Блоги → Перегляд

«Пам’ятаємо!». Напередодні 22 червня у Дніпропетровську

Четвер, 23:10, 20/06

Рейтинг
11 2
Переглядів
1459

0
0

На цей день місцева влада запланувала низку зразково-показових акцій. Зокрема, сайт облдержадміністрації сповіщає про те, що о четвертій ранку біля пам'ятників жертвам фашизму, меморіалів загиблим запалять свічки пам'яті.

У Дніпропетровську біля пам'ятника воїнам 152-ї стрілкової дивізії в пам'ять про загиблих запаленими свічками викладуть слово "ПАМ'ЯТАЄМО" та трагічну дату «1941», під звуки метронома вшанують пам'ять жертв війни хвилиною мовчання. До пам'ятників, де проходитиме акція «Запали свічку пам'яті», буде організовано підвезення бажаючих взяти участь у цій акції.

Відбудуться покладання квітів до монументів та пам'ятників ВВВ. А о 10-00 22 червня Дніпропетровщина приєднається до Всеукраїнської акції «Хвилина мовчання». У цей час на знак вшанування пам'яті про загиблих буде зупинена робота на підприємствах, в установах та організаціях (крім тих, де встановлено безперервний режим роботи), рух громадського та приватного транспорту з подаванням відповідних звукових сигналів.

А от випадок, свідком якого я став напередодні.

Десь у полудень їхав у 105-ій маршрутці, яка курсує від центру міста на правому березі до ЦРЛ Дніпропетровського району на лівому, що на Холодильній. В салоні були зайняті лише кілька місць. На одній з зупинок підсіли бабуся з дідусем.

Перша показала посвідчення і їхала безоплатно, так би мовити, на цілком законних підставах. А от від старого водій зажадав сплатити проїзд, позаяк окрім новоприбулих серед пасажирів була ще одна пенсіонерка.

- Та мені тут недалеко, я скоро зійду, - почав виправдовуватися дід.

Він був дуже поважного віку, немічний, згорблений. Зайшовши, сивочолий попри наявність вільних місць так і не сів. Став біля дверей, тримаючись кістлявою рукою за поручень.

Маршрутка повільно, ледь не зі швидкістю пішохода, просувалася проспектом газети «Правди». Здавалося, конфлікт вичерпано і водій зжалився над роками пенсіонера, а може й ветерана війни, яку влада називає «вітчизняною» та обвішана георгіївськими стрічками проводить пропагандистські акції в дусі брежнєвських часів на честь «великої перемоги».  

Одначе за кілька хвилин водій знову зажадав від старого плати за проїзд.

- Гаразд, синку… Зупини тут, я вийду, - відповів той.

-  Що?! Вийду!? – закипів водій. - Півміста проїхав!!!

Хоча насправді – лишень декілька зупинок.

- Ну поїздиш ти в мене, я тебе запам’ятав!!!кинув водій вслід діду, коли зупинив машину.

Похнюпившись, старий вийшов.

Я ж не стерпів і крикнув водію:

- Ви б мабуть його пристрелили, якби було чим! Діда війна не прибила, так тут в маршрутці ледь не удавили! За три гривні!

От тобі і «Пам’ятаємо». Як же! Забудуть вони, що в них перебір пільговиків – аж на одного і що цей єдиний не заплатив. І це при практично пустому салоні. Хоча, може водій і мав рацію, адже це ще не було 22 червня та й дід був «як живий». Тож запалювати свічку по ньому ще трохи зарано...

"Соседка скажет, что они приходили,
Найдет повестку в дырке замка.
Соседка скажет, что они позвонили,
Но не дождались шагов старика.

Грошовый счет в казенном конверте
За непогашенный мертвым ночник,
Ему не скрыться от нас после смерти
Пока мы помним, что он наш должник.

Мы живем в городе братской любви,
Нас помнят, пока мы не платим за свет.
Мы живем в городе братской любви,
Братской любви, братской любви".


/Наутілус Помпіліус "Город братской любви"/

Коментарі

+
Припоминаю як в Одесі погнали тих ветеранів з за столу,в кого не було запрошення.
На тій маршрутці було прив'зано "ґєорґієвскую тряпачку", а в кабіні - стояв прапорець СРСР.
Щось Днєпровця становище в Дніпропетровську якось не цікаве?!
А от що робиться в Карпатах - оце йому аж надто цікаво!
??
+6

Дуже шкода, що вас тоді не було серед пасажирів маршрутки. Ви б усе пояснили і особисто дали б діду копняка під сраку.
-7

+7

А вам, який декларує себе вірним греко-католицької церкви їх не шкода? У дописі я писав не про ВИБОРЦЯ куліченка, а стару людину, яка заслуговує на людське ставлення до себе. Якщо вам, греко-католику, це невтямки, то мені дуже шкода. Напишіть про це Блаженнішому Святославу. Гидотність вашою натури безмежна. Все ваше "нашеукраїнство" луснуло як мильна бульбашка. І давно А з ним і прихильність українській мові, і навіть звичайна людяність.
+7

Антон Коломиец 12:38
Суто формально Ви, можливо, і маєте рацію. Я б додав, що в громадському транспорті їхати зручніше, ніж у тих консервних бляшанках, які уособлюють собою "комерційний транспорт".

Проте не скрізь курсує зразковий тролейбус №7. А головне - справа в тому дикому ( цинічному - тут занадто м'який вираз ) контрасті , який характеризує справжнє ставлення влади до ветеранів і показною істерикою, яка триває і набирає обертів на їх, ветеранів, проблемах і стражданнях . Сподіваюсь, що і Ви це бачите.

Принаймі, я саме так зрозумів сенс статті О.Мазура.
-6

+5

Пишете, що розчарувалися в "ну" - нормально, але дуже прикро і навіть негідно, що разом з тим, ви, схоже, розчарувалися і в українській мові. Адже свідомо і принципово перейшли на російську. Є й ціла низка інших ідеологічних зауважень, які я тут вже висловлював, тому не повторюватимусь.
По-друге, ваші погляди, які проявилися в цих коментарях, є занадто "прогресивними" навіть для агностиків. Бо в них не лише відсутність Бога, а й звичайної людяності.
По-третє, на лобі в діда не написано, за кого він голосував. Може так трапитися, що й за "Нашу Україну". Вірогідність, звісно, дуже маленька, але вона таки є.Не факт, що він голосував і за куліченка. А раптом за того ж таки Краснова, якого "ну" висувала в мери Дніпропетровська.
+1

Каламієц, ти ж і мерзотник.
-3

Обсудим физиономию водителя, ну сразу скажу что бы не томить публику ожиданием воспитание водителя либеральное, вел себя агресссивно, с агрессией представился для всех типычным фашистом, либералом агрессором.

А вот теперь обсудим наших в наявности фашистов, которых тьма орден кашелотов на этом уважаемом форуме и научимся фашистов различать, потому что в униформе они уже не ходят, а обычно представляются либералами.


Антон Коломиец, "Тут есть один нюанс. Старик попытался бесплатно проехаться в маршрутном такси и нарвался на грубость водителя, а мог бы дождаться общественного транспорта и доехать бесплатно на законных основаниях"

Я думаю, если бы дедушка, этот или какой либо другой, будучи в окопах дожидался как вы пишите по либеральном "нюанса", и не захотел как вы пишите "нараватся на грубость" фашистов, например, в мае 1942 под харьковом, а ждал бы как вы смешно пишите каких то "законных оснований", ну воб щем, вы понимаете, что будучи либералом вы пишите настолько смешно и не попадаете в ноту Фа, у вас одна мажорная нота ля-ля ....

таким образом, я благодарю автора за материал, который позволил рассмотреть двух либералов, один водитель агрессивный и другой дописчик либерал пассивный, которые по сути дела этого вопроса готовы человека затоптать до уровня "арбайтен" и вскинуть каждого на "хандехок", это не знаю как вам, но мне режит слух, я вспоминаю и начинаю нервничать.


...
Главный вопрос так и остался без ответа. Если Вы были возмущены действиями водителя маршрутного такси и жалели старика, почему не заплатили за его проезд 3 грн. из своего кармана? Ведь по-настоящему добрым можно быть только за свой счет, а не за чей-то чужой!
-1

Сука ти продажня.
0

Антон Коломиец 17:11

"Главный вопрос так и остался без ответа. Если Вы были возмущены действиями водителя маршрутного такси и жалели старика, почему не заплатили за его проезд 3 грн. из своего кармана? Ведь по-настоящему добрым можно быть только за свой счет, а не за чей-то чужой!". Ай молодець! Тим диви який кмітливий! Яке питаннячко поставив1 Таке питання може поставити лише стосвідсоткова гнида. Так от тій гниді і відповіда. Що поставлене питання - зовсім, не головне. Це по-перше. А по-друге, старий був явно не в тому настрої, аби залишатися в маршрутці після завданої йому кривди.Старий мав свою гідність. Якщо ви, козел, цього не відчуваєте чи не розумієте, то така ви людська ліберальна погань і моральна потвора. Агностик сраний.
-2

