В роботі (для ефективності і бажано) групи можуть брати участь ті, що можуть представляти колективні інтереси ( громадських організацій, політичних партій, інтернет-спільнот, груп на Політіко), але можуть приймати участь також і особи, що представляють себе особисто.
Можливий алгоритм роботи:
1. Здійснення аналітичної діяльності, підготовка висновків, пропозицій, ідей¸ постановка проблеми. Дана діяльність проводиться як в межах групи, так і кожним учасником окремо в своїх структурних утвореннях.
2. Підготовка проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів, які повинні складатися з проекту та пояснювальної записки.
3. Обговорення та внесення пропозицій до проектів.
4. Внесення проектів від імені суб’єктів третього сектору, що представляють учасники групи та себе особисто до суб’єктів законодавчої ініціативи ( Президент України, Кабінет Міністрів України, Верховна рада, - депутатські комісії та окремі депутати).
5. Здійснення агітаційно-пропагандистської діяльності задля популяризації внесених проектів та інших заходів, спрямованих на лобіювання цих проектів.
За цим алгоритмом права учасника групи нічим не обмежується. У випадку незгоди з запропонованим проектом, учасник не бере участі на 4-му та 5-му етапах роботи. Також не обмежується право учасника на вільне вираження своїх поглядів та переконань в своїй політичній та іншій діяльності за межами групи, мається на увазі питання ідеології політики, історії і и т.д., що можуть унеможливити роботу в групі. Кожний учасник повинен здійснювати над собою особистий контроль, щоб уникнути непорозумінь і конфліктів.
провадження досліджень у всіх сферах суспільного життя ( політика, соціологія, економіка, освіта, право і т.д.), здійснення аналітичної діяльності, підготовка відповідних висновків, розробка проектів законодавчих та інших нормативно-правових актів, здійснення лобістської діяльності, спрямованої на реалізацію законодавчих ініціатив в житті.