Народний Рух УкраїниНовини

П'ятниця, 12:20, 31.08.12

30 / 08 / 2012
Борис Тарасюк: Невиконання Україною рішення ЄСПЛ може призвести до призупинення членства у Раді Європи


Таку думку лідер НРУ висловив у передачі «Про головне», присвяченій засіданню ЄСПЛ у справі Юлії Тимошенко.

«Для мене не викликає сумніву, що це засідання приведе до очікуваного результату, – сказав парламентар. – вкрай негативного для української влади і позитивним для демократичного поступу України, і Юлії Тимошенко зокрема»

Борис Тарасюк нагадав про резолюцію ПАРЄ від 26 січня цього року, яка попереджала, що невиконання рекомендацій та подальше нехтування верховенством права і демократією, може призвести до застосування санкцій проти України.

"Це дуже серйозно. Це свідчить про те, що в разі, якщо українська влада не дослухається до рішення ЄСПЛ, то до України можуть бути застосовані санкції. Ці санкції можуть включати зупинку членства в Раді Європи", – зауважив політик.

Зокрема він нагадав випадок з Грецією, коли її членство в раді Європи було призупинене через невиконання рішень ЄСПЛ. Тоді Уряд Греції був змушений визнати свою вину, виконати рекомендації ЄСПЛ і заново ратифікувати Європейську Конвенцію з прав людини.

«Я хочу сказати, - наголосив Борис Тарасюк, - що наша держава, ратифікувавши Європейську Конвенцію з прав людини, фактично взяла на себе міжнародні зобов’язання і вона повинна ці зобов’язання виконувати. Це є норма міжнародного права, і це записано в Конституції. В разі, якщо порушується міжнародна угода то положення міжнародної угоди мають пріоритет над положеннями внутрішнього законодавства. Тобто українська влада зобов’язана виконувати рішення ЄСПЛ”.

Лідер НРУ зауважив, що більше 90% всіх рішень ЄСПЛ українською владою не виконуються, за винятком компенсацій.

Борис Тарасюк сказав, що невиконання рішення ЄСПЛ надодачу до невиконання резолюції ПАРЄ та інших демократичних інституцій призведе до поглиблення міжнародної ізоляції України.

«Останньою краплею можуть стати результати парламентських виборів 28 жовтня. Якщо ці вибори будуть визнані нечесними і недемократичними, Україна фактично опиниться в повній ізоляції і до можновладців і причетних до цих політично вмотивованих рішень суддів можуть бути застосовані персональні санкції», - запевнив Борис Тарасюк.

Коментарі

Немає коментарів
Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.
Ведіть обговорення в партіях, ставте оцінки їх програмами, висловлюють підтримку, слідкуйте за їх рейтингами