Ідеї → Ліквідувати ЗНО

Неділя, 01:06, 04.10.09
Дмитро Прокопчук
Ідею підтримують: 6
"Незалежне" тестування надто дорого обійдеться нашому майбутньому. ЗНО не підносить школи до рівня вишів, а опускає виші до рівня шкіл. Крім того, ЗНО не вирішило основну проблему, яку воно мало вирішити - хабарництво. Воно просто перейшло на вищий щабель.

Отже, ліквідуймо ЗНО або за 5 років житимемо в країні, де економіст не вміє рахувати, а лікар не відрізняє плоскогубці від плоскостопості.

Коментарі

Невідомий користувач 01:29
+3
Проти. Треба удосконалювати досягнуте, а не руйнувати. Прикладів можна привести багацько. Цьогорічні тести були набагато краще укладені, ніж торішні. Це вже про щось свідчить. Попрацювати - і ми матимемо якісну систему оцінювання знань. Необхідно враховувати помилки минулі, і не допускати їх зараз. Так, дуже помітно, що тести не відповідають програмі шкіл, проте не треба тести опускати до рівня сучасної школи, а обсяг знань збільшувати.
Дмитро Прокопчук 01:43
Наскільки вони краще укладаються щороку ми зможемо казати за пару років, прослідкувавши тенденцію. Це втрата часу. Складається враження, що Міносвіти відкинув нас на кілька років назад, щоб тепер повільно прогресувати.
згоден
Проти. До ЗНО випускні оцінки ставилися взагалі невідомо як, буди "відмінники", що погано читати вміли, писати вже не кажу.
Проти. Все вже переведено на систему ЗНО. Тре було спочатку думати, а не тепер скасовувати.
Дмитро Прокопчук 01:57
Ну а як хтось школи взагалі скасує, то їх запровадити знову не можна буде?
Олександр Батькович 02:49
не траляля
Скажіть, а ви особисто здавали ЗНО чи екзамени?
Дмитро Прокопчук 02:00
Я здавав екзамени, але ЗНО мав можливість писати завдяки одному зі своїх репетиторів, а саме - завдяки репетитору з математики. Він був узятий у якусь-то там комісію, коли ЗНО розроблялося. Тоді вже були проведені перші пілотні проекти і збиралися запустити ЗНО у перше велике плавання.

Так от, мій репетитор давав на додому завдання з книжечки тестів ЗНО. Я тоді після гуманітарної школи мало шурупав у математиці, але розв"язав усі завдання, крім останніх двох навіть без конспекту.

Для мене це показник.
Павло Славинський 02:12
А ви повторили чужу ідею, тобто навіть не спробували подивитися, чи подавали цю ідею до вас. Для мене це показник.
Дмитро Прокопчук 02:47
Посилання, будь ласка.
Павло Славинський 02:53
http://politiko.com.ua/idea285
Дмитро Прокопчук 03:01
Окей, я УГ. Але от я порушив цю тему і мені вже надійшла пропозиція кооперуватися в цій справі. Так що я самоутвердився у переконанні, що моя "ідея" виникла не даремно.
Убрати ЗНО необхідно , згоден !
а шо знов екзамени у школі повернути??? ну ви й смішні!!
шоб здати ЗНО треба мати крапельку мозгів, а якшо його відмінити то знов буде хаос і анархія. Тепер можна хочаб якось пробитись головою
Дмитро Прокопчук 00:41
Так, Ви цілком праві. Для ЗНО потрібна крапелька мізків.
А що навзамін? Знову екзамени чи маєте якусь прогресивнішу ідею?
Дмитро Прокопчук 23:23
Взагалі-то, я за вільну конкуренцію. В ідеалі симпатизую академічній автономії, а це означає, що виші зможуть самостійно обирати той чи інший тип вступу.

З одного боку, це стимулює школи нормально (або всебічно, або спеціалізовано) готувати дітей. Ніхто не здасть свою дитину в школу, з якої не можна нікуди поступити, і школи намагатимуться тримати марку.

Наприклад, цілком очевидно, що в Україні є виші виключно для так званих "мажорів", оскільки молоді із низьким достатком там немає (якщо Ви вбачаєте пряму залежність між статками і IQ - нам нема про що тут дискутувати). Відтак нехай цей виш провадить і далі свою діяльність. Всі знатимуть, що універ А - для директорів компаній та менеджерів середнього рівня, інститут Б - для нормальних науковців, академія В - ще для когось.

Наразі ситуація така, що одна дитина подає документи в 15-50 вишів, комісії горять, і часто студент поступає кудись тільки тому, що йому там вистачило липових довідок, а не тому, що йому там реально місце.
Згодна!
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.