Блядь ну кому Шооо а ему гроши вцепился в три гривны типа кто то должен дать .... три гривны, вот воспитание меркантильности, низкого полета души человеческой, которого даже нет возможности послать за сигаретами, он с моими тремя гривнами может не вернутся --- сам скурит ган-делопа бой скаут колонист западенец украинопасссс колбаса ливерпульская
0
за те, що ти, сука, не заплатив за дідуся, якого зараз, на Політико, так жалієш.
Эльф . 02:46
0
А вы не могли заплатить за деда 3 гривны?? Я редко перемещаюсь в маршрутках, но вот с такими ситуациями сталкивалась не только в Днепре... Вы сидели и молчали.........., а теперь пишете "Пам’ятаємо" _ Вам не стыдно???
-1

А вам не соромно ставити такі питання? По-перше, і сам дід, і я , і всі, коли дід сказав, що він незабаром зійде і водій після цього не зщупинився, а їхав далі, то можна було подумати, як я і написав в дописі - читайте уважніше, розуміючи суть написаного, так от можна було подумати, що конфлікт вичерпано. Про що я і написав. Суперечка ж, яка потім виникла, була блискавичною. Та навіть якби я і встиг зреагувати, то що, невже ви думаєте, що після того, що діді почув на свою адресу, він би залишився в салоні і їхав би далі? Ви що, не відчуваєте атмосфери? Не розумієте, що сталося? Чи у вас відсутнє почуття власної гідності? Які ж ви, одначе, жалюгідні, нікчемні, примітивні, цинічні.
Mr. Shatushka   11:39
0

Так, ми такі. Не збагнули вашого високого етичного обурення покращенням. Обурюйтесь частіше, ще частіше - відписуйтесь на Політико! І Україні, і дідусеві стане набагато легше.
вводитель, провезший безбилетника, по сути заплатил за него своих 3 гривны. . .
и таких за день , может набраться не мало. . .

было бы правильно предложить ему , другим пассажирам зваплатить за деда. . . им это раз в месяц или раз в год проявить участие и не накладно и приятно. . . а требовать от продавцов товаров и услуг раздавать это бесплатно. . . ну как то . . . люди же работают, и имеют право на оплату своего труда. . . что они виноваты , что естьь к54категория привыкшая пользоваться шарой на Р Е Г У Л Я Р Н О Й!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! основе. . .
-1

Старий був явно не в тому настрої, аби залишатися в маршрутці після завданої йому кривди. нагадую: салон був пустий!
-1

До того ж, щоб ви занали, на 105 маршрутці є одна особливість, яка підвищує прибутковість маршруту. Фактично, це два маршрути в одному. З Центру через міст вона їде по проспекту Правди. Це само по собі точно не збиткова річ. А ще маршрутці дуже пощастило з останньою третиною шляху, коли вона з проспекту, повертає у приватний сектор. Так от там вона майже повністю оновлює пасажирський склад. Точніше дуже поповнює його. Адже там, щоби дістатися, з дому до якогось магазина, лікарні, ринку та адмінбудівель, та навіть просто до знайомих в гості сходити - дуже великі відстані і жоден транспорт, окрім цієї маршрутки не ходить! Так що водій запросто міг би коменсувати та ще й з гаком втрату у три гривні від того нещасного діда. Який, нагадую, навіть місця не зайняв.Його присутність в пустій маршрутці, позаяк багато людей переїхало міст з Правого берега на Лівий, і вийшли, хто де, нікому не заважала. Він не створював незручностей. це була лише справа доброї чи злої волі водія. Його моралі. Він опивився моральною потворою, як і ті, хто почав його тут захищати, дорікаючи різними тупими і цинічними нісенітницями автору дописа.
-1

І ще. Ви такі прискіпливі, дотошні, захищаєте водія, що формально він правий. Так от якщо підходити до справи керуючись формальною логікою, то водій десять , сто, триста, тисячу десять тисяч і сто тисяч - пропорційно кількості взяти пасажирів - не правий. Позаяк він нікому не дає талонів! Так що і це врахуйте! Не збідніє ваш водій як і його хазяїн! Він бідний і ниций лишень мораллю і совістю. Як і ви, такі ж, як і він покидьки.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі