Блоги → Перегляд

Львівщина вшанувала Героїв - творців УГВР

Вівторок, 12:39, 16.07.13

Рейтинг
13 0
Переглядів
2664

0
0

Урочистості з нагоди 69-річчя УГВРCNUNbIfCxJt2-xY6bRQJbhSFo2Uc6CWIDmhd-_D_TvWUHIqTjVLJWoHwy0S_bM9yXaN85HpBz8FDtQmmldIQjn3-Alw8GTGGK0LBhzMAYmsETWIy92YQG2miTg

У неділю 14 липня у селі Сприня Самбірського району Львівської області на території спортивно-туристичного оздоровчого комплексу «Прикарпаття» ім. Президента УГВР Кирила Осьмака відбулися урочистості з нагоди 69-річчя від дня створення Українського Головної Визвольної Ради. iV_qYHDfKYHkMfbHBtfgwP1zrvbWnKOA5evqAO92JH6Yr8_PDFvPqCXmsjuzWK9bnDg48YXIbaAbwVmn_DJd1_AmwY4agm7PkriSTVOONndNe2lynsgdwVkOZg

До Сприні, як і щороку, з’їхалися представники патріотичної громадськості з усієї Львівщини та сусідніх областей. Цьогоріч почесними гостями свята були донька Президента УГВР Наталя Осьмак та правнуки Голови  Великого збору УГВР Ростислава Волошина. На запрошення народного депутата України Ярослава Дубневича прибула також група студентів із Донецька.

Святкування розпочалися з урочистої ходи та покладання квітів від Львівської обласної, Самбірської районної і міської та інших місцевих рад, народних депутатів України, ветеранських і інших громадських організацій до пам’ятника засновникам УГВР. Священики відслужили поминальну панахиду за полеглими Героями.

Після Богослужень відбувся святковий концерт і виступи депутатів, представників ветеранських та інших патріотичних громадських організацій, зокрема, Братства ОУН-УПА та Центру національного відродження ім. Степана Бандери, місцевої представницької та виконавчої влади, науковців. Виступаючі підкреслювали історичне значення проголошення УГВР, політичну мудрість, героїзм та посвяту її творців, наголошували на тому, що створення передпарламенту Воюючої України на базі консолідації більшості національних сил є добрим прикладом для сучасних українських політиків.

«Під знамена кроваво-чорні, Здобувати не нагороди, Це – початок державотворення, Це – прозріння мого народу...», – такими віршованими рядками депутат Львівської обласної ради Руслан Помірчий наголосив на сутності події, яка відбулася тут, неподалік села Сприня, 69 років тому.  Він також закликав бути готовими у будь-яку мить стати на захист нашої держави.

У програмі концерту з нагоди утворення УГВР прозвучали патріотичні пісні у виконанні хорів ветеранських організацій, та виконавців авторської пісні. Актори-аматори з Ралівки, що на Самбірщині, показали прем’єру літературно-драматичної композиції «Прийди і поклонись Кирилу Осьмакові» за поемою Дмитра Павличка «Кирило Осьмак», яку присвятили доньці незламного Президента.

Також під час урочистостей склали присягу новаки пластового юнацтва.

Учасники свята мали можливість ознайомитися з оновленою експозицією музею-криївки та переглянути документальні фільми, присвячені УГВР.

Юля Недзельська

Довідка.

Українська Головна Визвольна Рада (УГВР) – орган політичного керівництва українським визвольним рухом, який оголосив себе Верховним органом українського народу в його революційно-визвольній боротьбі, утворений в Україні наприкінці другої світової війни з ініціативи УПА й ОУН (б). Метою організаторів було створення ширшої суспільно-політичної бази для боротьби збройного підпілля проти німців і більшовиків та притягнення до неї кадрів з-поза ОУН, хоч остання залишалася організаційною й ідеологічною базою УГВР. Установчі збори УГВР відбулися 11-15 липня 1944 року поблизу села Сприня на Самбірщині під охороною відділів УПА. У зборах взяло участь 20 осіб, інші 5 погодилися прийняти мандати, але не могли прибути. Між засновниками більшість не належала до ОУН: десятеро із них походили з північно-західних земель  України та Наддніпрянщини. В Україні згодом кооптовано 4 члени (до 1950 року).

На зборах, якими керував Ростислав Волошин, схвалено тимчасовий устрій, платформу та універсал УГВР до українського народу. УГВР ухвалила демократичні засади державно-політичного життя і соціально-економічну програму майбутнього устрою України. Обрано президію УГВР: президент УГВР – Кирило Осьмак з Києва (помер у Володимирській тюрмі), віце-президенти – Василь Мудрий, отець. Іван Гриньох та Іван Вовчук. Члени президії – Зенон Пеленський, Мирослав Прокоп, Дарія Ребет. Секретар внутрішніх справ – Ростислав Волошин, секретар закордонних справ – Микола Лебедь, Генеральний суддя – Ярослав Біленький, бюро інформації – Йосип Позичанюк. Голова генерального секретаріату, секретар військових справ – Головний командир УПА Роман Шухевич.

Фото Андрій Рой: https://www.facebook.com/andrij.roj/media_set?set=a.645618528781702.1073741860.100000006832366&type=3

Коментарі

За створення спортивно-оздоровчого табору плюсую.
Боріться із сатаністами, що споюють народ !
+
Героям Слава!!!
+
+!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.

Записи по темі