Секунду, графік грузится...
Партія Зелених України є однією із найстарших партії України. Перший (установчий) з`їзд ПЗУ відбувся 30 вересня 1990 року в Києві.Ініціаторами створення партії - нової політичної сили у ще Радянській Україні - стала група активістів Всеукраїнської екологічної асоціації "Зелений світ". Сама асоціація була створена в 1987 році й продовжує працювати й до сьогодні.
24 травня 1991 року Партія Зелених України була офіційно зареєстрована Міністерством юстиції України.
Вищим органом партії є з'їзд. Постійно діючі органи партії - Центральна Координаційна Рада, Політрада, Секретаріат, обласні, районні, міські, сільські організації ПЗУ.
За даними Секретаріату ПЗУ, станом на 1 липня 2009 року діє 26 обласних організацій та прирівняних до них та 561 місцева організація ПЗУ. Членами партії є майже 28 000 людей.
Протягом 1990-1992 років лідером ПЗУ був лікар, письменник, відомий громадський діяч Юрій Щербак. У червні 1991 року Щербак був призначений міністром охорони навколишнього середовища (згодом працював послом в Ізраїлі, США та Канаді).
9 жовтня 1992 році на ІІІ з"їзді ПЗУ Головою Партії Зелених України був обраний Віталій Кононов.
4 серпня 2006 року на ХІV з’їді партії Головою ПЗУ був обраний Володимир Костерін.
Cьогодні лідером українських Зелених є Тетяна Кондратюк. Вона була обрана Головою ПЗУ на ХVIII позачерговому з’їзді партії 24 жовтня 2009 року.
Рішенням VII з"їзду ПЗУ, що відбувся у травні 1999 року, лідер українських Зелених Віталій Кононов взяв участь в президентських виборах як кандидат у Президенти України.
У липні 2004 року, ХІ з"їзд ПЗУ висунув Віталія Кононова кандидатом на пост Президента України від партії Зелених України. 23 вересня 2004 року Центральна Координаційна Рада Партії Зелених України на своєму засіданні ухвалила рішення про відмову від подальшої участі в кампанії по виборам Президента України. Того ж дня кандидат на пост Президента України від ПЗУ, голова ПЗУ Віталій Кононов звернувся в Центральну виборчу комісію із заявою про зняття своєї кандидатури. У другому турі виборів-2004 ПЗУ підтримала кандидатуру Віктора Ющенка на пост Президента України.
Щодо участі ПЗУ у виконавчій владі, то в період з березня 1999 року по липень 2001 року заступник голови ПЗУ Олег Шевчук очолював Державний комітет зв"язку та інформатизації України.
З липня 2001 по листопад 2002 року Міністерство екології та природних ресурсів України очолював заступник голови ПЗУ, голова Політради ПЗУ Сергій Курикін.
Голова Партії Зелених Тетяна Кондратюк нині заступник Міністра у справах сім’ї молоді та спорту. Керівні посади у структурах центральної виконавчої влади обіймає з 2005 року: з березня 2005 року по грудень 2006 року працювала заступником Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту, з березня 2007 року по грудень 2007 року – заступником голови Житомирської обласної державної адміністрації.
Партія Зелених України є невід"ємною частиною українського та світового руху Зелених. Формування руху 3елених в цілому та його політичного аванґарду - 3елених партій зокрема, стало реакцією найширших верств громадськості різних країн світу на глобальні проблеми, породжені дисгармонією соціально-економічних та політичних процесів другої половини ХХ сторіччя, на посилення антидемократичних тенденцій суспільного розвитку, на зростання масштабів техногенних катастроф і деградації довкілля, на підвищення загрози глобального ядерного конфлікту і стрімку мілітаризацію різних сфер життєдіяльності суспільства.
На зламі 1960х-1970х років, в умовах перманентної соціально-політичної напруженості, саме 3елені Європи стали і залишаються найактивнішими провідниками ідей глибокої демократизації - децентралізації державного управління, убезпечення прав особи незалежно від її соціального статусу, поваги до прав меншості.
Партія 3елених України повною мірою увібрала, критично проаналізувала і адаптувала до вітчизняних умов ідейне надбання попередників. Вона є носієм нової концепції розвитку, впровадження якої дасть "друге дихання" незалежній Україні. Подолання хронічної системної кризи, яку переживає наша країна, зумовлює необхідність системного, комплексного підходу до її подолання, а саме такий підхід є характерним для діяльності 3елених.
3апорука кращого майбутнього нашої держави - у запереченні агресивного технократизму, раціональному використанні ресурсів, в узгодженні інтересів різних соціальних груп, у беззастережній відмові від насильства над людиною і природою. Зелені виступають проти насильства в будь-яких його формах і проявах.
Вищими цінностями є життя і свобода. Політична воля суспільства має підпорядковуватись потребам їхнього захисту.
3елені обстоюють необхідність застосування екологічного виміру до визначення рівнів, характеру і реальних перспектив суспільного розвитку. Саме "3елені" генерували і використовують нині як керівництво до дії концепцію екологічно збалансованого (еко-стійкого) розвитку, тобто такого способу розвитку продуктивних сил, за якого виробництво забезпечується не за рахунок необмеженого екстенсивного використання ресурсів, а на основі їхнього постійного відновлення або ж мінімально необхідного використання. Збалансований (еко-стійкий) розвиток передбачає постійне узгодження потреб господарювання із інтересами захисту навколишнього середовища, а макроекономічних орієнтирів - із соціальними чинниками, мінімізацію використання невідновлюваних природних ресурсів без зниження рівня життя, що є досяжним за умови мобілізації суми сучасних технологій і наявності належної політичної волі.
3елені, на відміну від інших політичних сил, розглядають політичні, соціально-економічні та екологічні проблеми у їхній глибинній взаємопов"язаності, визначають шляхи їхнього комплексного розв"язання. Гармонізація внутрішньосуспільних відносин та гармонізація взаємодії суспільства із довкіллям є двоєдиним завданням 3елених.
Сучасний перехідний період зумовлює необхідність глибинної реорганізації засад управління і господарювання відповідно до принципів екологічно збалансованого демократичного розвитку, що дасть можливість не лише покращити стан національної економіки, всіх суспільних структур, але й уникнути тих помилок, що їх припускалися розвинуті країни у період ринкової еволюції.
Для Зелених влада не самоціль, а спосіб впливу на стратегію суспільного розвитку з метою докорінної зміни підходів до забезпечення суспільних потреб, оскільки пануючі моделі позбавляють цивілізацію майбутнього. 3елені усвідомлюють свою політичну відповідальність за здійснення декларованих намірів.
Діяльність Зелених базується на принципах демократії, гуманізму, поваги до прав та інтересів людини незалежно від її соціального статусу, національності чи походження.
http://greenparty.ua/about/program-of-party/