Блоги → Перегляд

НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ: науковий трактат чи вагома думка?

Вівторок, 16:03, 09.07.13

Рейтинг
4 0
Переглядів
1633

0
0

Який чинник здатен консолідувати націю? Що є на сьогодні доволі потужним, щоб об'єднати українців, адже влада робить усе можливе, щоб розвести Лівий берег Дніпра з Правим, роздробити Центральну Україну! Що тоді стане ЗАВТРА з нашою «каштановою» столицею, якщо ми не турбуватимемось про соборність країни сьогодні?..

«Національна ідея! - сказав колись луганський філософ Володимир Сабадуха. - Ось той чинник, який нас згуртує!». У нього навіть є книга «Українська національна ідея та концепція особистісного буття», яку він неодноразово презентував, їздячи Україною. http://ukr-way.com.ua/63-volodimir-sabaduha-ukrayinska-naconalna-deya-ta-koncepcya-osobistsnogo-buttya.html 

І в цій книзі дійсно досить детально розписані усі зв'язки і дефініції, але що ж таке, зрештою, Національна Ідея: науково-філософський трактат, доступний обмеженому колу інтелігенції чи одна-єдина фраза, де лаконічно збережено думку, за якою потягнеться вся країна!?..

Тож якою має бути Національна Ідея українців? Згадайте радянське гасло: «Пролетарі всі країн, єднайтеся!». На початку ХХ століття за цим гаслом «червоних» керманичів пішли мільйони, більшість з яких дійсно повірили в цю єдність.

Націоналісти висували інше: «Україна для українців», але, на жаль, в сучасних умовах воно не діє, адже глобалізація світу призвела до «відкриття кордонів», інформаційного та міграційного, що дало поштовх націям вести активну комунікаційну діяльність. Тому це гасло, яке ще не так давно було, здавалося б, оптимальним, тепер є хибним.

То що НАСПРАВДІ потрібно Україні? Усі заяложені фрази на кшталт «встати з колін», «скинути кайдани», «підвести чоло», «не соромити оселедця» настільки в'їлися у наш мозок, що вже не сприймаються серйозно навіть самими українцями. А усілякі наукові й філософські роздуми настільки складні та нудотні, що немає змоги навіть повторити їх, не те, щоб у них повірити!.

Національна ідея...

Ставати на диби за Україну,

За Правду, за Свободу рвати шлях!

За Віру! За державу! За Людину!

За цілі покоління у віках!


 

Коментарі

Олесю, схоже, що тебе потягло на роздуми.
Тоді читай мій блог від початку і тобі розвидниться.
-2

Панове заздрісні й безграмотні мінусюки, ідея за визначенням не може бути інструментом ПРЯМОЇ ДІЇ.
Тому треба від ідеї перейти до ТЕХНОЛОГІЇ.
Що я і зробив і вам пропоную.
ПРОТЕ ВИ ТУПО НЕНАВИДИТЕ УКРНОВАТОРІВ І ВСЕ ШУКАЄТЕ МУДРОСТІ ВІД ІНОЗЕМЦІВ.
Тому й маєте те, що хочете.
-2

Панове мінусюки, на ці мої коменти потрібні відповіді СЛОВЕСНІ, у вигляді хоч малесенької думочки.
На жаль, у вас і такої нема, одні лише тваринні емоції.
Все пнетеся покращувати життя без власного розуму...
0

Дякую, пане Дмитре, що активно слідкуєте за моїми "Оновленнями". Окрема дяка за коментарі та власну позицію.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі