Секунду, графік грузится...
ЗВЕРНЕННЯ
до всіх, хто почуває себе українцями, незалежно від національного
походження, мови спілкування чи регіону проживання
В вісімнадцятий рік незалежності українська спільнота увійшла з кількома суттєвими здобутками. Найзначніші з них – усвідомлення себе громадянами незалежної держави, визнання України світом, свобода слова і засобів масової інформації.
Однак слід констатувати, що в 2009 році перед Україною і більшістю з нас постають ті ж проблеми, що й вісімнадцять, десять, п’ять років тому. У вітчизняних владоможців, починаючи з проголошення незалежності в 1991 році, спостерігається унікальна здатність говорити про проблеми, але не вирішувати їх. В українського народу – унікальна здатність терпіти цих владоможців. Вісімнадцять років говоримо про диверсифікацію джерел енергопостачання та енергозберігаючі технології – і нічого не робимо, боремося з корупцією – а вона все наростає, підвищуємо добробут – а він все ніяк не підвищиться. Найбільшого здобутку – усвідомлення себе громадянами незалежної держави, ми досягли скоріше не завдяки, а всупереч владі. Так, в Україні, на відміну від сусідів, є свобода слова і засобів масової інформації, ми можемо вільно висловлюватись і слухати дебати на телебаченні, читати викривальні статті в Інтернет. Але нам, окрім задоволення від усвідомлення демократії, це нічого не дає. Вдесятеро менше обґрунтованих звинувачень на адресу високопосадовця в цивілізованій країні вимусили б його піти у відставку, а нашому – байдуже. Хто назвав їх політичної елітою? Відколи елітність почала визначатись посадою або кількістю незаконно отриманих грошей, а не культурою, інтелектом, служінням суспільству і нації?
То хто ж винен: вони – що такі, чи ми, що таких терпимо?
За все в житті треба платити. І українці платять – за терпіння, за зневіру, за пасивність, за оте сумно відоме «Моя хата скраю». Ви, як окрема особа, збудували свій власний світ і живете в ньому. Честь Вам і хвала, однак може настати момент, коли прийде хтось чи станеться щось, що зруйнує Ваш світ – позбавлять роботи або житла, зруйнують бізнес чи завдадуть шкоди рідним. Це тому, що ми не примусили владу виробити чесні правила гри, убезпечити народ від зовнішніх загроз, це тому, що обираємо нечистих на руку політиканів, а не державних діячів.
Що робити? Усвідомити: перш ніж запитати в України – що вона зробила для мене, запитай у себе – що я зробив для України?
Зробіть найбільше – не стійте осторонь.
Якщо ми усвідомлюємо відповідальність за існуючу ситуацію, адже обираючи владу, робили власний, непримушений вибір – давайте виправляти помилки, зроблені протягом цих вісімнадцяти років. В першу чергу ми говоримо не про впливи людей на владу, а про формування цієї влади людьми.
Для цього вкрай необхідно:
- виробити нові правила державного управління та політичної поведінки, які базуватимуться на ефективності, здоровому прагматизмі, конструктивності, служінні народу та українській ідеї;
- підтримати громадсько-політичних діячів, для яких честь, репутація людей конкретних справ і бажання залишити добрий слід в історії вищі за матеріальні вигоди;
- створити реальні дієві механізми політичної (розпуск, відставка, імпічмент) і кримінальної відповідальності за невиконання обіцянок або злочинні дії.
Наше головне завдання – повернути віру людей у власні сили, віру в те, що від нас усіх залежать зміни в цій країні. Для цього ми готові об’єднуватись з усіма, кому небайдужа доля наших дітей і держави, з тими, хто здатний конкретними справами або вчинком реалізовувати наші спільні ідеї.
Час популізму і критиканства минув.
Минуле є минуле. Настав час дивитись вперед, відкинути зневіру і працювати заради майбутнього.
Політична партія «Українська платформа» створилась в надзвичайно складний для нашої держави час. Глибока економічна криза в Україні, підсилена світовою економічною кризою та енергетичною залежністю, різке зростання безробіття, ріст цін, падіння курсу національної валюти, та, відповідно, суттєве зниження рівня життя людей, падіння міжнародного іміджу – ось неповний перелік проблем, які постали перед нами на вісімнадцятому році незалежності. На цьому фоні перманентні конфлікти та боротьба за впливи і ресурси між першими особами держави та їх командами все більше погіршують ситуацію, викликають зневіру та відсторонення громадян від діючої влади і політики загалом. Разом з цим вся українська спільнота повинна розділити з політикумом – депутатами, урядовцями, співробітниками президентських структур, місцевою владою відповідальність за те, що відбувається в державі. Адже саме виборці сформували соціальний запит на доброго «царя», який вирішить за них всі проблеми, на демагогів і соціальних популістів, які готові обіцяти що завгодно та, не оцінюючи негативних наслідків для бюджету і економіки, роздавати подачки у вигляді компенсацій, доплат, виплат, гречки, консервів лише для того, щоб отримати симпатії виборців.
Ми не маємо права допустити, щоби майбутнє наших дітей та онуків, майбутнє держави продавали за кілограм гречки, за разові допомоги чи компенсації, за посади.
Сьогодні потрібно запропонувати нову якість як державного управління, так і політичних стосунків. Сьогодні потрібен інший соціальний запит – не на політиків, яких у нас і так багато, а на державних діячів, які не бояться говорити людям правду і, головне, здатні вирішувати проблеми, що постають перед спільнотою та окремим громадянином. Такий соціальний запит повинні формувати як українська громада, так і політичні партії, їх лідери, свідомі свого призначення в суспільстві. Зміна соціального запиту приведе до зміни якості політикуму загалом, що в свою чергу дозволить змінити якість державного управління.
Політичні партії в Україні в більшості створюються і працюють під лідера, втрачаючи при цьому ідеологічне обличчя. Політична партія «Українська платформа» не будується за схемою «вождізму». Це команда однодумців. В партію має поступати людина, яка поділяє ідеологічні засади партії, готова працювати задля їх реалізації, має здорові амбіції щодо майбутньої кар’єри і політичної діяльності. Стрижнем партійного середовища «Української платформи» є інтелігенція, представники середнього класу як за рівнем доходу, так і за соціальним статусом та освітою, свідоме селянство.
Метою Партії є привнесення в політичну сферу України нової якості, яка передбачає:
- вироблення нових правил державного управління та політичної поведінки, які базуватимуться на ефективності, здоровому прагматизмі, конструктивності, служінні народу та українській ідеї;
- залучення та підтримка нових особистостей, для яких честь, репутація людей конкретних справ і бажання залишити добрий слід в історії вищі за матеріальні вигоди;
- створення реальних дієвих механізмів політичної (розпуск, відставка, імпічмент) і кримінальної відповідальності за невиконання обіцянок або злочинні дії.
Усвідомлюючи те, що культура і духовність є основними чинниками відродження та єднання української політичної нації, Партія прагнутиме до:
- прийняття суспільством та владними структурами національних і загальнолюдських цінностей, ідей добра, справедливості, віротерпимості;
- визнання культури, складовими якої є мораль та етика, визначальним фактором функціонування влади і державної політики в усіх сферах буття;
- визнання духовності, яку складають не лише релігійні, а й багато інших внутрішніх світоглядних переконань і позицій людини, однією з найвищих людських цінностей, яка потребує з боку держави створення відповідних умов для розвитку;
- виховання національної гідності і особистої самоповаги, культивування в суспільстві неприйняття корупції, казнокрадства, обману, нестримного популізму і брехні;
- створення умов для реалізації традиційних рис українського народу – працелюбності, господарності, ощадливості, прагнення до знань;
- забезпечення з боку громадян і держави бережливого ставлення до пам’яток історії, культури і мистецтва;
- стимулювання інтересу до культурно-мистецьких закладів: музеїв, театрів, галерей, історичних місць і культурних комплексів, розширення та наповнення змістовною частиною мережі культурно-просвітницьких закладів;
- заохочення меценатства, створення фондів підтримки культури і мистецтва;
- повернення незаконно вивезених з України цінностей матеріальної і духовної культури;
- створення умов для відродження і розвитку української мови, розширення сфер та територій її застосування, забезпечення умов для відродження та розвитку культур та мов інших національних груп в Україні;
- закріплення традиційних для української спільноти віротерпимості та толерантного ставлення до легально діючих церков і релігійних конфесій, які не сповідують насильство, розбещеність, соціальну ворожнечу, зневажливе ставлення до народу та інших конфесій;
- забезпечення свободи слова для всіх громадян, суспільних груп і громадських організацій, які діють в межах закону;
- реального захисту українського інформаційного простору від кіно-, відео- та видавничої продукції, яка проповідує насилля, ненависть, розбещеність, інші дії, несумісні з загальнолюдською мораллю, містить антидержавні, антиукраїнські ідеї та вислови, пропагує міжнаціональну ворожнечу.
Партія в своїй діяльності керується такими основними ідеологічно-політичними принципами:
1. Використання ліберальної ідеології в економіці як запоруки динамічного економічного розвитку та матеріального добробуту спільноти.
2. Розбудова громадянського суспільства як найефективнішого механізму контролю за владою і гарантії демократичного устрою.
3. Сповідування національно-демократичної філософії розвитку України як найбільш притаманної українському народу та, одночасно, гідної відповіді на виклики глобалізації.
4. Формування політичної нації як найоптимальнішої форми єднання громадян України незалежно від етнічного походження та запоруки унітарності держави.
5. Всебічна підтримка та ефективне використання інтелекту нації, в першу чергу в галузі науки, як основної та, імовірно, єдиної можливості для випереджаючого розвитку країни.
6. Широке впровадження суспільної моралі та етики як основи життя української спільноти, пропаганда і підтримка культури і духовності як основоположних засад національної самоідентифікації та протидії культурній уніфікації.
7. Відродження українського села як оберегу і необхідної умови існування нації.
В питанні міжнародних відносин Партія стоїть на позиції безумовного захисту інтересів свого народу на світовій арені, забезпеченні гідної відповіді сучасним глобальним викликам. Партія за:
- прийняття зовнішньополітичної доктрини, яка базується виключно на національних інтересах України, твердість і послідовність у їх відстоюванні в стосунках з іншими державами і міждержавними утвореннями та інституціями;
- послідовне входження в європейський простір та євроатлантичні структури на прийнятних для України умовах без ярлика прохача чи «бідного родича»;
- досягнення Україною статусу регіонального лідера завдяки участі у вирішенні низки проблем спільно з державами Центрально-європейського та Балто-чорноморського напрямків, активності та ініціативності у виробленні та реалізації спільних міжнародних проектів;
- рівноправні, взаємовигідні стосунки як з державами – сусідами, так і з центрами світового впливу (США, Європейський Союз, Росія, Китай);
- послідовність, відкритість і передбачуваність позиції держави на міжнародній арені;
- активне використання міжнародних зв’язків в першу чергу для взаємовигідного торгово-економічного співробітництва, просування вітчизняних товарів на світові ринки;
- надання системності та реального змісту інформаційній та дипломатичній роботі держави за кордоном, серйозну її активізацію, особливо у випадках виникнення міждержавних конфліктів чи інформаційних війн;
- дієвий захист українських громадян, які перебувають за кордоном, налагодження продуктивного діалогу та результативної співпраці з українською діаспорою.
заохочення на державному рівні громадян до підприємницької діяльності;
- стимулювання чесної конкуренції та запобігання монополізму в галузі підприємництва;
- економічне стимулювання залучення внутрішніх інвестицій у вигляді фінансових ресурсів і коштів населення;
- структурні зміни в старопромислових галузях і окремих регіонах з попереднім створенням робочих місць та перекваліфікацією звільнених працівників.
При формуванні державно-політичної системи Партія виступає за: президентсько-парламентську республіку з посиленням повноважень Президента на загальнодержавному рівні;