Дебати → Перегляд

Чи повинна повернути собі етнічні землі Україна? Соціологічне опитування триває тут: http://politiko.com.ua/poll1748

Середа, 03:56, 03.11.10
Олег Леусенко
4 Проти
7 За

Аргументи

Олег Леусенко
Середа, 21:37, 03.11.10
+6 (Всього: 6)
Звертаюся до всіх: це питання, а не ствердження чи призов до конкретних дій. Питання є і його треба вирішувати чи обговорювати. Не зрозумійте, що це заклик до перегляду кордонів у повоєнній Європі) Але робити вигляд, що таке питання не існує – безглуздо і не патріотично.
Павло Славинський
Середа, 12:52, 03.11.10
+6 (Всього: 12)
Україна має домогтися від сусідів (і не тільки сусідів) нормальних умов для українців в тих країнах. Це і легше, і логічніше, і не матиме негативних наслідків.
Олег Леусенко   Середа, 21:11, 03.11.10
+4 (Всього: 4)
"має домогтися від сусідів нормальних умов для українців" - дайте приклад у Росії, а також, як це може статися, коли в самій Україні українці погано почуваються?
Павло Славинський   Середа, 22:08, 03.11.10
0 (Всього: 4)
А ви гадаєте, що в цих умовах треба ще й інші етнічні землі приєднувати?
Юрій Бородатий   Понеділок, 23:37, 08.11.10
+6 (Всього: 6)
Отже логічно буде: 1. Домогтися, щоб українці добре почували себе вдома. 2. Домогтися від росіян і тд, щоб вони українців не гнобили. 3. Приєднати всії бажаючих, хто хоче приєднатись до багатої, квітучої України - я в це вірю!
Сергей Гулей
П'ятниця, 04:38, 12.11.10
+5 (Всього: 5)
Первым в очереди должно стать Приднестровье - истинно украинская земля! Потом решить жестко вопрос с румынами, чтобы они Молдову не подстегивали в своих интересах по Южной Бессарабии и части Буковины. Запретить репатриацию румын на эти территории аналогично запрету румын на репатриацию венгров в Трансильванию...другим концом коромысла так сказать...пересмотреть законодательство о национальных меньшинствах в соответствии с действующим в Румынии - члене ЕС...всему должны быть пропорции и адекватность...Это тоже должна быть расширенная тема для обсуждения, как один из жизненно важных вопросов национальной безопасности и внешней политики государства.
Олег Леусенко   П'ятниця, 22:24, 12.11.10
+4 (Всього: 4)
Сергію, ось і я про це. Треба вже зараз вміти гідно відповідати на міжнародному рівні. Треба поступово і наполегливо ставити питання, як контраргумент для всіх сусідів, щоб вони й думки не мали для експансії в Україну. Також треба переглядіти законодавство стосовно національних менших і відповідним чином відноситися до росіян, як у Росії ставлять до українців, до угрів та румун, як там ставляться до наших і таке інше.
Мартин Бур
Четвер, 10:27, 11.11.10
+4 (Всього: 4)
так
Віталій Ancient_Sex
П'ятниця, 17:39, 05.11.10
+4 (Всього: 4)
питання етнічних земель напевно можливо використовувати як самозахист того, що вже є. Я думаю це питання повинно стояти у порядку денному, як у Румунії воно стоїть щодо України.., але давайте подумаємо, якщо б Україна поставила питання щодо Задунайщини румунам ще на початку дев'яностих, то це мабудь створило грунт зовсім інших відносин, особливо якщо торкатися питання щодо острова Зміїний, я гадаю, навряд чи наша держава погодилась на судовий розгляд цієї справи, тим більше у тому вигляді, в якому він був..!
Олег Леусенко   П'ятниця, 22:27, 12.11.10
+3 (Всього: 3)
Вірно, Віталію, це питання потрібно стояти у риториці українських дипломатів для самозахисту українських позицій.
Анна Borshchevska
Четвер, 19:36, 04.11.10
+2 (Всього: 6)
Нам би не розгубити те, що маємо. Зараз не час для цього запитання. Нас самих "відвойовують"
Олег Леусенко   Четвер, 20:25, 04.11.10
+1 (Всього: 3)
Анна, а де Ви побачили розмови про зараз? Це питання, а не ствердження.
Анна Borshchevska   П'ятниця, 14:02, 05.11.10
-3 (Всього: 5)
Це питання несвоєчасне і безглузде.
Юрій Бородатий   Понеділок, 23:51, 08.11.10
+3 (Всього: 3)
Анно, Олег каже "Створювати свій український світ", далі інші пункти які виникають самі собою: Співпраця з Діаспорою; Вплив (в хорошому сенсі цього слова) на уряди інших країн щодо інтересів українців; Просторові "утряски" (становлення справедливості) - що тут не так?
Олег Леусенко   Четвер, 02:22, 11.11.10
+3 (Всього: 3)
Анна, безглузде - це коли зовсім не ставити питання. А в глобальному світі таке питання не зайве - до України мають територіальні претензії офіційні та неофіційні Угорщина, Румунія, Росія тощо. Ми повинні учитись відповідати цим державам контраргументами. Ми повинні враховувати політпрогнози щодо зміни політичної карти, як Росії, так і Румунії-Молдови-ПМР. Стосовно своєчасності я Вам написав у попередньому пості.
Олег Леусенко   Четвер, 02:25, 11.11.10
+3 (Всього: 3)
Саме так, пане Юрію, Ви правильно мене зрозуміли. Без приробітки цього питання можна й не говорити, що наше МЗС готове працювати за міжнародними стандартами. Не треба на такі питання дивитись з точки зору містечковості.
валерій ss
Середа, 19:24, 03.11.10
+2 (Всього: 6)
Нажаль це не реально.Краще підтримувати свою діаспору щоб та створювала в інших країнах щось на зразок мафії,яка б лобіювала наші інтереси за кордоном(приклад-жиди,вірмени,італійці...)
Олег Леусенко   Середа, 21:40, 03.11.10
+6 (Всього: 6)
Ви перший, хто виразив ідеологему мого питання. Я трошки поправлю Вашу відповідь: Україна мусить робити себе за кордоном. Створювати потужні діаспори і мати з ними зв’язок, що це були справжні лобі українських інтересів по всьому світові. Треба будувати Український світ.
Юрій Бородатий   Понеділок, 23:40, 08.11.10
+4 (Всього: 4)
Потрібні ідеї щоб творити Український світ. І вони є. І не лише у мене. Отже їх можна і необхідно збирати, обмірковувати і реалізовувати - іншого шляху не існує кажись..
Рауль Мерсі
Середа, 13:31, 03.11.10
+2 (Всього: 8)
Це питання само собою повстане після розвалу Росії. Ми змушені будемо їх захищати.
Мальва Сіверянка   Середа, 17:09, 03.11.10
0 (Всього: 6)
Це призведе до збільшення п'ятої колони, і більше не до чого.
Олег Леусенко   Середа, 21:43, 03.11.10
+4 (Всього: 4)
Анатолію, тому я піднімаю це питання на відміну від страусиного занурення. Треба готуватися до глобальних змін у сусідів. Хоча б теоретично.
Олег Леусенко   Середа, 21:46, 03.11.10
+3 (Всього: 3)
Зацікавлена Панно, я розумію Вас і те, що Україні не потрібно збільшувати п’яту колону. Але ми маємо вирішувати, що робити: 1.З діаспорою, 2. Мати контраргументи проти зазіхань сусідів, 3. Створювати свій український світ, 4. Захищати права українців в інших країнах та ін. Від питання не потрібно уходити. Вверху стоїть лише питання, а не заклик)
Мальва Сіверянка   Четвер, 02:32, 04.11.10
+3 (Всього: 5)
По пунктах: 1. Діаспори різні; в США - одна діаспора, в Росії - інша. З ким із них треба щось робити? Американці і самі мітингують у себе за демократію в Україні, до того ж свого часу витратили чимало грошей на різні зустрічі та святкування, що їх влаштовував нібито Ющенко. Про це навіть була стаття на УНІАН. Діяспорян ми обманули своїм вибором 7 лютого. Російська діаспора - а що це таке? Коли вони організовано виступали, коли були масово на боці України? Наскільки мені відомо, вони мають на меті пристосуватися якомога краще і домагаються в цьому успіхів. Ми їм не потрібні зі своїми проблемами. Діаспори в Європейських країнах - ... їх, перепрошую, не чути взагалі. Витрачати гроші на формування "п'ятих колон" не бачу сенсу так само, як взагалі у купівлі друзів. Підкуплені друзі тебе самого продадуть кожному, хто більше дасть. Тому бачу сенс лише у поверненні довіри англомовних діаспор. Решта зайняті лише своїми проблемами. 2. Якщо на вашу думку "віддайте нам Крим" - "ні, самі віддайте нам Кубань" - це сучасний дипломатичний діалог, що має право на існування, я припиняю. 3. Український світ - здогадуюся. Це калька з "Рускава міра". Так само, як слова "українофоб" і "русофоб". Не завжди треба калькувати. До того ж, нам треба спочатку врятувати українську мову в Україні, у межах власної держави. А поширення - це наразі особиста справа кожного. На державному рівні навіть внутрішнє існування мови під загрозою. А ви хочете глобус України. Ніхто вам його не дасть. Треба навести лад у своїй країні. 4. Єдине, з чим згодна у вашій концепції. Тут нема чого заперечувати. Однак, мабуть, краще подумати все ж, що відбувається усередині? А то схоже на те, якби немовля захищало інтереси дорослих братів та сестер. А я саме відповідаю на питання, тому з вами дискутую. Заклики такого типу ігнорую.
Олег Леусенко   П'ятниця, 22:46, 12.11.10
+3 (Всього: 3)
Зацікавлена Панно, по пунктах: 1. Домагатися прав української діаспори у Росії та в інших сусідніх країнах - це не підкуп, а тверда позиція відстоювання державних інтересів. Якщо Ви кажете про Росію чи Румунію, то керівництво цих країн повинно прислухатися й побачити, що Київ не дасть їм змогу навіть заїкатися щось про своїх громадян в Україні до тих пір, поки вони не створять умови для українців у своїх країнах, які мають росіяни та румуни у нас. Якщо українці Ерефії та інших країн побачать, що Батьківщина піклується ними, то вони будуть відповідним чином ставитися до проблем України. 2. Шантаж та контраргументи не сучасні методи, про них відоме ще з часів Вавилону та Мак’явеллі. І вони зараз дуже дотепно використовуються всіма країнами. Але не владою України - тому, що вона не проукраїнська. 3. З чого Ви взяли, що Український світ - калька руського світу? Тільки з того, що є щось подібне у росіян? Так може взагалі нам перестати відмічати національні свята, тому що їх мають і росіяни чи перестати вчити історію, тому що вона є у інших народів? Питаю тому, що не зрозумів логіки у порівнянні. Ця ідеологія також не нова, не з Росії почалася. Таке було і є у німців, китайців, арабів, англічан, іспанців, навіть у ірландців та французів. Згадайте семітизм, наприклад. "Русский мир" - це псевдоідеологія, тому, що вона сповідує імперськість. РМ - сурогат совєтизму, царизму та опричнини. Я кажу про світ національної діаспори у іншому сенсі, на кшталт єврейського лобіювання інтересів Ізраїлю або мусульманської взаємодопомоги. І останнє: закликів не має, Вам так здається. Є ПИТАННЯ, яке не можна ігнорувати. Якщо ігнорувати таке, то й не може не треба зовсім претендувати на амбіції нації? Якщо не можемо грамотно постояти за себе.
Игорь Малега
Неділя, 16:51, 06.02.11
0 (Всього: 0)
это нам не по зубам , духу не хватает даже свои кухонные интересы отстоять... Нам не замахиваться ... мы не вояки
Мальва Сіверянка
Середа, 17:13, 03.11.10
0 (Всього: 4)
Підтримую П. Славинського.
fds fdsa
Середа, 13:34, 03.11.10
0 (Всього: 8)
Сегодня ни одна страна не отдаст никому и никогда ни одного метра своей территории. Если мы говорим о возврате Украине ее этнических земель, то давайте не забывать о том, что в таком случае Польша сегодня может объективно требовать часть Правобережья, Россия - Восточную Украину, Турция - Крым, Румыния - часть Закарпатья, Молдавии - земли Таврии...
Я уже не говорю о других странах вроде Армении, чьей этнической территорией является современная Турция.
Павло Славинський   Середа, 17:22, 03.11.10
+1 (Всього: 7)
>Сегодня ни одна страна не отдаст никому и никогда ни одного метра своей территории http://www.nr2.ru/rus/259536.html
Олег Леусенко   Середа, 21:18, 03.11.10
+3 (Всього: 5)
"Польша сегодня может объективно требовать часть Правобережья, Россия - Восточную Украину, Турция - Крым, Румыния - часть Закарпатья, Молдавии - земли Таврии..." - Вы это серьезно?)) С каких пор этнически украинская Таврия стала молдавской? Или Слобожанщина русской? Как и Крым турецким, а Галичина, Волынь и Прикарпатье польским? Ваши знания загрязнены имперскими мифами. Подучите матчасть, уважаемый Сергей. А то они не далеко ушли от «знаний» профФессора Вами любимой донецкой партии))

Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.