Обговорення → Перегляд теми

Акція: Розповсюджуємо листа до міжнародної спільноти з приводу неприйняття закону "про доступ до інформації" Видалити тему

Юрась Коновченко П'ятниця, 12:44, 05.11.10
Вчора у колі колег з руху СТОП Цензура ми домовилися – багато листів і багато підписів не буває. Вирішили одночасно збирати підписи як до української влади, так і до наших друзів. Вимоги не різняться тому текст майже тотожній. Більшість з наших друзів нібито є друзями Президента Януковича. Далі викладаю проeкт тексту листа, підготовленого президією Центрального Комітету Профспілки "МЕДІАФРОНТ" новий мейл для прийому підписів: [email protected]

Для швидкої обробки підписів пишить: Ім'я, прізвище (навпаки не треба), діяльність або захоплення (можна до трьох, наприклад: журналіст, блоггер, тренер з дзюдо), мобільний контакт (винятково для мене та виконавчої секретарки профспілки аби переконатися в справжності підпису).

Підписанти та співчуваючі, розміщуйте коротке пояснення щодо початку масового збору підписів на ваших ресурсах, блогах та сайтах або, будь-ласка, давайте гіперпосилання на цей блог.

Попередні підписи вважаю чинними, доки підписант не відкличе свій

60. Валерій Семиволос, публіцист;

61. Олександр Чумак, юрист;

62.Руслан Коцаба, головний редактор сайту "Народне ОКО";

63. Ігор Семак, cтудент юридичного факультету;

64. Богдан Гдаль, вільний журналіст, дизайнер;

65. Инга Инга, ГО "Територия успеха"


Лист звернення:

До Міжнародної федерації журналістів;

До Президента Європейської ради п.Германа ван Ромпея;

До голови ради урядів країн СНД, прем'єр-міністра РФ п.Владіміра Путіна;

До генерального секретаря співдружності за демократію ГУАМ п.Валерія Чечелашвілі;

До голови ОЧЕС, премєр-міністра Болгарії п.Бойка Борисова;

До президента Білорусі п.Олександра Лукашенка;

До президента Польщі п.Бориса Комаровського;

До презиеднта Туреччини п.Абдулли Гюля;

До президента США п.Барака Обами;

До голови Держради КНР п.Ху Дзінтао.

Президент Янукович уникає зобов'язань взятих ним перед журналістами. Зокрема щодо ухвалення Верховною радою України Закону "Про доступ до публічної інформації".

Ми усвідомлюємо важливу роль журналістів вільно і неупереджено розповсюджувати інформацію. Надавати суспільству якісну інформацію, не зашкоджуючі приватній непублічній особі.

Зараз журналісти вимушені отримувати інформацію з офційних джерел за законом "Про звернення громадян" та законом "Про інформацію" 1992-го року. Застарілі норми дозволяють владі уникати відповіді протягом місяця, а потім надсилати беззмістовні листи, посилаючись на конфедиційність, таємність або відсутність можливості відповісти по суті.

Законопроєкт "Про доступ до публічної інформації" мав кардинально полегшати цю систему, скоротивши термін відповіді до 5 днів, а формоу запита спростивши до електронного листа чи факса. Законопроєкт влада бралася ухвалити до 1 листопада 2010 року. Несподівано для журналістів в цей день проект закону із порушенням парламентських процедур зник з порядку денного Верховної Ради України. Замість нього двійко провладних парламентарів внесли незнайомий документ нині відомий як поправки Бондаренко-Ландика.

Правники вже проаналізували цей витвір законотворчосіт Бондаренко-Ландика. Вже є невтішні для журналістів висновки. Зміни деяких чинних нормативів можуть погіршити доступ до публічної інформації. Терміни розляду становлять 20 днів, а більшість норма абстрактні де декларативні.

Янукович-опозиціонер розумів потребу законодавчих змін у доступі до публічної інформації. Янукович-президент формує паралельні суспільтва: громадяни, обличчя яких воліє бачити на засіданнях Гуманітарної ради та інші обличчя з незнайомих суспільств.

Розуміючи важливість взаємин із журналістами, поважаючи Ваше світоглядне розуміння свободи слова та спираючись на спільні цінності про вільну журналістику, якісну і достовірну інформацію просимо вашого сприяння повернути Президента до його обіцянок. Нагадування про взяті на себе зобов'язанння перед власними громадянами, журналістами та друзями України у світі лише сприятиме довірі до україни та її влади у міжнародних взаєминаз і нестиме користь нашим народам.

Певні, влада в особі Президента України та партнери України залишатимуться відданими своїм публічним заявам


Підписи відправляйте на адресу: [email protected] для швидкої обробки підписів пишить в такому порядку: Ім'я, прізвище, діяльність або захоплення (можна до трьох, наприклад: журналіст, блоггер, тренер із дзюдо), мобільний номер (не для оприлюднення) аби в разі потреби переконатися в справжності підпису.

Підписувати можуть всі громадяни України. Буде три списка

1.Журналістів та блоггерів. 2. Неурядових організацій на підставі рішень керівних органів 3. Громадських діячів та активних громадян

Блог Османа Пашаєва http://blogs.pravda.com.ua/authors/pashaev/4cd21d9b69924/

Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.
Групи допоможуть Вам знайти людей за інтересами, зібрати однодумців в одному місці, спілкуватися з ними, об'єднуватися навколо досягнення однієї мети