Ідеї → Спорные моменты истории.

Субота, 17:17, 22.08.09
Сергей Ющенко
Ідею підтримують: 7
Давайте определим спорные моменты в истории и наконец определимся с нашим отношением к ним. Это сложный шаг, но он очень необходим, так как решает множество надуманных проблем.

Коментарі

Я - історик (за освітою, 29 років викладав її в школі,а зараз, вже 7 років працюю в держ.університеті, викладаю політологію) За Марком Блоком історія - це наука про людей в часі, головне в ній - аналіз справжніх історичних фактів, їх порівняння, а не трактування. оцінка на догоду тій чи іншій ідеології, політсилі. Якщо брати історію України, то умовно можна виділити такі блоки й відносно спірні трактування історичних подій:
1. Козацька та гетьманська доба ХVІІ-ХVІІІ століття: від Б.Хмельницького, І.Виговського до І.Мазепи, П.Орлика, П.Калнишевського;
2. Кирило-Мефодієвське товариство, Руська трійця та громадівський рух ХІХ ст.
3. Становлення українських політпартій, їх позиції в перших десятиліттях ХХ століття, друга спроба завоювання української державності 1917-1920 роках;
4. Україна радянської доби, сталінські репресії та ІІ Світова, Велика Вітчизняна війна, ОУН-УПА..., дисидентство 60-поч.80-х років;
5.Крах СРСР та незалежна Україна (кінець80-х - початок ХХІ століття.
Невідомий користувач 18:21
а як же Русь? Дохристиянська русь? наші предки... їх шо отак взяти і викинути?
Урін Олександр 15:47
Нікого викидати нікуди не треба, історія дохристіянської Русі, Київської Русі... - це, безумовно,це спільна східно слов`янська праісторія, але якихось політичних сучасних спірних трактувань, про яких згадував автор ідеї, вона не має. Тому в запропоновані історичні блоки цей період я і не включив.
Невідомий користувач 18:21
0
Так нічого не буде вирішено так як правда і істина я є тільки одна
Павло Славинський 02:28
От у тому і проблема, що в суперечках стосовно історії людей цікавить не істина. Бо істина - в фактах, а не в оцінках. Наприклад, Сталін і Гітлер винищували людей мільйонами, і це - факт. Але спитайте того самого Ангела - побачите, що таке різні оцінки.
Test Testenko 04:07
Історію цікавлять не кількість жертв, а мотиви.
Знаєте як написано в Бернард Шоу у своїй п"єсі "Учень д"явола" - "Що скаже в кінцевому рахунку історія?" - "А вона як завжди збреше!"
Історія - річ складна... Але вирішувати тра!
Гадаю, варто почати з часів Київської Русі. Це наша спільна колиска, звідти наші дороги розходяться. На ній і закінчити, ...на даному етапі. Продовжити через років 30-50, коли остаточно відімруть свідки подій минулого століття. Томущо через них ці питання в суспільстві дуже заполітизовуютьсяй народ баламутиться. А доти заборонити будь-які дисукусії з цього приводу, бо вони лишень на руку політикам що на цьому роблять собі імідж, а лише копати в архівах, розсекречувати документи, викладати інформацію на загал.
Історію пишуть переможці, і це істина, але історія повинна висвітлити саме долю нашої країни.
+1
Наївні :)
История должна подымать дух и гордость за предков, а сейчас воспитывают пораженцев, даже гимн пригнічує.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.