Ідеї → Зміна законодавства про місцеві вибори

Неділя, 16:31, 21.03.10
Урін Олександр
Ідею підтримують: 3
У Верховній Раді України зареєстровані більше півтора десятка законопроектів про зміну ганебної пропорційної виборчої системи з "закритими списками", декілька з них стосуються і виборів місцевих депутатів. Проте, відверте прагнення парткерівництва зберігти свій вплив та прибуток від формування партсписків суперечить деклараціям повернути виборцям право вибору. Повернення до мажоритарної системи навіть з багатомандатними округами на рівні обласних та районних рад та одномандатними - до інших несуть за собою дві основні загрози:
- підкуп виборців стимулюватиме збереження бізнес-влади;
- неминучі перевибори по кожному округу у разі вибуття будь-кого з депутатів - зайві бюджетні витрати;
- реальна партійна структуризація - норма демократії, а повернення до мажоритарки - крок назад в умовах несформаваності справжньої багатопартійності.

Тому вихід - "ВІДКРИТІ СПИСКИ З ПРЕФЕРЕНЦІЯМИ" ПО УКРУПНЕНИМ ТЕРИТОРІАЛЬНИМ МІСЬКИМ, РАЙОННИМ ТА ОБЛАСНИМ ОКРУГАМ:

наприклад, кількість депутатів міськради - 60, територіальних округів:6 або 10, в кожному - окремий список в алфавітному порядку від партій чи блоків(перелік яких - єдиний по місту), виборець голосує тільки за одну партію чи блок та ставить позначки не більше ніж проти двох кандидатів від цього списку в територіальному окрузі.
Це поверне виборцям право вибору та їх представників в радах міст, районів, областей та позбавить бюджет від зайвих витрат на перевибори замість вибулих депутатів. До того ж, втрачається сенс торгівлі місцями в партсписках, бо вони ж отримують "прохідний номер" тільки після підтримки виборцями конкретних кандидатів в депутати з цих територіальних списків.

Коментарі

про які системи демократичних виборів може іти мова у країні де панує хаос беззаконня? громадяни за будь-якою системою виборів будуть обдурені!!! в Україні усе потрібно починати спочатку, початок - це Нова Конституція - Новий Закон)))
Урін Олександр 16:50
Для того, щоб Конституцію змінювати, потрібен новий склад ВРУ, бо цей лише на змови здатен, але виборче законодавство під тиском громадськості необхідно міняти вже зараз, до осінніх(скоріше за все) виборів місцевих рад.
вадим ак-мурза 16:57
аби змінити конституцію, потрібні 2000 нарваних "дегенератів" (за теорією Клімова), у ефективність тиску громадськості, перепрошую, можна вірити як казочкам діда Панаса)))
про які системи демократичних виборів може іти мова у країні де панує хаос беззаконня? у нинішній Україні громадяни за будь-якою системою виборів будуть обдурені!!! в Україні усе потрібно починати спочатку, початок - це Нова Конституція - Новий Закон)))
Вадим Aк-Мурза 14:46 Згоден. Закон про вибори - це не те з чого треба починати.
Юрій Сугак 20:56
та, здається, починати вже пора хоча б з чогось.
Василь Мельничук 01:04
Вже почали, з кадрів.
система цікава, але там будуть варіанти із зняттям депутата після виборів на користь іншого. і що робити, коли хтось до різних рад балотуватиметься? заборонити записуватися більше як в один список?
а ще проблема із міськими радами та облрадами, реально буде чимало людей, яких знає один район і все, отже до вищої ради не пройдуть.
Урін Олександр 00:32
Ідея проста, щось подібне опробоване в Польщі та Фінляндії. Головне, що порядковий номер кандидатам в депутати дають виборці, а заборона бути одночасно в різних списках - цілком природна й необхідна.Останнє зостереження долається введенням територіальних округів, які одночасно гарантуватимуть представництво всіх громад.
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.