Ідеї → Впровадити багаторічний (двох, трьохрічний) бюджет держави.

Понеділок, 14:46, 31.08.09
Віктор ВиБорець
Ідею підтримують: 2
Внести зміни в Бюджетний кодекс, які б передбачали процедуру прийняття стратегічних бюджетних програм на кілька років. І коригування цього бюджету щороку.

Коментарі

Така процедура передбачена в більшості країн Європи. Це в значній мірі унеможливило б спекуляції та популізм в бюджетній сфері.
Окрім того, це дає можливість в повній мірі виконати передвиборчу програму партій, які формують більшість у парламенті.
До того ж це дасть змогу формувати стратегічні програми розвитку цілих галузей з поетапним виконанням задач та цілей таких програм.
Невідомий користувач 16:11
0
Я не підтримую ідею, оскільки, знаючи як коливається плани щодо уже затвердженного кошторису впродовж року, можу тільки уявляти, як він мінятиметься, коли ухвалюватиметься на триваліший термін.
Віктор ВиБорець 18:38
Наприклад, сьогодні Тимошенко заявила, що вона має великі сумніви, що бюджет 2010 буде затверджений в ЦЬОМУ році. Був би бюджет на 2010 затверджений ще 2 роки тому, таких би проблем не було...
До того ж уявімо собі, як відбувається процес: утворюється коаліція, вона пропонує план бюджету, який затверджується з 100% - ю гарантією. (оскільки більшість на то і більшість. щоб мати голоси для затвердження законопроекту.) Припустимо, бюджет затверджений на 3 роки. Далі, з коаліцією починаються проблеми. Голосів для того, щоб змінити бюджет (який має статус закону, тобто 225 голосів немає). А країна живе, і фінустанови далі функціонують в нормальному режимі, на відміну, від сьогоднішньої ситуації (див. першу фразу цього допису.)
Невідомий користувач 02:05
...або створюється нова коаліція, яка, нехтуючи здоровий ґлузд, починає той кошторис під себе "адаптувати".
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.