Дебати → Перегляд

Досить цікавою, на мій погляд є тема зв'язку релігії і політики. Тобто з інституціями все ясно. Церкву нагнули ще в Візантії і вона ніяк, бо інакше не може, не відійде від "симфонії". Тобто більш цікавим є зв'язок релігійності з політичною діяльністю на рівні індивіда? Що скажете? ЧИ є такий зв'язок, якщо так - який він?

0 Проти
8 За

Аргументи

+3 (Всього: 5)
Релігія покладається на віру, політика - на довіру. Ось Вам зв'язок! Тобто те, що є для них спільним. Ще ніхто, кому вдалося очолити ту чи ту країну через їхню (релігії і політики) горючу суміш, не уник спокуси чавити своїх же людей, аж до вироблення в них внутрішнього атеїзму і зневіри у справедливих правителях.
Юрій Бородатий   П'ятниця, 16:15, 16.07.10
+3 (Всього: 3)
(лише уточнення) У кожної людини є свої індивідуальні асоціативні ряди. Почну з свого доброго (Культура): Релігія-Наука-Мистецтво, це соціальні інституції індивідуальних Віра-Надія-Любов. Закінчу злим (Дійсність): Комерція-Політика-Війна, це Обман-Крадіж-Знищення.
Михайло Ткач
П'ятниця, 03:27, 16.07.10
+2 (Всього: 4)
думаю є звязок. Політика і релігія є носіями певної ідеології. пирчому ці ідеологічні лінії можуть перетинатися чи навіть збігатися. Те саме з цінностями.

яскравим прикладом може слугувати діяльність митрополита Андрея Шептицького. Певною мірою на індивідуальному рінві не повинно виникати внутрішніх конфліктів якщо розуміти політику і владу загалом не як вищість над іншими а як слугування народу. Теорія котра раз на 100 років стає істиною... рідко, але стає!!!
Тарас Лисенко
Четвер, 21:23, 29.07.10
+1 (Всього: 1)
Я вважаю, що спочатку необхідно дати чітке визначення релігії, релігійності, політики, політичної діяльності. Це дасть змогу уникнути неминучих непорозумінь. Кожен розуміє ці поняття по своєму. На основі цього виникатимуть різні погляди і нерозуміння одних іншими.
Релігія (від лат. religio – зв'язок) - особлива форма усвідомлення світу, основою якої є віра в надприродне, і яка включає в себе сукупність моральних норм і типів поведінки, обрядів, культових дій та об'єднання людей в організації: церкву, релігійну громаду (Вікіпедія). Релігійність - риса психології особистості та соціальної спільноти безпосередньо пов’язана з їх характером. Політика — одна з найважливіших сфер життєдіяльності суспільства, взаємин різних соціальних груп та індивідів щодо утримання й реалізації влади задля здійснення своїх суспільно значущих інтересів і потреб, вироблення обов'язкових для всього суспільства рішень. (Політологія: підручник / Ред. О. В. Бабкіна, В. П. Горбатенко).

На мою думку, звязок є. Політичну діяльність особистість здійснює в залежності від ступеня своєї релігійності (я б виділив високий, середній і низький ступені). Людина діє згідно із своїми принципами, рівнем своєї вихованості, освіченості, освідченості, духовного розвитку.

P.S. Шукаючи визначення понять натрапив на ось цей розділ пілручника - http://politics.ellib.org.ua/index.php?name=Pages&op=page&pid=1084

Сам ще не читав, обовязково прочитаю чуть пізніше. Можливо комусь буде цікаво.
+1 (Всього: 1)
От візьмемо наприклад Америку там кожен президент мусить демонструвати свою релігійність і вона перестає, в такому випадку, бути справою приватною. І в нас теж демонстративно президенти підтримують ту чи іншк конфесію в залежності від політичного спрямування, чи не призведе це до гонінь? Тим більше це вірогідно в нашій країні де, ще за візантійською за доктриною має бути "симфонія" держави і церкви. Православя повільно але певно виходить із кризи і, можливо, стане колись домінуюючим в нашій країні тоді капець вільнодумству і тд.
Тому звязок є тепере треба означити його зміст. Є в ньому два рівні - приватний і публічний. Певно коли йде мова про державців то вони зливаються.


Вже лунали заяви від соратників попереднього президента (а точніше від Вакарчука) з приводу закриття в університетах кафедр релігієзнавства а також зкорочення кафедр генної інженерії, генетики і тд. Мовляв ці дисципліни суперечать релігійності. До уваги означеного пана і людей, які думають як він його освіта фізика теж суперечить релігійним доктринам.
ОТЖЕ ЧИ МАЄ ДЕРЖАВЕЦЬ БУТИ РЕЛІГІЙНИМ?
Русин Слов'янин
Четвер, 20:07, 23.12.10
0 (Всього: 0)
Релігія - найсильніший засіб впливу на народ, за віру люди готові помирати. От чому в СРСР хотіли нав'язати нову релігію, алерелігія - це ще й засіп спинення народу, якщо людина не боїться закону, то нехай хоч Бога побоїться.
Сергій Маслюченко
Вівторок, 14:54, 31.08.10
-1 (Всього: 1)
Релігія — це система ідей. Це велика цінність усього людства. Знання, що таяться у релігії не можна ніяк применшити. Ці знання нам можуть бути дороговказом, вчити нас жити і т.д. Але держави і нації створені не релігіями. Тим більше коли ми починаємо говорити про сучасне визначення держави! Держава в ХХІ столітті це складний політичний механізм, що має вже свою власну ідеологію, інтереси, цілі, що вже ніяк не пов'язані з релігією (лише історично). Релігія виступає в даному контексті як НАДнаціональна система цінностей, ідей. А отже, національна ідея і система ідей (релігія) — це речі не пов'язані. Хоча тимчасово деякі ідеї можуть виконувати функцію національної ідеї. Еквівалентом релігії на полі політичному, державному виступає ІДЕОЛОГІЯ.
Дмитро Нечай
Понеділок, 16:09, 19.07.10
-2 (Всього: 4)
Церква має бути у не розривному зв'язку з державою тобто бути одним із інструментів для впровадження націоналістичної ідиології.
Сергій Маслюченко   Вівторок, 20:32, 31.08.10
0 (Всього: 0)
я атеїст, як ви мені через церкву будете про національність розповідати! і взагалі, як можно віру пов'язати з державою (яка нижча за своїм духовним статусом)
Сергій Маслюченко   П'ятниця, 01:37, 03.09.10
0 (Всього: 0)
+ мені не подобається націоналістична ідеологія, що зі мною робити?
Юрій Бородатий
П'ятниця, 16:21, 16.07.10
-4 (Всього: 8)
Політика - це Брехня, Грабунок і Війна - тобто Зло.

Релігія - Віра, Надія і Любов (колись ще була Мудрість) - тобто Добро.
+4 (Всього: 4)
"самые страшные вещи на земле творились именем бога" Думаю в соціальному вимірі релігія це те, що дезінтегрує суспільство. Тобто релігія провокує конфлікти як світоглядні, буденні і так аж до збройних між людьми різних віросповідань. Звідси демонстрування очільником держави якої б то не було релігійності є неприпустимим.
+5 (Всього: 5)
золоті слова!!! З єдиною поправочкою на права людини на самовираження: написав в анкеті кандидата в президенти (чи то якісь іншій), що тобі до вподоби і все. Можеш сказати комусь у приватній розмові, - кому це цікаво. Але нав'язувати іншим!
Роман Сердюк   Четвер, 13:10, 02.09.10
0 (Всього: 0)
Религия и вера - это разные вещи... Лоб разбивать в церкви и верить в Высшую силу - не одно и то же. У нас церковь - политический инструмент агитации, который "благославляет на президентство" и вообще лезет в государственную политику.

Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.