Ідеї → Веб-камеру - кожному чиновнику в кабінет

Середа, 00:58, 03.06.09
Павло Славинський
Ідею підтримують: 13
Це значно знизить корупцію, особливо якщо додати додаткове покарання - доведене в суді порушення чиновником закону, що не передбачає іншої відповідальності, тягне за собою заборону займати пости протягом від півроку до двох років. Таким чином, навіть якщо чиновник візьме хабаря і підпише потрібні папери за межами кабінету, буде можливість його притягти до відповідальності (бо законом не передбачена його робота за межами робочого місця).
Вводити пропоную в три етапи:
1. За бажанням чиновників, їм ставлять веб-камери.
2. Всім чиновникам, що не працюють з таємницею.
3. Всім абсолютно чиновникам. При розгляді питання, пов'язаного з таємницею, чиновник має вголос сказати, на якій підставі вимикає камеру.

Коментарі

наоборот, чтобы они и не знали об этом)
Павло Славинський 02:29
А яка ваша мета - посадити якнайбільше чи щоб все нормально працювало? Ні, я розумію, без посадок воно не запрацює, але нащо саджати тих, хто міг би працювати хай і не дуже сумлінно, але ефективно і чесно?
я лично за то, чтобы сначала проучить, а потом, чтобы остальные боялись не работать "сумлінно". А то не слишком много ли вседозволености у чиновников?
Павло Славинський 18:32
Ви хочете переламати систему через коліно? А ви певні, що ваше коліно витримає?
А вже хотіли камери встановити в операційних, тому що наші сучасні медики, яким дуже хочеться вірити, все більше роблять задля того, щоб їм не вірити. Але ж не захотіли лікарі, щоб за ними спостерігали під час проведення операцій! І це не соціофобія, мені здається, це - дійсно страх бути викритим у непрофесійності.

А ще можна поставити веб-камери у слідчих ізоляторах і використовувати спостереження при допитах підслідних.

На іспитах у вишах.

Та багато де. Але ж...

А щодо вимкнення камери під час роботи з таємницею, то де ви потім побачите звіт про ту роботу з таємницею? От прийдуть "засівати кабінета", а чиновник скаже, шо то таємниця...
Павло Славинський 18:40
Дуже цікаво - можете про лікарів детальніше?
Про виші - так, але це задорого буде, як на мене, принаймні зараз.
Інше, з допитами - це питання таємниці. На жаль, держава зберігає таємниці, і це дуже зручний спосіб для різноманітних зловживань, але без цього держава просто не зможе працювати. Наприклад, який злочинець "розколеться", якщо знатиме, що за ним вся його банда в мережі спостерігає? Є лікарська таємниця. Є військова. І без цього не можна. Інша справа, що це має бути чітко окреслено законом - що є таємницею, що ні, коли таємниця оприлюднюється і т.д. Пошукайте на сайті maidan.org.ua по заголовкам "право на правду" - там досить багато більш-менш цікавих матеріалів на цю тему.
Ноунейм Ноуластнейм 19:43
Про лікарів довго шукала і Інеті, бо, чесно - я ці матеріали чула і бачила на ТБ. Але, щоб не виглядало, ніби "одна баба на базарі казала", я знайшла в Інеті: "Если вы и попробуете обратиться в судебную инстанцию, то где гарантия, что вашу историю болезни за ночь не перепишут и вывод не сфальсифицируют?

Именно потому, чтобы доказательную базу нельзя было "подчистить", Всеукраинский совет защиты прав пациентов совместно с ведущими научными работниками и промышленниками предложил идею так называемого "черного ящика" для операционной. Это такой современный аппарат, который может фиксировать все, что происходит в операционной по тридцати параметрам - делает видеосъемку, аудиозапись, вместе с тем контролирует давление крови, частоту сердечных сокращений, дыхание, влияние анестезии и т.п. Информация записывается на диск, который вручается пациенту, а второй остается в истории болезни. Первый такой "черный ящик" уже установлен в больнице "Киевгорстроя" в операционной профессора Олега Боброва. Воистину, как в латинской пословице: вооружен значит защищен. Но другие боятся "черного ящика", как черт ладана. И с чего бы это?"

Це - уривок із статті на Ліга.Нет. Не знаю, чи можна на Політико давати урл - але спробую: http://smi.liga.net/articles/IT091787.html. Тут - повна версія.

А щодо таємниць - лікарських, військових, інших - згодна, дійсно, не може ж така діяльність транслюватися в режимі он-лайн. Але записувати це на плівку вважаю за можливе, а іноді - й за необхідне. Тобто мова йдеться не про "прямий ефір", а лмише про запис, про фіксацію даних! Тобто архівація у будь-якому сучасному відео-, аудио- або фотоформаті. Це - база даних, які, у випадку необхідності, можуть бути застосовані при розслідуванні або для з'ясування якихось деталей.
Невідомий користувач 02:39
+1
поддерживаю. раз уж госуправленцы себя дискредитировали, то пора бы внести хоть один элемент прозрачности в их ежедневную деятельность на благо страны и народа.
безумовно
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.