вона є) або "Битва за місце під Сонцем"
http://politiko.ua/blogpost93234 Сонячна енергетика: нерозкритий потенціал
Коли говорять, що Карпати меньш перспективні як ждерело соняцної електроенергії, то це не зовсім так. Карпати багаті на вітрову енергію, яка є навіть більш дешевою і сталою, потребує менше капіталовложень. Враховуючи відстані від ВВ ліній до споживачів, доцільніше було б розвивати малу енергетику - вітрові станції біля сел та невеликих міст, щось робити замість нарікань на "імперську політику кремля" і т.д.
Сонячні станції також, ми маємо в Запоріжжі завод напівпроводників, який простоює і не має держзамовлення чи приватного замовлення з проекту будівництва сонячних електростанцій, хоча сонячні станції можна зробити навіть без напівпроводникових батарей.
Тому треба закликати національних патріотів вкладатися в національні проекти чистої енергетики, задля збереження довкілля.Хто заважає?
+3

Так вітрова енергія і є сонячною, точніше, її підрозділом!
В Карпатах найбільше вітрової енергії (по Україні) і найгустіша сітка річок.
Але ВЕС і ГЕС, це вже давно минулий час, сьогодні вже давно пора переходити на інший, більш високий рівень використання повітря і води.

А напівпровідникові сонячні батареї є менш ефективними ніж вода в декілька раз (пишу ж про це в даному блог-пості!) і вони лише гальмують розвиток дійсно потужної сонячної енергетики на базі вищої генерації теплових машин - турбодетандерів і теплонасосів на їх базі..
Я мало що зрозумів з вашої статті, бо я не технар, і тому не звертаючи увагу на конкретну атомно-молекулярну фізику, засумнівався от у чому. Допустимо ці технології були відомі ще в першій половині XX – сторіччя, бувшим совєтам і США, то не вже і досі такі країни які стоять осторонь від цих плутократичних держав як скажімо Китай, чи Японія, чи В’єтнам перебувають у цілковитій необізнаності з подібними технологіями. Я міркую так якщо б ці технології були кращі ніж наприклад атомні то їх би уже експлуатували на всю. А не піддавали себе, свою державу такому ризику як сталося на Чорнобилі, чи Фукусімі.
0

Дякую за запитання.
До пояснення даного питання необхідно підходити, як до торта - нарізати по частинах і розбиратись з кожною окремо а вже потім синтезувати.

1) Технології (теплових машин і перспективи їх вдосконалення) були відомі навіть не в першій половині XX–го сторіччя, а значно раніше. Вони були відомі і в Росії і США. Тому-то Росія лізла в "теплі моря" - брала участь в 2-х світових війнах, а США завоювали 1/2 Мексіки. Всередині ХХ століття ці країни гризлись між собою за Кубу..

2) Японія під час Другої Світової війни також просувалась на Південь аж до Австралії. Китай тоді був бідним, але його еліта втекла від комуністів саме в Тайвань, а це також Південь. За В’єтнам бились французи, марксисти, США, росіяни - хіба не знаєте?

3) Оскільки ці технології були кращі ніж атомні то їх прийшлось просто заборонити і засекретити. А атомні технології є найшкідливішими з усіх можливих. Застосовуються АЕС задля продукування плутонію. Це просто етап виготовлення зброї + додаток до енергетики. На випадок поширення тепло-насосів, саме існування АЕС вимагатиме великих дотацій.

4) Багаті північні країни (а вони таки є найбагатшими) без атомної енергетики стануть такими як усі, а у випадку розповсюдження тепло-насосів - біднішими за теплі країни. Ось такі прогнози.
+4

Хто міг заборонити Китаю, чи Японії, чи В’єтнаму використовувати ці технології, і чому Іран намагається збагачувати уран, а не розвивати вище згадані технології.
0

Японія незацікавлена в поширенні цієї технології бо країна сьогодні відноситься до найбагатших північних країн.
У випадку поширення теплонасосів (стаціонарних і мобільних) не факт що Японія буде мати теплу течію Куро-Сіво, яка сьогодні живить теплом Японське море і острови (для ЄС такою течією є Гольфстрім, формується в районі трьох морів навколо острова Куба).
0

