Народний Рух УкраїниНовини

Субота, 13:45, 21.01.12

Заява Народного Руху України

щодо Дня Соборності
та об’єднання демократичної опозиції

22 січня 1919 року увійшло до національного календаря як велике державне свято - День Соборності України. Саме тоді, на площі перед київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

22 січня 1990 року Народний Рух України став ініціатором живого ланцюга Злуки, котрим українці поєднали Схід і Захід України. Майже три мільйони людей, взявшись за руки символічно з’єднали Україну і вшанували 71-у річницю Соборності України. Власне, 22 роки тому в Україні почалось відродження національно-демократичного руху.

Сьогодні в Україні триває наступ на демократичні завоювання, свого часу затверджені Актом злуки, ланцюгом Злуки, Студентською революцією на граніті, а згодом - Помаранчевою революцією.

Влада демонструє зневагу до власного народу, держави і є нездатною забезпечити національні інтереси України. Замість вирішення проблем соціально-економічної кризи та зубожіння українців, Президент скасовує День Свободи, та призначає його разом з Днем Соборності на 22 січня, намагаючись не посилити, а у такий спосіб розмити як соборність, так і свободу.

Зараз в Україні відбувається те, чого не могли собі уявити українські патріоти, які стояли у витоків відновлення Незалежності. Через 20 років незалежної України, поновилися політичні переслідування, влада нехтує принципами верховенства права, свободи слова та демократії, знищується європейський цивілізаційний вибір українців, планомірно здаються ключові національні інтереси. Влада власними руками сприяє колонізації України.

У цей нелегкий час, опозиційні політичні сили повинні стати в авангарді боротьби ти втілити прагнення мільйонів українців. Народний Рух України неодноразово закликав до об’єднання демократичних сил і послідовно демонстрував свою готовність до нього заради спільної перемоги. Сьогодні на опозиційних силах лежить виняткова відповідальність за збереження Соборності та Незалежності України. Шлях до цього лише один – скинути диктаторський режим на осінніх виборах 2012 року. Лідери партій, що відгукнулися на заклик з-за грат Юлії Тимошенко, беруть на себе цю відповідальність.

Народний Рух України переконаний, що об’єднавшись, ми здатні дати відсіч антиукраїнським і антидемократичним діям диктаторського режиму. Віримо у спільну перемогу разом з українським народом!
Час діяти настав!

Слава Україні!

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.
Ведіть обговорення в партіях, ставте оцінки їх програмами, висловлюють підтримку, слідкуйте за їх рейтингами