Обговорення → Перегляд теми

Заява Табачника щодо Голодомору – демонстрація цинічної зневаги до Трагедії українського народу Видалити тему

Олександр Мартинюк П'ятниця, 19:45, 03.09.10
Провладна коаліція знову кидає виклик українському народові, продовжує збиткуватися над ним і провокувати поділи в суспільстві. «У ролі провокатора вже вкотре виступає міністр освіти і науки Дмитро Табачник. Його заява про Голодомор як вигадку іноземних істориків – за межами добра і зла», - заявляє член політичної ради партії «Фронт Змін» Лілія Гриневич.

За її словами, потворність цієї заяви, її граничний цинізм стають зрозумілими на тлі сухих цифр і фактів про Трагедію українського народу: «За переписом 1939 року кількість українців з 1926-й по 1939 роки скоротилася з 31 мільйона до 28 мільйонів. За цей же час, приміром, кількість росіян зросла з 78 до майже 100 мільйонів, а все населення СРСР – з 147 до 170 мільйонів».

«Далі: тільки в Україні з усього СРСР в 1932-33 роках застосовувалися військові операції з огородження, з тим щоб не дати населенню врятуватися від голодної смерті. Тільки щодо населення України було ухвалено постанову, яка вимагала вилучення в селян не лише зерна, а й усіх без винятку харчових запасів», - зазначила Лілія Гриневич.

Вона нагадала, що у розпал голоду, на початку 1933 року, Москва наказала не допускати виїзду селян із території України й Кубані в інші райони, а тих, кому вдалося вирватися, висилати на місця попереднього проживання.

«Чи знає міністр освіти, що поселенців і червоноармійців, які заселялися на місце померлих селян, влада забезпечувала харчами, а місцевих мешканців – ні; що Голодомор здійснювався паралельно зі згортанням українізації й репресіями проти культурної інтелігенції; що про голод у Поволжі вчили в школі, а за саму згадку про голод 1933 у «нерозстрільні» брежнєвські часи виганяли з роботи; що допомога закордонних українців братам за Збручем була відкинута; що під час Голодомору СРСР експортував за кордон великі партії збіжжя? Чи пам’ятає слова товариша Сталіна про те, що «національне питання – це питання, по суті, селянське?» – підкреслила політик.

Найгидкіше те, зазначила вона, що пан міністр про це знає і пам’ятає. 2003 року він наводив із парламентської трибуни подібну аргументацію і заявляв, що «Голодомор в Україні був не тільки злочином проти людяності, а й потрапляє під дію конвенції як акт геноциду».

«Відтак, дуже схоже, що дії пана Табачника – це акція прикриття, яка має викликати народне збурення, сфокусувати його на одній постаті, тоді як правляча коаліція й надалі здаватиме національні інтереси й вестиме народ до зубожіння. Це також зловмисна дія - далеко не перша за ліком, - спрямована на розкол суспільства, що їх з маніакальною наполегливістю повторює чинна влада. Це позбавляє її всякого майбутнього», - заявила Лілія Гриневич.
Сергій Новіков Понеділок, 02:36, 06.09.10
Опора молоді вже давно як і більшість національно налаштованих організацій "підтримує" діяльність Д. Табачника, ми бажаємо щоби він продовжив свою люб'язну до студентів та істориків політику. Наша організація складається фактично повністю із студентів, і ми розуміємо нашого міністра, ми хочемо працювати на викладачів, покращувати їх матеріальний стан, допомагати їм під час сезону збору врожаю, тощо..

Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.
Ведіть обговорення в партіях, ставте оцінки їх програмами, висловлюють підтримку, слідкуйте за їх рейтингами