Ідеї → Створення спеціального антикорупційного органу

Неділя, 01:22, 19.04.09
Сергій Пішковцій
Ідею підтримують: 2
Створити спеціальний наглядовий апарат терміном на 10 років.
Котрий матиме високий рівень секретності та високий рівень повноважень. Влаштовувати засідки та профілактичні огляди ключових установ у всіх областях з метою вивчення корупційної ситуації. Проводити постійний моніторинг та опитування простих людей на рахунок діяльності тих чи інших органів.
Провести показові засудження за особливо тяжкі випадки хабарництва.

Коментарі

Перепрошую, що коментую ідею тут, але там не можна ((
Ідея, на мою думку, невдала. Секретність - це прямий шлях до корупції, і цей новий орган буде найкорумпованішим в країні - бо кришуватиме всю іншу корупцію.
Сергій Пішковцій 02:01
Дублюю свій коментар :)
а.. ну так.
під секретністю я мав на увазі перевірки - щоб можна було так несподівано нагрянути у будь-яке міністерство, а там би не знали про це.
а сама діяльність повинна бути сильно публічною, наприклад, за допомогою інтернету та ЗМІ.
Павло Славинський 02:05
Можливість несподівано нагрянути в міністерство - мрія для політичних противників міністра. Ні, в правоохоронців зараз цілком вистачає повноважень для боротьби з корупцією - не вистачає волі (бо куплена...)
це дуже складна проблема. Насправді всі елементи боротьби з корупцією є описані в діючому кримінальному кодексі. В різних країнах така агенція діє по-різному, залежить від обєму повноважень, які будуть їй надані. Десь вони мають повноваження слідства, десь лише координаційного органу. Варто брати до уваги польський досвід, де непрофесійність антикорупційного агенства призвела декілька разів до провалів розслідування і суїидів підозрюваних. Загалом, в українському варіанті хочеться знати що не дає на сьогодні прокуратурі виконувати роль антикорупційного агенства і чим створення такого, змінить ситуацію.
http://politiko.com.ua/ideas/view?id=81
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.