Дебати → Перегляд

"Якщо смисловим центром античності був космоцентризм, середньовіччя – теоцентризм, а доби індустріалізму – природоцентризм, то смислотворчим вектором нового типу цивілізації, що формується, є культуроцентризм." Петро Саух. Взято зі статті: Експлікативні зміни сучасної освіти в контексті трансформацій науки постіндустріального суспільства / П. Ю. Саух // Вісник Житомирcького державного університету ім. І. Франка. — 2005. — N 20. — С. 3-8. http://www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/VZhDU/05spyups.pdf Ви "За" чи "Проти" цього твердження?

6 Проти
3 За

Аргументи

UIC.INFO uic.info
Субота, 19:12, 06.08.11
+4 (Всього: 6)
"...смислотворчим вектором нового типу цивілізації, що формується, є..." "матеріальний (грошовий) центризм", що у свою чергу призвело до нової тенденції суспільних стосунків, яку можна окреслити як: "людина людині - шакал"...
Юрій Бородатий   Неділя, 12:24, 07.08.11
+1 (Всього: 1)
Не може бути смисловим центром людського суспільства мішок з грошима... ...але це єдине, що дійсно поєднує всі цілі майже всіx жителів планети 3емля - гроші. Отже нас чекає цілком прогнозована загибель?
Юрій Бородатий
Неділя, 12:38, 07.08.11
+2 (Всього: 2)
Xочу погодитись з автором, але він видає бажане за дійсне.
Реальні цілі нашої епоxи, це гроші і гедонізм (спрага фізіологічниx задоволень).
Багато дітей вже сьогодні перетворили свої організми у зали очікувань для насолод, що буде з тими дітьми далі?

Ми живемо у дантівському пеклі де в центрі всього - фалос диявола. Гроші, то той змій, який контролює все, всі наші думки. Про яку КУЛЬТУРУ говорить автор?

Культура, як і дуxовність, стоять на трьоx стовпаx: віра чи релігія, надія чи наука, любов чи мистецтво. Сьогодні все це комерціалізовано, політизовано і навіть мілітаризовано. Ми живемо у епоxу антикультури - скидайте рожеві окуляри і читайте Вейнінгера..
Vladimir R
Середа, 19:33, 17.08.11
+1 (Всього: 1)
Во-первых, спасибо за ссылку. Очень интересный материал.
Во-вторых, указанное утверждение атвор провозгласил, но никак ен обосновал. Скорее - выдал желаемое за действительное.
В 19в. все чувствовали, что физика изменится. Но никто не мог предвидеть того, как она изменилась. Примерно то же, ка кпо-моему, происходит сейчас с общественными науками.
Rostislav Kazkar
Неділя, 10:32, 14.08.11
+1 (Всього: 1)
До справжнього постіндустріалізму ще треба дожити, а там подивимось.
Вячеслав Сологуб
Субота, 21:17, 06.08.11
+1 (Всього: 5)
Культуроцентризм це що??? А так стаття цікава, видно що писала розумна людина!!!:)
+1 (Всього: 1)
Якщо уважніше вчитатися в текст статті Сауха, то стає зрозумілішим, що він вкладає у поняття культуроцентризм. Признаюся, я зробив помилку, вирвавши його слова із контексту. Так-от, іншими словами, йдеться про те, що в античні часи суспільна й індивідуальна людська свідомість/самосвідомість були зумовлені космосом, у середньовічні - Богом, у модерний період - природою, у постмодерний - людською культурою. На думку Сауха, сучасна людина живе і діє відповідно до усвідомлення, що центром світогляду є все те, що колись було зроблено, робиться зараз і ще робитиметься людьми та цілими спільнотами. Відкидати досвід поколінь просто безглуздо. Не в останню чергу це усвідомлення на рівні науки і суспільної думки відбулося внаслідок інформаційної революції, плодами якої всі ми тут повноцінно користуємося :))
Вячеслав Сологуб   Неділя, 14:30, 07.08.11
+2 (Всього: 2)
"виникає потреба в людях, які вміють швидко пристосо- вуватися до будь-яких змін, гнучких, здатних працювати більш ніж в одній професійній позиції, зберігати самовладання в умовах невизначеності аж до повного хаосу і абсолютної неясності, здатних екстраполювати ідеї із однієї сфери в іншу" Добре описано, але я важаю, що люди з такими здібностями були необхідні в усі часи!!! І благословенні ті народи де керівники, мають такі здібності, або мають мудрість, користуватись послугами людей з такими здібностями!!!
Юрій Бородатий   Понеділок, 14:36, 08.08.11
+1 (Всього: 1)
Вячеславе, а що скажете про ту націю, в якої такиx людей постійно відбирали та знищували? Що скажете про Україну?
0 (Всього: 0)
Згоден, поміж всіх питань і бід мало хто знає, що саме культура, тобто певна программа і алгоритм поведінки в різних ситуаціях, формують наше ставлення до світу і відповідно, поглиблення чи вирішення проблем насущних. Я вважаю, що культура українців має настільки бути змінена, щоб відповідати потребам часу і давати відповідь на запитання, що ставить життя перед нами, які прискорюють позитивне вирішення життєво важливих питань на користь суспільства.
Василь Мельничук
Середа, 15:28, 17.08.11
-1 (Всього: 1)
думаю Саух помиляється
Русин Слов'янин
Субота, 15:53, 06.08.11
-3 (Всього: 9)
Націоцентризм
+3 (Всього: 7)
Нація - це продукт певної культури. Центрація лише на ній значно звужує розуміння сутності процесів, які відбуваються у світі СЬОГОДНІ.
Маргарита Федорова
Субота, 18:03, 06.08.11
-6 (Всього: 8)
Эгоцентризм :)))
Евгений Харьковский   Субота, 19:03, 06.08.11
-7 (Всього: 7)
+
Юрій Бородатий   Неділя, 12:07, 14.08.11
+2 (Всього: 2)
Якщо на то пішло, тоді Богоцентризм є універсальним центизмом. Xто знає і вміє все бо все сотворив - ось Xто може бути справжнім Центром Усього. Xіба може бути інакше?

Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.