Ідеї → Реформа моделі виборів

Ідею підтримують: 7
Чому б не провести реформу голосування, обмеживши його, перевівши в "бонуси"?

1. За віком - від 20 до 55
2. За освітнім рівнем - вища освіта - 30 одн
середня - 20
спеціальна - 25
3. Соціальним статусом - алкоголіки, наркомани, бомжі, вязні (по особливо тяжким),
Думаю, що несправедливо, о мій голос - людини з вищо освітою має таку ж цінність, як якогось аклкаша. Тому, на мій погляд, демократично буде зробити такий розподіл.
Як галаєте?

Коментарі

Це буде щось на зразок римської системи голосування за трибами, до якихз приписані громадяни.
В нас це перетвориться в олігархію - владу вузького кола людей.
Павло Славинський 12:35
А це в нас, виглядає на те, незалежно від форми голосування.
Такое работает в латинской Америке и неплохо
Павло Славинський 12:34
І не кажіть, Латинська Америка - прямо зразок для всього світу! Куди там США, Японії чи якийсь старій Європі...
Справа в тому що це необхідно для такої країни, як наша, де розбещеним народом маніпулюють не менш розбещені політики і протягують в мери/депутати всяких там черновецьких на плечах "бабушок" і неосвіченного люмпен-пролетаріату. Це необхідно саме для встановлення влади СВІДОМИХ людей. Для вихованяя громадянського суспільства "не для всіх", щоб звання "громадянин" було почесним і його треба було заробити а не отримати апріорі.
ідея супер, якщо розумно зробити, то навіть не відбудеться розшарування населення.
але є ще одна ідея - забирати можливість голосувати деяким категоріям населення. наприклад я не бачу жодної потреби голосувати тим, хто навряд чи доживе до "плодів" свого голосування. але такі люди фактично вирішують майбутнє тих, хто ще не має 18-ти, але усі наслідки голосування прийме на себе.
Богдан Церковняк-Городецький 21:29
Згоден, також можна позбавляти права голосу, різних шкідників - хабарників, вбивць, махінаторів, людей, які ігнорують виборчий процес.
Тобто таким чином зробити право голосу почесним але все ж таки обов'язком.
Реформа не моделі, а системи виборів, чи виборчої системи - багато помилок.
Ідея загалом нормальна, конструктивна.
Головний недолік такої системи - а хто встановлюватиме співвідношення? Давайте зробимо так: в Януковича - 450000000, у всіх інших - по 1. Теж непогане співвідношення голосів, вам не здається?
Богдан Церковняк-Городецький 16:28
В тому то і справа що будуть обєктивні законодавчі норми, які встановлять "бонуси" за той чи інший пункт. Як то: - освіта наприклад. В незалежності від статків. Я ж не пропоную майновий ценз.
Павло Славинський 23:34
1. Звідки ви знаєте, що ці норми будуть реально об’єктивними? Їх виписуватимете не ви. В країні, де диплом нічого не означає, не можна проводити вибори по дипломах.
2. А чому б ні? Майновий ценз - непогана штука. Не маєте сталого джерела доходів і постійного помешкання - не маєте права вказувати іншим, що і як робити. Забезпечте себе, а потім іншим кажіть, як їм жити - що ж тут неправильного?
А неправильне те, що багато людей може опинитися за межами виборчої системи. Як і у вашій системі. Тому - фтопку.
Те,що багато людей опиниться за межами виборчої системи - добре! Бо обиратимуть ті хто має право обирати, а інші прагнутимуть і це добре)
згадав! читав у когось із письменників фантастів про таку систему: право голосу мають лише ті, хто відслужив в армії. примітивно, але певний сенс у цьому є.
Сьогодні з вищою освітою, а завтра алкоголік.
Або інше. В чому різниця між тим, хто п'є з вищою освітою і тим хто п'є без неї.
Чи скажу, відвертіше. В чому різниця між тими,що разом п'ють, мають вищу освіту, а голосують кардинально різно.

пане Богдане, перепрошую, але право голосу має кожна божа тварь, питання знаходиться виключнолежить в тому, що Ви їй в голову закладите. Ось так.
Богдан Церковняк-Городецький 12:52
Ні не кожна. Бо виходить так, що купа алкоголіків, грузчиків, гопніків, ледарів і придурків визначає Вашу долю і мою. Мені це не подобається.
"Хіба тисяча ідіотів може прийняти рішення, краще, ніж один мудрець?"
Богдан Церковняк-Городецький 12:54
Більш того, ілюзія того, що натовп щось вирішує спеціально, щоб легше було маніпулювати ним. І так ведеться з часів Римської Республіки.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.