Обговорення → Перегляд теми

Корупція і шляхи подолання. Видалити тему

Андрій Скакодуб Четвер, 16:08, 03.02.11
Пропоную для роботи групи тему, з якої варто почати роботу групи. Це корупція. Протягом останніх 10 років держава продукує віртуальну боротьбу з корупцією. В Україні відбувається начеб то боротьба з корупцією, тобто боряться з наслідками за методою : " спіймав, посадив або спіймав. відкупився, закрили справу".
Гадаю, варто боротися з причинами і визначити. що є корупція, а що не є корупцією.
Розпочати пропоную з охорони здоров*я. Якщо лікар бере гроші - гонорара, винагорроду за свою рлботу ( операція, лікування і т.д.) - це корупція? Гадаю ні. В цьому випадку потрібно легалізувати цей процес за тако схемою: Хворий оплачує офіційно ( за бажанням) гонорар лікарю, тобто надає посильну допомогу, яка оплачується офіційно на відповідний рахунок. Лікар сплачує податки з цієї суми та має право сплачувати внески на пенсійне страхування, тобто вартість цієї оплати буде включено в розмір пенсії. Всі задоволені. Людина офіційно за бажанням оплатила послуги лікаря, держава отрмиала своїх 15 %, які можуть використовуватись на розвиток системи охорони здоров*я або цієї лікарні. Всі задоволені і ніякої корупції.
Прпооную обговорити концепцію майбутнього законопроекту після чого я його оформлю та можна буде лобіювати, тим більше там щось зараз бажають оптимізувати. Які будуть пропозиції?
Google Earth Четвер, 16:17, 03.02.11
Андрій, задуми хоч і непогані, але нічого з того не вийде. Не вийде тому, що вийти не може. Корупція - лише наслідки. Наслідки нашої Системи. Вони пов'язані між собою нерозривно, але Система - зверху. То з чим тре боротися?
Крім того, окрім корупції, є й багато інших наслідків, не менш жахливих, хоча й не так часто про них говорять. Наприклад - безвідповідальність. Кругом і всюди! Некомпетентність - на всіх (виключно!) шаблях суспільної (й не тільки вже) ієрархії. Хіба від них менше шкоди, ніж від корупції? До речі, вони між собою теж нерідко пов'язані, породжуючи одне одного. Таким чином, Систему потрібно ламати,- лише тоді з'явиться шанс побороти (дійсно побороти) всі ці "штучки". Так?
так зайшов Четвер, 16:30, 03.02.11
Почнемо з Вікіпедії:
Корупція (від лат. corrumpere — псувати) — протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їх прав і посадових можливостей для особистого збагачення; підкупність і продажність громадських і політичних діячів.

Найчастіше термін застосовується у відношенні до бюрократичного апарату і політичної еліти. Характерною ознакою корупції є конфлікт між діями посадової особи та інтересами його працедавця або конфлікт між діями виборної особи і інтересами суспільства. Багато видів корупції аналогічні шахрайству, що здійснюється посадовою особою, і відносяться до категорії злочинів проти державної влади...

Саме тому, ІМХО, оплата послуг лікаря не є корупційним діянням.
Це - отримання ним доходу, який він (лікар) може задекларувати до оподаткування, чи скрити (тоді у нього можуть виникнути проблеми з податковими органами).
Андрій Скакодуб Четвер, 17:22, 03.02.11
Приклад. Нормальний хірург робить в день до десятка операцій. Гонорари, які він отримує складають по кілька тисяч гривень за кожну. Ці гроші він отримує нелегально в конверті. Це тіньовий сектор. Якщо внести зміни в кілька Законів України та передбачити механізм зарахування цих коштів в бюджет та на пенсійне страхування, то хірург зможе отримати достойну пенсію, клієнт не буде учасником напівкорупційної схеми, а кошти ( 15 % будуть зараховуватися на перших 10 років на рахунок цієї лікарні або на систему охорони здоров*я або пропорційно, 50% на лікарню, 50 % централізованих. Візьмемо лікаря. В день 10 операцій ( буває більше) по 3 тис. грн. ( саме найменше), всього 30 тис. грн. В місяць ця сума може вирости до кількох сот тисяч гривень, тобто прибутковий податок реально складає суму в кілька десятків тисяч гривень.
Тому проблема в леагілзації. Цей законпроект можуть підптримати лікарі. а це вже щось. Я пропоную обговорити конкретні концептуальні питання цього проекту. Пане Віталію, я гадаю, що цей проект є реальним, як ніякий інший. Систему слід ламати по частинам, по шматкам. Корупцію слід долати поступово, щоб вона реально лишилась тільки в органам державної влади.
Google Earth П'ятниця, 11:27, 04.02.11
Я погоджуюсь з тим, що подібні даному законопроекту речі треба робити ("щось" краще, ніж "нічого"), але вони ніколи не зможуть вирішити цю проблему. Трохи пом'якшити - можливо, а вирішити - ні. Систему неможливо поламати по частинам - на те вона й Система.

Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.
Групи допоможуть Вам знайти людей за інтересами, зібрати однодумців в одному місці, спілкуватися з ними, об'єднуватися навколо досягнення однієї мети