Ідеї → Декларація витрат

Неділя, 13:57, 26.04.09
Іван Трофімук
Ідею підтримують: 4
Сьогодні декларуємо доходи. ЩЕ наприкінці минулого, ХХ століття рухівці, якщо не помиляюсь, пропонували почати декларувати витрати. Тобто, сховати мільйони доходів простіше, ніж сховати будинок, автомобіль, яхту. З допомогою цієї системи в США піймали російського шпигуна, в якого були малі доходи, але звідкілясь з"явилася і вілла, і автомобіль.
Система мала б дозволити вивести з тіні значну частину економіки. Причому витрати повинні декларувати не лише фізичні, а й юридичні особи.
Проте є й проблемність - потрібно якось підтверджувати витрати, що потребує масового встановлення касових апаратів.
Ну та й чиновники наші навряд чи приймуть подібну ініціативу, не пилятимуть ж гілки на якій сидять. Проте, вважаю, ідею потрібно розвивати, можливо з"явиться сила, яка таки її втілить

Коментарі

Я проти. Це просто нереально - зберігати кожного чека, їх сумувати, підраховувати... В Америці ловлять за несплату податків, але ніхто не декларує видатки! Просто, якщо маєте більше, ніж задекларували доходів - до вас може прискіпатися податкова: якщо ви заробили 1000 доларів, звідки у вас автівка за 100 000? Поясните - отримаєте чималого штрафа за недекларування доходів. Не поясните - підете до тюрми за несплату податків. Були гучні процеси проти компартії США (їх фінансував СРСР, але ж задекларувати це, не потрапляючи під статтю про зраду, вони не могли); за несплату податків посадили Аль Капоне - той замовив вбивцям всіх свідків, що погоджувалися дати свідчення, і звинувачення змогло довести тільки те, що той задекларував менше, ніж мав насправді.
Ні, декларування доходів цілком достатньо - тільки правоохоронці мають працювати, а не кришувати.
Палка двох кінців. І з доходами можливі махінації і з витратами можливі махінації. Але декларація на витрати - дасть можливість економити ресурси, а декларація на прибуток, стимулює витрати, а в наш час завжди було головне не економія, а споживання. Ще життя по витратах більш дисціплінує..
Антон - 21:17
0
Да какие чеки сохранять?
Вы что квартиры/машины по 5 шт в год покупаете?
Остальное все копейки.

И в чем проблема контролировать крупные расходы на авто/недвижимость сейчас? Каждая такая покупка сопровождается предоставлением идентификационного кода.
Павло Славинський, правильно.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.