В Китаю та В'єтнаму був дуже потужний тиск СССР.
Сьогодні цим країнам добре - для чого їм дратувати сусіда, який то захоплює Афганістан, то обіцяє мити чоботи в Індійському Океані, то вліз у дві найбільші війни ХХ століття з вимогами дати йому Туреччину..
0

Іран також боїться СССР-РФ.
Під час війни з Іраком (я тоді служив у війську) ми відслідковували авіацію Ірану. Там усі військові літаки були американськими, а в Ірака - совєцькі.
Іраку зараз головне отримати атомну зброю, бо з енергією у них повний порядок. Вони навіть газ свій майже не чіпають бо в них є все. Це ж тепла країна - витрати на опалення, освітлення, чистку снігу - мінімальні )
0

До речі. Перша світова війна мала багато причин. Однією з найбільших причин вважається конфіскація у Німеччини Багдадської Залізниці. Здається, там Британія з Францією постарались..
+ 19.
0

дякую.. :)
+3
Будущее энергетики - за реакторами термоядерного синтеза, ториевыми ядерными реакторами, и солнечной энергетикой на прямых фотоэлектропреобразователях, всякие паровые котлы, двигатели внутреннего згорания это отстой.
Будущее за накопителями, ( аккумуляторами) , и электродвагателями, на всех движущихся механизмах.
0

1. Термоядерний синтез вже є на Сонці. Сонце є взаємодоступним - для чого будувати додаткові реактори? Адже Сонце знаходиться на безпечній відстані від Землі, тому реактор не шкодить нам. Крім того, порахуйте питоме тепловипомінення Сонця - навіть Ваше тіло виділяє в 100 раз більше тепла (на одиницю ваги), ніж Сонце!

2. Пряме перетворення світла в електрику є малоефективним, самим неефективним з усіх можливих видів перетворення сонячної енергії в електрику. Тому ніша цього виду енергетики буде дуже скромною.

3. Парові котли, випарники - це частини теплових машин, але не всіх. Котлом може бути й світовий Океан.

4. ДВЗ дійсно є морально застарілим двигуном. Тому його й нав'язують нам - щоб спустошувати наші кишені.

5. Погоджуюсь, що майбутнє за електроприводом автомобілів та іншого транспорту.
Як ви ввжаєте наскільки швидко ми зможемо перейти на використання сонячної енергетики?

До речі, дуже здивувався, коли нещодавно побачив, що ліхтарні стовпи можуть викорисовуватись від сонячної енергії. І в Волинській області є вже одне село, в якому стовпи на сонячних батареях.
0

Коли почнуть застосовувати енергію Сонця з допомогою теплових машин?
Це залежить від нас. Вчора тут, на сайті прочитав, що вже Рокфелери перепрофілювались з нафти на екологічно корисну енергетику. Ведучі аеро-космічні фірми вже давно мають ці технології і просто чекають команди..

Якщо Ви запитуєте про сонячні батареї, то вони займуть дуже скромну нішу через малу потужність і малий ККД. Звичайна вода вбирає в 5 раз більше ніж сонячні батареї. Вода має ККД вбирання сонячної енергії більший від 100% і може працювати навіть вночі!

Сонячна енергетика (сільське господарство, дрова/біопаливо, Гольфстрім та інші теплі течії, вугілля, вітряки, водяні млини) є традиційною енергетикою.

Земна енергетика (тепло печер, газ, нафта) також є традиційною енергетикою.

З 1954 року АЕС рекламують як "безальтернативні" та навіть вже "традиційні". АЕС є земною енергетикою, тобто радіація є причиною земного тепла - от її і застосували для виготовлення бомб і ракет. АЕС - необхідна у виготовленні цієї зброї ланка - от і все. (
Ендотермічні двигуни відрізняються від екзотермічних тим, що всередині них відбувається не експлозійний вибух, а інплозійний (вакуумний). В результаті можуть відбуватись ось-такі казуси -

http://www.youtube.com/watch?v=dVdgOG9ZO30

- всі гумові ущільнення, які було встановлено в двигуні, затягнув штучний смерч і турбіна компресора (100...200 тис обертів в хв!) перемолола їх на дрібний порох ))
0

Все.
Мене вже видалено з Тві та YouTube..
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі