Лібералізм

Лібералізм являє собою міжнародну політичну ідеологію. Місцеве значення терміну "лібералізм" може відрізнятися між країнами.

Послідовники лібералізму вважають, що свобода особистості найважливіша політична мета. У лібералізму є свої корені в Західній Епоха Просвітництва.

Лібералізм робить акцент на індивідуальних правах та рівних можливостях. Є й інші форми лібералізму, які можуть запропонувати зовсім іншу політику, але вони всі об'єднані своєю підтримкою принципам: свобода думки і слова, обмеження на владу урядів, верховенство закону, вільний обміну ідеями, ринковою економікою або змішаною економікою, і прозорою системою уряду. Всі ліберали - підтримують форму уряду, відому як ліберальна демократія, з відкритими і справедливими виборами, де у всіх громадян є рівні права відповідно до закону.

Походження


Слово "ліберальний" походить від латинського liber ( "вільний, не раб"). Цей термін широко пов'язаний зі словом "свобода" і поняттям свободи. Американська війна за Незалежність встановила першу націю, яка обробила конституцію, засновану на понятті ліберального уряду, особливо на ідеї, згідно з якою уряд управляє за згодою керованого. Більш помірні буржуазні елементи французької Революції спробували встановити уряд, заснований на ліберальних принципах. Адам Сміт, в «Багатство Націй» (1776 р.), викладав ліберальні принципи вільної торгівлі. Редактори іспанської Конституції 1812 року, можливо, були першими, які використали слово, «ліберальне» в політичному сенсі. Вони назвали себе Liberales, висловлюючи свою опозицію абсолютної влади іспанської монархії.

Починаючись в кінці 18-ого століття, лібералізм став головною ідеологією у фактично всіх розвинених країнах.

Потоки лібералізму


У межах лібералізму є два головних потоку думок.

Деякі принципові ліберали виділяють:Дивіться також


Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.