Блоги → Перегляд

Микола Петренко :"Відтепер я фашист? Досі був антифашистом !..."

Неділя, 22:04, 30.06.13

Рейтинг
16 1
Переглядів
2635

0
0

27 червня 2013 року 9:00

2.JPG
Досі ВВАЖАВ себе антифашистом. І то віддавна. Власне, все своє свідоме життя - від часу, коли мене, сімнадцятирічного, загнали на фашистську каторгу - у концтабір Янівський, концтабір Бухенвальд, врешті - у трудовий режимний табір при військовому заводі Штокбах.

Нас визволили американські війська, але ми окрилено рвалися додому, навіть знаючи про злочини кремлівського режиму: були певні, що після жахіть Другої світової війни людство отямиться, що на планеті запанують лад, спокій і людинолюбство.

Відразу після переїзду в радянську зону окупації ми потрапили в інші табори - «фільтраційні», де нас допитували, чому це ми виготовляли зброю, яка вбивала радянського воїна, і на яку покару ми заслуговуємо. Нас «помилували» - більшість юнаків потрапили до спецбатальйонів, у трудові табори: на шахти, на камчатський лісоповал. Ще на кілька років...

Уже ставши літератором, написав кілька книг про знівечену фашистськими катами юність моїх ровесників, відзначивши все ж добрим словом тих німецьких колег по праці на прокатному заводі, які допомагали нам, остарбайтерам. Мене запримітили німецькі антифашисти, стали запрошувати до себе - і для проведення певних акцій, для виступів на телебаченні, в пресі, та й просто для гостин.

Я творчо дозрівав у Львові, у дисидентсько зорієнтованому середовищі, що сприяло виробленню зваженого погляду на кремлівську владу. Прийшов до переконання, що сталінська хунта носить всі ознаки фашистської.

Сприяло тому і моє дитинство: адже семирічним першокласником пережив Голодоморний 1933 рік, потім ще кілька напівголодних років, важко переживав репресії над батьком, засланого як спеціаліста-електротехніка на ударні будови п'ятирічки, материні колгоспні трудодні...

Я притримуюся тієї ж думки, як і весь світ: СССР - імперія зла. З її розпадом тема любові до своєї країни, її непростої історії, віра в її гідне майбутнє стали провідними у моїй творчості - написав я майже сто книг, став лауреатом кільканадцяти літературних премій. Тобто: досі я був антифашистом!

У дні, коли відзначалися роковини закінчення війни, зустрівся на вулиці із двома давніми знайомими - один росіянин, другий місцевий, але «регіонал». Вони вітають мене з Перемогою, намагаються почепити георгієвську стрічку. Відмовляюся: в часи закінчення війни вона не була символом перемоги, це, швидше, імперський символ. «То ти що, нацист, ти фашист?..» - накинулися на мене опоненти.

Вразили мене мітинги, що відбувалися у Києві на день Європи, - опозиції і провладний, «антифашистський», як його найменували. Над провладними колонами поряд із знаменами «регіоналів» - стяги неіснуючого СРСР, портрети Сталіна та Леніна, віджила прорадянська символіка. І над усім - «Ідем в Європу без фашізма», «Ліквідіруєм нацизм» і подібні до них. Майже всі - не державною мовою, звісно.

То кого ж причисляють вони до нацистів, до фашистів?

Бачу, що й мене. Бо я проти їхньої символіки, проти повернення Сталіна, проти вибачення перед московським царем, проти Голодоморів і Гулагів, проти неоколоніальної політики нашої влади, проти утисків всього українського, проти табачників і колеснікових.

3рештою, за регіональними мірками до фашистів варто не тільки мене причислити, а й дві третини населення України - хто почувається українцем, хто гордий із того, що дотримується мови і прадавніх традицій та звичаїв, прагне жити у державі з європейськими цінностями.

Не скажу, що мене не зачіпає, коли мене, одвічного антифашиста, намагаються зробити фашистом. Але ми є народом, який певний себе, у своїй любові й повазі до всього людства. А саме цього й боїться справжній фашизм.

Микола Петренко блог у "Високому замку"

Коментарі

+++
У майбутньому фашисти будуть називать себе антифашистами.(Ці слова приписують Черчілю,хоча пишуть що це не так)
+7

Чого ти діду його довіру спаплюжив. Ні совісті, ні глузду.
-7

++++
Mr. Shatushka 23:16
Фашизм - занадто багатогранне поняття.
----------------------------------------------------------------------------
Фільозуф якийсь певно.
Пригадався перший президент Кравчук котрий в часи свого президенства на просте питання наприклад:"Аркуш паперу білий чи чорний ?" починав: "а це як подивитись..." і далі міг говорити дві години ні про що, після чого журналіст що задавав питання не отримавши відповіді вже й сам не радий був що запитав.
-5

+4

Я Кравчука згадав бо чорне є чорне а біле - біле, а фашизм - фашизм, а не
" занадто багатогранне поняття."
Mr. Shatushka   18:22
-3

багатогранне. я фашист, ти фашист, петренко фашист - і усі різні!
Петренко запутався. Чому? Тому що не потрібно ліпити ярлики ні собі ні іншим.
Ці пост-радянські нікчеми роблять найстрашніше - вони замилюють фашизм і нацизм, девальвуючи сутність цих страшних слів.
що дотримується мови і прадавніх традицій та звичаїв, прагне жити у державі з європейськими цінностями.
-----------
що воно таке твої "європейськими цінностями"?
+++++ 100% ++++!!!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі