Рейтинг: 6.08

Підтримка партії
Ви підтримуєте цю партію?
Підтримують: 43

Новини партії Всі
Неділя, 21:34, 22.08.10
Лидер СПУ выступает за ребрендинг партии и ее возвращение в Верховную Раду

Лидер СПУ Василий Цушко считает, что партия должна пройти ребрендинг:

«Надо менять символику, программу, отказаться от всего, что нас разъединяет. Не надо до смерти защищать серп и молот.

Необходимо также изучать опыт коллег по Социнтерну. Стоит обратить внимание на то, что большинство партий-членов Социнтерна - это социал-демократические силы», - сказал глава СПУ на Политсовете 21 августа.

Он также сообщил, что СПУ предложит свою ...   Далі

Соціалістична партія України

Партія
Напрямок Соціалізм
Кількість членів16
Web сайтhttp://www.socialist.kiev.ua/
Динаміка підтримки
Секунду, графік грузится...

Соціалістична партія України створена 26 жовтня 1991 р. у Києві зусиллями колишніх членів забороненої КПУ (КПРС), які не погоджувалися з її забороною і прагнули продовжувати політичну діяльність. Лідером партії був обраний колишній керівник комуністичної більшості в Верховній Раді УРСР Олександр Мороз.

У грудні 1993 партія оголосила себе опозиційною до влади, яку уособлювали президент Леонід Кравчук та прем'єр-міністр Леонід Кучма. Після відновлення КПУ лави Соціалістичної партії залишила значна кількість колишніх членів КПРС, СПУ почала перетворюватися з лівої на лівоцентристську партію.

На парламентських виборах 1994 р. до Верховної Ради України було обрано 14 представників СПУ. У травні 1994 р. Олександр Мороз став головою Верховної Ради. Його кандидатура була висунута на президентських виборах того ж року, у першому турі яких Мороз набрав 13.04% голосів (третє місце). Заслугою СПУ є ухвалення нової Конституції України (28 червня 1996 р.)

У 1997 р. партія розпочала реалізацію плану зі створення "загальнодемократичного фронту". У червні на спільному засіданні Політради СПУ та Вищої ради Селянської партії було досягнуто згоди щодо створення єдиного передвиборчого блоку і прийнято Декларацію про його принципи. На парламентських виборах 1998 р. блок СПУ-СелПУ здобув 8,5% (третє місце після КПУ і Руху) і отримав 29 місць за списком. Ще 6 депутатів-соціалістів (серед яких - Олександр Мороз, Станіслав Ніколаєнко та Іван Чиж) були обрані в одномандатних округах. Фракція СПУ і СелПУ отримала назву "Лівий центр". Головою Верховної Ради було обрано представника блоку - Олександра Ткаченка. Проте згодом союз із СелПУ розпався.

На президентських виборах 1999 року СПУ знову висунула кандидатуру Олександра Мороза. Він отримав 11.29% голосів (третє місце).

На VIII з'їзді СПУ, який відбувся 20 травня 2000 р. у Києві, головною програмною метою партія проголосила демократичний соціалізм.

Вже в грудні 2000 р. СПУ стала однією з основних рушійних сил акції "Україна без Кучми". Під час цієї акції вперше на рівні пересічних членів партій соціалісти об'єднали зусилля з представниками правих партій. Проте після поразки акції "Україна без Кучми" на парламентські вибори опозиційні до Леоніда Кучми партії вирішили йти самостійно. Напередодні кампанії СПУ мало не втратила молодіжне крило. Соціалістичний конгрес молоді (СКМ) та його лідер Вадим Місюра вирішили підтримати СДПУ(о). З тих, хто залишився з СПУ, у стислі терміни був створений Союз молодих соціалістів(СМС).

На виборах 2002 року СПУ здобула 6,87% голосів (п'яте місце). На посаду президента у 2004 році соціалісти знов висунули кандидатуру Олександра Мороза. Він набрав в першому турі 5,77% голосів виборців (третє місце), після чого СПУ прийняла рішення підтримати у другому турі президентських виборів Віктора Ющенка.

На відміну від багатьох партій соціалістичного спрямування, що заявили про себе у 1991 р., СПУ зуміла не тільки зберегти себе, а й стати впливовою політичною силою, обрати шлях розвитку, який найбільше відповідає потребам і сподіванням людей праці, які хочуть жити й працювати у незалежній демократичній Україні. СПУ врахувала політичний досвід багатьох соціалістичних і соціал-демократичних партій - членів Соціалістичного Інтернаціоналу. Це досвід багаторічної солідарної боротьби за права людини, її соціальну захищеність в умовах ринкових відносин. Такий досвід, а також власний досвід, підказали необхідність тіснішої співпраці з соціалістами інших країн, необхідність вступу до Соцінтерну, членом якого СПУ стала у жовтні 2003 р.

Politiko – перша українська політична соціальна мережа, яка об'єднує політиків, експертів, журналістів, лідерів партій та виборців України в рамках одного співтовариства.