Рейтинг: 0.00

Засновник групи

Новини Всі
Середа, 12:22, 18.06.14
Е-урядування та е-демократія - пріоритети міжнародної ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»

16 червня у Клубі Кабінету Міністрів відбулось засідання круглого столу „Партнерство „Відкритий Уряд”: який план дій потрібен Україні?”. У заході взяли участь Міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак, заступник Постійного представника ПРООН в Україні Ініта Пауловіча, представники інститутів громадянського суспільства, представники центральних і місцевих органів виконавчої влади, міжнародних організацій.

Засідання круглого столу „Партнерство „Відкритий Уряд”: який план дій потрібен Україні?” підсумувало серію публічних консультацій з громадськістю, проведених для обговорення проекту плану заходів з реалізації Ініціативи „Партнерство „Відкритий Уряд”.

Попередні зустрічі з громадськістю відбулися за підтримки Програми розвитку ООН в Україні у м. Львові, Херсоні та Дніпропетровську. Крім того, представники громадськості мали можливість взяти участь в он-лайн обговоренні цього документу.

82% опитаних респондентів підтримали заходи за напрямом «Впровадження технологій е-урядування та розвиток електронної демократії», які розроблено Держінформнауки спільно із Національним центром електронного урядування, інститутами громадянського суспільства та міжнародними партнерами.

Серед 6 ініціатив, які обов'язково мають бути втілені, 3 ініціативи стосуються сфери електронного урядування: «Відкритий бюджет», «Створення єдиного веб-порталу електронних декларацій про доходи, майно і витрати службовців», «Розробка основних засад оприлюднення в Інтернет урядових відкритих даних». 16% серед опитаних вагаються щодо заходів: «Створення інтерактивного електронного ресурсу Дорожня карта розвитку електронної демократії», запропонованого робочої группою Центру підтримки реформ при Секретаріаті Кабінету Міністрів України, реалізації ініціативи «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування» як захід, який спрямовано на розвиток бібліотек, та створення інтерактивної системи «Оцінка електронної готовності України» як захід, який спрямовано на створення управлінської системи та забезпечення роботи Уряду.

Олеся Архипська, директор Національного центру електронного урядування (НЦЕУ), представляючи цей напрям зазначила, що при плануванні заходів намагалися дотриматися основних принципів міжнародної Ініціативи, підходів належного врядування, розвитку партнерства та наявності фінансування, враховуючи політичну ситуацію в Україні.

«Належне відкрите врядування – це питання стратегічного управління нової влади, яке має закласти нові формати та стандарти роботи Уряду на засадах партнерства, відкритості й персональної відповідальності. Ініціатива дає можливість впровадити новий механізм державного управління. Впровадження технологій е-урядування вимагає модернізації, у першу чергу, системи державного управління. Найголовніша проблема – відсутність дієвого механізму міжвідомчої координації з впровадження політики у сфері інформаційного суспільства, ІКТ, телекомунікацій та електронного урядування».

Із урахуванням проведених переговорів, всі заходи за цим напрямом мають партнерів – професійні інститути громадянського суспільства та міжнародні організації, зокрема: Представництво Європейської Комісії в Україні, Програма Розвитку ООН в Україні, Міжнародний фонд «Відродження», ОБСЄ, USAID, Програма «Бібліоміст» фонду Білла і Мелінди Гейтс, фонд «Східна Європа».

Серед додаткових пропозицій НЦЕУ запропонував:
- національний план дій має обов’язково містити розділи «Виконавці», «Співвиконавці» та «Індикатори»;
- у зв’язку із реорганізацією Держінформнауки утворити Міжнародну раду з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» при Міністрові Кабінету Міністрів України, координаторові Ініціативи;
- передбачити державне фінансування на впровадження Ініціативи;
- розробити інформаційно-комунікаційну політику впровадження Ініціативи.

Довідково: 20 вересня 2011 р. в рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН 8 країн-засновниць (Бразилія, Сполучені Штати Америки, Індонезія, Мексика, Норвегія, Філіппіни, Південно-Африканська Республіка, Сполучене Королівство) започатковано міжнародну ініціативу «Партнерство «Відкритий Уряд» (далі ‑ Партнерство), підписавши Декларацію «Відкритий Уряд». Партнерство спрямоване на підвищення рівня відкритості та прозорості діяльності державних органів, підтримку залучення інститутів громадянського суспільства до формування державної політики, впровадження високих стандартів професійної чесності в державному управлінні.
Наразі до Партнерства приєдналися 65 країн.
Детальніше про Ініціативу - http://ogp.gov.ua

Громадський простір

Група
КатегоріяГромадська організація
ТериторіяВсеукраїнська
Кількість учасників1

Обговорення ще не велися
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.
Групи допоможуть Вам знайти людей за інтересами, зібрати однодумців в одному місці, спілкуватися з ними, об'єднуватися навколо досягнення однієї мети