Обговорення → Перегляд теми

Які зараз є проблеми в політологів, хто знає? Видалити тему

Мітрай Лисенко Середа, 19:50, 15.04.09
Десь читав на одному сайті, що 80% політологів працює не за своєю спеціальністю. Чи це так? І що можна з цим робити, щоб виправити таке становище?
Grif Fin Середа, 21:17, 15.04.09
А чи варто виправляти? Далі ІМХО:
На мій погляд завданням політолога є аналітика/прогнозування політикуму. Якщо б всі наші політологи мали тілька профільну освіту, їх аналітика грунтувалась би на типових методиках+власні переконання. Натомість, ми маємо певне коло людей, що прийшли до політичного аналізу із різних сфер діяльності/життя... Отже маємо більш різнобічну аналітику.
Олександр Грасулов Четвер, 20:54, 30.04.09
Одна з проблем політолога у тому що він працює на конкретну політичну силу і не завжди його власні погляди співпадають з тим що він коментує на медіа. Тобто проблема фінансова- політична залежить . Незалежних політологів неіснує у нашій державі
Kable Zimbra Неділя, 03:26, 03.05.09
Відсутність вільних за означенням ЗМІ
Орест Непоборний Вівторок, 01:49, 05.05.09
Незалежні політологи існують. А проблема в тому, що політика в Україні одновекторна. Існуючий політикум показав себе і став нецікавим. Новому не дають змоги пройти у владу.
Дмитро Прокопчук Неділя, 03:09, 04.10.09
Я думаю, основна проблема політологів у тому, що їх і досі не вважають спеціалістами. Існує якась така тенденція думати, що політолог - це або партійне базікало, або просто людина, яка висловлює свої думки з політичних питань.

Це не так.

Політолог - це професійна діяльність, яка ОПЛАЧУЄТЬСЯ і яка потребує відповідної освіти.
Владислав Желудкевич Понеділок, 21:37, 19.07.10
Проблема политологов прежде всего в том, что от них ожидают определённых оценок и прогнозов, своеобразный бальзам на душу, и часто неадекватно относятся к непредубеждённой информации, озвучиваемой политологом. В таких условиях политологи превратились в большинстве своём в сотрудников политических сил, которые джелают оценку для определённой партии. Более того, партии все конкурируют и выполнение заказа нескольким конкурирующим силам - большой соблазн вести нечестную игру.
Со всеми высказываниями выше абсолютно согласен! В итоге побеждают меркантильные соображения: кушать-то хочется.
Олег Леусенко П'ятниця, 00:04, 10.12.10
Погоджуюся із Grif Fin. Вітчизняна політологія та фахівці якісно контрастують наразі із своїми колегами із сусідніх країн - з Польщі чи Молдови, я вже не кажу про Білорусь чи то Росію. В останні роки політологія України дуже стрімко розвивалася і зараз потребує переосмислення.
Справа в тому, що суспільство на порозі трансформації. Ніша політикуму зайнята "временщиками", йде переосмислення демократичних та ліберальних цінностей. В занепаді (про причини - окрема тема) лівий рух та соціал-демократія. Зараз йде зміна пострадянської формації. І суспільству конче бракує нових ідей державницького спрямування.
Дамітрій Прокіп, Ви теж маєте рацію - більшість совєтського політикуму ще не вміє правильно та раціоналізаторські підходити до справи. В тому числі, зневажає справжню працю політологів та соціологів. Але без зв’язку цих професій разом з іншими суміжними не можна створювати доброякісну політичну силу.
До речі, наші партії невиліковно хворі на сектантство. Тобто, закритість політичних груп-кланів призводе до великих помилок у їх становленні, розбудові та закріпленні у владних щаблях. Дивитесь: ПР, БЮТ, ФЗ, НУ, СПУ, КПУ, СУ тощо. Все це не партії, а закриті акціонерні товариства, де секретаркою не влаштуєшся без попереднього дозволу партайгеносе.
Політики часто дивляться на партії, як на: хто на власну крамницю по відбиву капіталу, а їх попутники, як на тимчасовий трамплін для отримання депутатського мандату.
Гадаю, що під час ерзац-радянської окупації (2010-2015 рр.), насправді сподіваюсь, можливо ще раніше, до 2012-13 рр. в Україні розвинуться саме класичні політичні системи, для розвитку та удосконалення яких будуть використанні якомога більше молодих політологів, соціологів тощо.
Владислав Желудкевич, Ви також маєте рацію - всім відомі політологи наразі пристроєні при партіях. Дивитесь, Полохало - куплений БЮТ, Видрін був і у Міши Бродського, і в БЮТ, Бригинець та Мєдвєдєв - БЮТ, соціолог Женя Копатько створював свою контору на гроші Ріната, Карасєв уйщов від Богословської, але окрасився також, вступив в Єдиний центр, Костя Бондаренка годується в Тигіпко та всі інші, так чи інакше пов‘язані з капіталом теперішньої влади. Навіть директор Соцісу Микола Чурілов добре пристосувався до влади Януковича.
Тому ці фахівці поступово будуть відходити, а дехто перебиратися у крісла політиків чи сірих кардиналів. „Все тече – все змінюються” (с). Дякую за увагу.
Віталій Ancient_Sex Вівторок, 17:49, 21.12.10
проблема в тому, що не так просто фаховому політологу за освітою потрапити на роботу, яка передбачає повноцінне включення людини в роботу як справжнього політолога!!!!!

Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.
Ведіть обговорення в партіях, ставте оцінки їх програмами, висловлюють підтримку, слідкуйте за їх рейтингами