Дебати → Перегляд

Чи виживe Україна бeз Росії, eкономічно?

Неділя, 23:12, 16.01.11
Павло Славинський
0 Проти
4 За

Аргументи

Vladimir R
Неділя, 23:22, 16.01.11
+2 (Всього: 2)
Абстрактно говоря, выживет.
А конкретно Вы вопрос не поставили. Что будет в вашем вопросе на месте России, кто и на каких условиях будет владеть ресурсами там, территорией и т.д. Все это следует разъяснить. Но абстрактно говоря, выживет. Дальше мелких неудобств дело не пойдет.
Мальва Сіверянка
Неділя, 23:21, 16.01.11
+2 (Всього: 2)
Так. Росія тільки заважає розвиватися, і не тільки Україні, але й іншим "колишнім республікам". Тому якщо це припиниться, всім буде тільки краще. Ви цілком слушні, Росія не виробляє нічого, що не можна було б придбати в інших або зробити самим. Тому - за.
Павло Славинський
Неділя, 23:15, 16.01.11
+2 (Всього: 2)
(питання скопіював з іншого форуму, тому формулювання таке криве)
Економіка - це, загалом кажучи, засіб для задоволення потреб. Які саме потреби українців може забезпечувати виключно Росія? Правильно - жодних. Повітря, земля, вода - в нас все є, що треба для життя.
Так, "зникнення" Росії примусить українську економіку до масштабних перетворень, в першу чергу в енергетиці. Ці перетворення будуть болісними, причому що різкішими, то болючишими - але цілком здійсненими. Бо ще так ніколи не було, щоб ніяк не було.
Трохи ідеалізуючи, можна пояснити так: якби за татарсько-монгольського нашестя під воду пішов не тільки град Кітеж, а земля точно по кордону сьогоденної РФ, чи була б зараз замість України пустеля без людей? Ні, Русь-Україна існувала б і надалі - землі родючі, річки повноводні, чого звідси йти. І зараз була б тут економіка - так, інша, побудована на інших зв'язках, але була б. І якщо зараз Росія перекриє кордон, то економіка України вимушено наблизиться до тієї гіпотетичної.
Наскільки погіршиться ситуація від такого переходу? Це залежить від двох факторів: по-перше, наскільки швидкими будуть зміни на кордоні; і по-друге, наскільки ефективним буде український уряд.
Якщо зміни будуть повільними (затягнуться на 5-10-15 років) - то навіть за Януковича країна встигне пристосуватися. Якщо уряд (в широкому сенсі, із виконавцями на місцях) буде динамічним і некорумпованим і зуміє налагодити ефективну допомогу тим, хто найбільше постраждає, то навіть миттєві зміни, гадаю, будуть нефатальними. Якщо ж цього не буде - буде гірше.
Павло Полуботок
Понеділок, 09:55, 17.01.11
0 (Всього: 0)
в опитування
Павло Славинський   Понеділок, 12:45, 17.01.11
+1 (Всього: 1)
Іспити, тут якраз дебатна тема. Потрібно не тупе "так" чи "ні", а аргументована відповідь.

Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.