Рейтинг: 4.26

Засновник групи

Новини Всі
Субота, 17:50, 10.04.10
Зупинимо антиукраїнські провокації!

8 квітня 2010 року Львівська обласна громадська організація «Трудовий рух «Солідарність» спільно з Львівською міською організацією Української партії здійснили попереджувальну протестну акцію під Генеральним консульством Республіки Польща у м. Львові. Основне гасло пікету: «Зупинимо антиукраїнські провокації!».

Приводом до проведення цієї акції є те, що останнім часом у нашого західного сусіди почалась істерія довкола всього, що стосується українського національно - визвольного руху середини ХХ ст. Перші випади невдоволень пролунали від польських депутатів у Європарламенті стосовно присвоєння звання Героя України голові Проводу ОУН Степанові Бандері, що можна розцінювати, як пряме втручання у внутрішні справи Української Держави. Інші ж представники з польської сторони пішли ще далі.

На 8 квітня 2010 року у місті Києві в «Українському Домі» заплановано провести документальну фотовиставку «Волинська різня: польські та єврейські жертви ОУН-УПА» (в польській версії).

Співорганізаторами цієї виставки-провокації є Товариство вшанування жертв злочинів українських націоналістів із міста Вроцлава ( Stowarzyszenie Upamiętnienia Ofiar Zbrodni Ukraińskich Nacjonalistуw z Wrocławia), яке очолює польський шовініст Тадеуш Ісакович-Залевський, відомий своїми антиукраїнськими поглядами, релігійною нетерпимістю і бажанням повернути території Західної України до складу Польщі та ВГО «Російськомовна Україна», яку очолює нардеп із Партії регіонів Вадим Колесніченко, українофобські дії якого спрямовані на розкол західних і східних областей України, дискредитацію здорових націонал-патріотичних сил.

Ми, Трудовий рух «Солідарність» та Українська партія, вважаємо, що цей безпрецедентний «захід» в центрі української столиці носить не лише дискредитаційний характер щодо бійців УПА та підпільників ОУН, яких намагаються зобразити злочинцями, а також сприяє розпалюванню міжрегіональної та міжнаціональної ворожнечі. Нам відомо, що майже всі сусідні країни світу мали поміж себе складні та криваві періоди у взаємовідносинах. Не оминуло це і Україну з Польщею. Тому такі випади маргінального польського товариства не сприятимуть процесу порозуміння та національного примирення між польським та українським народом. А участь в цьому «дійстві» проросійської організації наштовхує до згадок про іншу історичну паралель. Тільки тоді два агресора змовились і розірвали в 1939 році ту ж Польщу. Погано видно в західного сусіда з вивченням історії. Загравання з Московією добром не закінчиться!

Учасники пікету закликали усі здорові сили та небайдужих людей об’єднатися в ім’я України, щоб не допускати таких українофобських дій зі сторони будь-якого агресора, що має на меті дискредитувати українську історію та героїчну боротьбу наших предків за визволення своєї етнічної території від поневолювачів.

Таке ж звернення пролунало до Президента України, СБУ, МЗС та РНБО, які безпосередньо мають не дозволяти різного роду таким провокативним діям.

Також пікетувальники вимагали щоб до них вийшов Генеральний консул Республіки Польща та дав пояснення щодо антиукраїнської провокації вчиненої польським «Товариством …» стосовно Української Держави. Але намарно. Жодної реакції від нього не відбулось.

Можливо він не мав що нам відповісти?

Степаненко Андрій,
Голова Львівської обласної громадської організації «Трудовий рух «Солідарність»

Трудовий рух "Солідарність"

Група
КатегоріяГромадська організація
ТериторіяВсеукраїнська
Кількість учасників11

Обговорення ще не велися
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.
Групи допоможуть Вам знайти людей за інтересами, зібрати однодумців в одному місці, спілкуватися з ними, об'єднуватися навколо досягнення однієї мети