Обговорення → Перегляд теми

Молодість. Лібералізм. Майбутнє Видалити тему

Максим К Четвер, 14:06, 28.04.11
Молодість. Лібералізм. Майбутнє

Зв'язок між цими трьома словами намагалися знайти молоді ліберали з України, Білорусі та Литви 22—23 квітня цього року. В цей день в місті Києві в конференц-залі готелю «Мир» відбувся «Всеукраїнський Форум Ліберальної Молоді». Організатором цього заходу стала Всеукраїнська ліберальна молодіжна організація «Європейська молодь України». Підтримав нас у цьому наш постійний партнер — Представництво Фонду Ф. Науманна «За Свободу» в Україні та Білорусі.

Перший день Форуму був надзвичайно насичений емоціями та гаслами, бо саме в цей день всі гості та учасники заходу, яких загалом зійшлося більше 45 осіб, мали змогу ознайомити присутніх зі своєю організацію. Але ж відкрити цей захід випала честь Керівнику Представництва Фонда Науманна «За Свободу» в Україні та Білорусі пані Гайке Дьорренбехер. У своїй промові вона була досить лаконічною, але водночас відкритою, висловила свої очікування й сподівання щодо Форуму та побажала учасникам успіхів і творчої наснаги. На цій урочистій ноті слово взяв Голова ВМГО «Європейська молодь України» Віталій Іляшенко, який також, чемно привітавшись, ознайомив усіх із планом дій на найближчі години. Також в першій частині першого дня Форуму присутні могли почути виступи народного депутата України, Голови Партії «Реформи та Порядок», прем’єр-міністра опозиційного Уряду України - Сергія Соболєва, народного депутата України, Голови політичної партії «Україна майбутнього» Святослава Олійника, Виконавчого директора Українського фонду підтримки реформ, члена Наглядової Ради ВМГО «Європейська молодь України» Олександра Яреми та модератора проекту, Заступника Голови ВМГО «Європейська молодь України» Дениса Свириденка.

Перший модуль Форуму розпочав знаний білоруський поборник лібералізму, керівник науково-дослідного центру Мізеса (Республіки Білорусь), Ярослав Романчук, який пояснив різницю між свободою та демократією, проаналізував основи свободи, розповів про теоретичні основи та цінності лібералізму. Цей виступ виявився настільки яскравим, що викликав немалу дискусію серед молодих лібералів.

Другий модуль першого дня форуму був присвячений презентаціям особистих досягнень у ліберальному напрямку. Тут виступили координатор проекту «Країна ліберальна» Максим Кравченя, заступник міжнародного секретаря ВМГО «Європейська молодь України» Станіслав Зозуля та інші активісти.

У третьому модулі учасники перейшли до найяскравішого – розгляду перспектив розвитку ліберальних організацій. Учасники дійшли позитивного і однозначного висновку — в нашій країні є майбутнє, і воно обов’язково буде ліберальним!

Продовження і завершення Форуму, яке відбулося вже наступного дня, 23-го квітня, було не менш цікавим, ніж його початок. Із презентацією діяльності Міжнародної Федерації Ліберальної Молоді (IFLRY) виступила виконавчий директор організації Мане Манукян. Діяльність іншої нашої партнерської організації – Ліберальної молоді Європи (LYMEC) – презентувала міжнародний секретар «Євромолоді» Яна Ковальчук.

Після цього перейшли до безпосередньої презентації білоруських та литовських ліберальних організацій: Артура Лактіонкінаса – президента «Альянсу молодих лібералів» (Литва); Олександра Опейкіна – адміністративного директора «ДАС «Ліберальний клуб» (Білорусь); Сергія Воронкевича – голови РОМО «Громадянський Форум».

Доволі філософським стало завершення Форуму. Це був інтерактивний виступ народного депутата України, голови партії «Україна майбутнього» - Святослава Олійника, який в спілкуванні з аудиторією намагався з’ясувати, що таке свобода, лібералізм, відповідальність і, власне, повторюючи класика, що таке людина. Основний висновок, до якого в результаті ми дійшли, вкладається в коротку формулу: свобода – це розвиток природним шляхом.

Насамкінець, після жвавої дискусії щодо ініціативи Станіслава Зозулі, учасники домовилися про форму подальшої співпраці, зосередившись на форматі інформаційного співробітництва. Таким чином, зроблено перший крок до створення всеукраїнської і поряд з цим потенційно й міжнародної мережі ліберальних організацій у Східній Європі.

Ми зробили перший крок – надалі молоді ліберали України будуть мати підтримку колег, адже тепер напевне знають, що у своїх ініціативах не самотні, адже їх радо підтримають як в Європі, так і в самій Україні.

Тож пам’ятаймо гасло Форуму: «В України є майбутнє і воно обов’язково буде ліберальним!»

Прес-служба ВМГО «Європейська молодь України»

КЛ: Враження від форуму позитивне. Саме з таких заходів і починаються перші кроки до консолідації зусиль різних громадських об’єднаннь. Форум ніс ознайомчий характер. Це був тей захід, на якому учасники знайомились один з одним, ділились своїми враженнями, досвідом, ідеями та планами на майбутнє. Участь представників політичних партій трішки кидала тінь на такий захід, але в зв’язку з тим, що представників різних партій було 7-8 – це робило рівновагу з усіма іншими учасниками.


Результатом цього заходу має стати координація зусиль різних громадських організацій задля досягнення поставленої мети – поширення ліберальних цінностей в суспільстві та реалізація спільних проектів. Також мають налагодитись стосунки за для тісної співпраці та реалізації конкретних проектів та заходів. В подальшому такі заходи мають стати більш «спеціалізовані» де розглядатимуться та вирішуватимуться конкретні питання.

http://liberal.in.ua/novini/molod%D1%96st-l%D1%96beral%D1%96zm-maybutn%D1%94.html

Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.
Групи допоможуть Вам знайти людей за інтересами, зібрати однодумців в одному місці, спілкуватися з ними, об'єднуватися навколо досягнення однієї мети